فرهنگی

بازگشت بیتا وکیلی پس از پنج سال

کافه دانش: بیتا وکیلی، با رویکردی تازه و پس از پنج سال، تازه ترین مجموعه نقاشی هایش را عصر جمعه اول بهمن ماه در گالری ایوان به تماشا می گذارد.

«این باغ، تاریخ است » ، عنوان این نمایشگاه است؛ ۱۶ تابلو که همگی در دو سال اخیر خلق شده اند با اندازه های مختلف به نمایش درمی آیند.»

به عنوان استیتمنت نمایشگاه این متن منتشر شده است:

«خانم! شما تنهایی توی این باغ، تمام روز، چه‌کار می‌کنید؟»

«مثل تو، پرسه می‌زنم!» گربه، آن « زن-تاریخِ » باستانی را بو کشید و گفت: «می‌خواهید چیزی را فراموش کنید؟» زن گفت:«نه! برعکس! می‌خواهم به یاد بسپارم» گربه گفت:«پس بهتر است با من به قلب باغ بیایید»

این نمایشگاه انفرادی بیتا وکیلی پس از ۵ سال در ایران برگزار می‌شود؛ این نقاش شناخته شده انتزاعی با عبوری نرم و نازک از تم شناخته شده اش جلوه های تصویری آرامش بخش و چشم نوازی را پدید آورده است.

بیتا وکیلی، متولد ۱۳۵۲ تهران،  نقاشی را از دوران دبیرستان شروع و حدود ۲۸ سال است که به طور حرفه ای مشغول نقاشی است، تحصیلات او کارشناسی نقاشی از دانشکده هنرِ دانشگاه آزاد و  کارشناسی ارشد نقاشی از دانشکده هنرِ تهران است.

آثار او در ۹ نمایشگاه انفرادی، هفت دوره حراجِ تهران ، چندین دوره حراج کریستیز و بیش از ٨٠ نمایشگاه گروهی در ایران ، دبی، کانادا، آمریکا، فرانسه ، چین ، مالزی، موناکو ، ارمنستان ، عمان ، و انگلستان ارائه شده است.

گالری ایوان تا ۱۵ بهمن نقاشی های بیتا وکیلی را به تماشا دارد. ایوان در نشانی الهیه، مریم شرقی، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره یک واقع است.

خبرنگار: اکبر براق جم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 18 =

دکمه بازگشت به بالا