تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸
کد خبر : 18398

بازی Frostpunk و ۱۰ نکته برای تازه واردها

بازی Frostpunk و ۱۰ نکته برای تازه واردها

بازی Frostpunk و ۱۰ نکته برای تازه واردها در بازی Frostpunk – فراست پانک شما باید از شهر خودتان در مقابل چالش‌های مختلف محافظت کنید اما این کار چندان آسان نخواهد بود. این نکات می‌توانند به شما کمک ویژه‌ای کنند.
در بازی Frostpunk مشکلات زیادی را باید حل کنید و برای گرم نگه داشتن ساکنان، باید تصمیمان سختی بگیرید. در این بازی ممکن است دچار اشتباهات زیادی شوید، اشتباهاتی که جبران کردن آن به راحتی امکان پذیر نیست. این نکات می‌توانند به شما کمک کنند تا در بازی پیشرفت بهتری داشته باشید.
بازی فراست پانک یک اثر سبک استراتژی و شهرسازی محسوب می‌شود و توسعه آن بر عهده استودیوی ۱۱ بیت (۱۱bit) بوده است. داستان بازی در یک جهان موازی و در سال ۱۸۸۶ اتفاق می‌افتد، در دوره‌ای که آتشفشان کراکاتوآ و کوه تامبورا فوران کرده‌اند، نور خورشید دیگر کیفیت سابق را ندارد و همه فاکتورها دست به دست یکدیگر داده‌اند تا یک زمستان آتشفشانی (Volcanic Winter) رخ دهد. در پی این اتفاق، میلیونها نفر کشته می‌شوند و تنها عده کمی جان سالم به در می‌برند. وظیفه شما در بازی این است که به بقای تعدادی از این بازماندگان ک..

بازی Frostpunk و ۱۰ نکته برای تازه واردها

در بازی Frostpunk – فراست پانک شما باید از شهر خودتان در مقابل چالش‌های مختلف محافظت کنید اما این کار چندان آسان نخواهد بود. این نکات می‌توانند به شما کمک ویژه‌ای کنند.

در بازی Frostpunk مشکلات زیادی را باید حل کنید و برای گرم نگه داشتن ساکنان، باید تصمیمان سختی بگیرید. در این بازی ممکن است دچار اشتباهات زیادی شوید، اشتباهاتی که جبران کردن آن به راحتی امکان پذیر نیست. این نکات می‌توانند به شما کمک کنند تا در بازی پیشرفت بهتری داشته باشید.

بازی فراست پانک یک اثر سبک استراتژی و شهرسازی محسوب می‌شود و توسعه آن بر عهده استودیوی ۱۱ بیت (۱۱bit) بوده است. داستان بازی در یک جهان موازی و در سال ۱۸۸۶ اتفاق می‌افتد، در دوره‌ای که آتشفشان کراکاتوآ و کوه تامبورا فوران کرده‌اند، نور خورشید دیگر کیفیت سابق را ندارد و همه فاکتورها دست به دست یکدیگر داده‌اند تا یک زمستان آتشفشانی (Volcanic Winter) رخ دهد. در پی این اتفاق، میلیونها نفر کشته می‌شوند و تنها عده کمی جان سالم به در می‌برند. وظیفه شما در بازی این است که به بقای تعدادی از این بازماندگان کمک کنید و اجازه ندهید که شهر شما و ساکنانش نیز به دست فراموشی سپرده شوند.

راهنمای بازی Frostpunk برای تازه واردها

– این یک بازی استراتژی بقا است

بازی Frostpunk

فراست پانک، ژانرهای مختلف بازی را با یکدیگر تلفیق کرده اما در اصل، یک اثر استراتژی ریل تایم بقا است. وظیفه اصلی شما این است که با گسترش شهر و انجام کارهای مختلف، به بقای بازماندگان کمک کنید.

بعضی از بازیکنان ممکن است سبک بازی را اشتباه متوجه شده و به همین دلیل، از آن لذت نبرند یا حتی نتوانند آن را درست انجام دهند. باید توجه داشته باشید که این یک بازی استراتژی همانند استارکرفت (Starcraft) یا یک بازی سبک بقا همانند دنت استارو (Don’t Starve) نیست بلکه تلفیق هر دوی آن‌ها با سبک بازی تمدن (Sid Meier’s Civilization) است. پس با ذهنی باز به سراغ بازی بروید و انتظارات زیادی از آن نداشته باشید زیرا این بازی آن چیزی نیست که فکر می‌کنید و با ویژگی‌های خاصی که دارد، شما را غافل‌گیر ‌خواهد کرد.

– منتظر آدم‌های جدید نباشید

بازی Frostpunk

یک مثال خوب برای اینکه متوجه شوید چرا این بازی با دیگر آثار این سبک، تفاوت دارد. شما تنها آدم‌های محدودی را در شهر کوچک خود دارید که جایگزین کردن آن‌ها اصلا آسان نیست. همانند دیگر بازی‌های استراتژی، شما نمی‌توانید آدم‌های جدید تولید کنید و آن‌ها را به انجام شغل‌های مختلف بفرستید (چیزی که در مجموعه استرانگ هولد یا همان جنگ‌های صلیبی دیده‌اید).

تنها روشی که می‌توانید افراد جدید پیدا کنید، این است که ماموران اکتشاف شما، در خارج از شهر تصادفا با کسی رو به رو شوند و آن‌ها را به شهر بیاورند. اما روی این مسئله حساب ویژه‌ای باز نکنید. در اکثر بخش‌ها، شما با همان آدم‌هایی که بازی را آغاز کرده بودید، بازی را به پایان می‌رسانید. شما باید آن‌ها را زنده و سالم نگه دارید چرا که منابع بسیار ارزشمندی هستند. اگر افراد جامعه خود را به هر دلیلی از دست بدهید، با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد.

– گرما کلید همه چیز است

بازی Frostpunk

همان طور که احتمالا متوجه شده‌اید، منبع کلیدی شما در بازی، گرما است یعنی یکی از بی‌ثبات‌ترین منابع. طوفان‌های برفی پیوسته و افت دما بزرگ‌ترین دشمنان شما در این بازی هستند و تنها راه مبارزه، روشن نگه داشتن آتش است.

گرما نه تنها برای زنده نگه داشتن بازماندگان ضروری است بلکه به واسطه آن می‌توانید نورها را روشن نگه دارید و روحیه مردم را نیز بالا ببرید تا کسی به شما خیانت نکرده و خارج نشود (ساکنان در صورت عدم رضایت از وضعیت، شما را تنها خواهند گذاشت). علاوه بر این‌ها، شما باید ژنراتورها را نیز فعال نگه دارید پس فراموش نکنید که این جامعه بدون گرما و آتش، چه اتفاقات برایش رخ می‌دهد.

– شما دارای هسته‌های استیم محدودی هستید

بازی Frostpunk

هسته‌های استیم / بخار (Steam Cores) یکی از مهم‌ترین منابع در ساخت تجهیزات پیشرفته هستند. توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید این هسته‌ها را تولید کنید یا جنس با کیفیت آن‌ها را به طرق مختلف به دست بیاورید. شما تنها تعداد محدودی هسته استیم خواهید داشت پس آن‌ها را غنیمت شمرده و در ابتدا، چیزهایی را بسازید که مهم‌تر از بقیه هستند.

ماموران اکتشافی که به اطراف می‌فرستید، می‌توانند هسته‌های بیشتری پیدا کنند اما اکثر این هسته‌ها، ناسازگار هستند و تضمینی برای کارکرد آن‌ها وجود ندارد. البته نگران نباشید، شما می‌توانید مدت زمان زیادی را بدون هسته‌های استیم ادامه دهید. انبار اولیه خود را به خوبی مدیریت کرده و هسته‌های جدیدی که پیدا می‌کنید را به درستی استفاده کنید.

– از همان اوایل، اکتشاف (Scouting) را آغاز کنید

بازی Frostpunk

علاوه بر هسته‌های استیم فوق الذکر، چیزهای زیاد دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید در دنیای بازی پیدا کنید. شاید ابتدا فکر کنید که بهتر است تمرکزتان بر روی چیزهای دیگر باشد اما این اشتباه را نکنید و ماموران اکتشاف خود را در اولین فرصت به جستجو بفرستید. شما باید برج دیده‌بانی بسازید و پنج نفر را برای این شغل انتخاب کنید.

از آن جایی که هر کدام از اعضای این جامعه، نقش مهمی در بقا دارند، بسیار سخت است که تعدادی از آن‌ها را برای اکتشاف بفرستید و شاید در کوتاه مدت، دچار مشکلاتی هم شوید اما این ماموران اکتشاف در نهایت، اتفاقات خوبی را برای شما رقم خواهند زد. پنج نفر را از کارهای نسبتا کم اهمیت کنار بکشید و به جستجو بفرستید، پشیمان نخواهید شد.

– انبار ذخیره بسازید

بازی Frostpunk

اگر بازیکن بااستعداد یا حرفه‌ای نیستید و یا بازی را بر روی درجه سختی آسان نمی‌روید، در حالت عادی، با کمبود منابع رو به رو خواهید شد. پس انبار خود را از همان اوایل بازی بسازید تا اگر چیزی اضافه آمد یا محصول مازاد داشتید، آن‌ها را ذخیره کنید.

شما می‌توانید این کار را انجام ندهید. چیزهایی که ماموران اکتشاف پیدا می‌کنند را مصرف کرده یا به همان تولیدات کارخانه‌های شهر اکتفا کنید اما آن چیزهایی که اضافه می‌آیند را از دست خواهید داد. شاید در نگاه اول، ساخت این انبار، هدر دادن منابع به نظر برسد اما هنگامی که ماموران اکتشاف با دست پر بازگشتند و این انبار آینده شما را تضمین کرد، از ما تشکر خواهید کرد. همیشه منتظر روزهای سخت باشید حتی وقتی که همه چیز ایده آل به نظر می‌رسد.

– آینده نگر باشید

بازی Frostpunk

یکی از ویژگی‌های اصلی بازی Frostpunk این است که در آن همیشه باید به فکر آینده باشید. باید حواستان باشد که مردم شما در تکاپو برای بقا هستند. باید همه منابع را مدیریت کرده و از هر چیزی به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. نباید اجازه دهید، مشکلات کوچک، شما را از اهداف و مسائل مهم‌تر منحرف کنند. باید همیشه یک نقشه دیگر برای مواقع حساس داشته باشید.

هنگامی که مشکلی پیش می‌آید یا مانعی در مقابل شما قرار می‌گیرد، وسوسه برانگیز است که همه تمرکز خود را بر روی آن بگذارید و هر چه که دارید را برای حل آن مشکل به کار بگیرید. نکته این جا است که در هیچ صورتی نباید این کار را انجام دهید، زیرا در اکثر مواقع، اهداف طولانی مدت شما تحت تاثیر قرار می‌گیرند و درست در زمانی که فکرش را نمی‌کنید، با مشکل بزرگ‌تری رو به رو خواهید شد. به نقشه اولیه خود بچسبید، بلند پروازی نکنید و عجول نباشید، به پیشرفت ادامه دهید و در نهایت خواهید دید که بدون هیچ مشکلی، بازی را به اتمام می‌رسانید.

۳- ارتقا را فراموش نکنید

بازی Frostpunk

یک نکته مهم دیگر این است که پیشرفت شهر شما باید در کنار ارتقای درخت‌های تکنولوژی (Tech Trees) صورت بگیرد. در ابتدای بازی شاید پیش خودتان بگویید که بهتر است تا منابع را جمع آوری کرده و آن‌ها را مدتی مصرف نکنید اما بدون ارتقای تکنولوژی‌ها، مشکلات عدیده‌ای خواهید داشت.

برای مثال، هنگامی که آخرین درخت‌های اطراف را قطع می‌کنید، پس از آن با مشکل کمبود چوب رو به رو می‌شوید. با ارتقای درخت فناوری، می‌توانید یاد بگیرید که راه‌های دیگری هم برای دسترسی به چوب وجود دارد، این گزینه‌ها به شما کمک می‌کنند تا دچار سرمازدگی نشوید!

– آماده فداکاری باشید

بازی Frostpunk

هر چه قدر هم خوب بازی کنید و شرایط را ایده آل پیش ببرید، باز هم دچار مشکلاتی خواهید شد که به راحتی قابل حل نیستند. گاهی اوقات باید تصمیمات غیرممکنی بگیرید و منابع، پیشرفت‌ها و یا حتی بعضی از افراد را فدا کنید تا بتوانید جلوی سقوط پادشاهی خود را بگیرید.

اینکه تصمیم بگیرید تعدادی انسان تا حد مرگ یخ بزنند، کار سختی است اما گاهی اوقات باید این سختی‌ها را به جان بخرید تا جامعه شما به مرز نابودی کشیده نشود. بازی Frostpunk بارها شما را در چنین موقعیت‌های چالش برانگیزی قرار می‌دهد، پس آماده باشید.

همچنین مطالعه کنید:

بازی شورش در شهر ۴ و ۱۰ نکته برای تازه واردها

– این بازی سیاه‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید

بازی Frostpunk

این بازی بی‌رحم است، بی‌رحم از این نظر که سختی‌های زیادی را به شما تحمیل می‌کند و برای بهتر شدن در آن، باید وقت زیادی بگذارید و خیلی چیزها را یاد بگیرید؛ چیزهایی که شاید بازی به شما یاد ندهد. این بازی دارای مضامین بزرگسالانه و سیاهی است و با جدیت خاصی دنبال می‌شود.

یکی از جذابیت‌های بازی این است که سوالات چالش برانگیزی از شما می‌پرسد و حتی نوع نگاه و خط فکری شما را می‌سنجد. نجات جامعه بدین معناست که باید کودکان را برای کار به معادن زغال سنگ بفرستید یا جلوی بسیاری از آزادی‌ها را بگیرید تا گرما تا حد ممکن حفظ شود. چگونه انسانی هستید؟ آیا حاضرید کارهایی را انجام دهید که با روحیه یا دیدگاه‌های شما سازگار نیستند؟ فراست پانک، واقعیت‌های سیاه آخرالزمان را به خوبی نشان می‌دهد و همان طور که برای بعضی از بازیکنان می‌تواند یک تجربه فراموش نشدنی باشد، بعضی‌ها را می‌تواند آزار و حتی فراری دهد.

این بازی هم‌اکنون برای کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ در دسترس قرار دارد. شما می‌توانید نسخه رایانه‌های شخصی بازی را از پلتفرم استیم خریداری کنید.

آیا به تجربه بازی بازی Frostpunk پرداخته‌اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

-: گجت نیوز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.