علم و دانش

بازگشایی مجدد بازار خفاش و سگ در چین نگرانی‌های زیادی را به همراه داشت!

بازگشایی مجدد بازار خفاش و سگ در چین نگرانی‌های زیادی را به همراه داشت!

بازار خفاش و سگ در چین با توجه به اتمام دوران قرنطینه و کاهش مبتلایان به ویروس کرونا مجددا بازگشایی شد که همین موضوع نگرانی‌های زیادی را در سطح جهان به همراه داشت.

بسیاری از محققان خفاش و مورچه خوار پانگولین را منشا اصلی انتقال ویروس کرونا به انسان‌ها می‌دانند، اما متاسفانه این دو حیوان غذای محبوب چینی‌ها محسوب می‌شوند و حتی ویروس کرونا نیز مانع فروش آنها در چین نشده است. در حال حاضر پس از اتمام دوران قرنطینه و کاهش مبتلایان به ویروس کرونا در چین، شاهد بازگشایی مجدد بازار خفاش و سگ در این کشور هستیم که مجددا نگرانی‌ها جوامع بین‌المللی را افزایش داده است. این موضوع باعث شد تا بسیاری از مردم در سراسر جهان نسبت به نوع تغذیه مردم چین اعتراض کنند و از سازمان‌های بین‌المللی به ویژه سازمان بهداشت جهانی خواستار نظارت بر تغذیه مردم چین باشند.

بازگشایی مجدد بازار خفاش و سگ در چین

خفاش

طی روزهای گذشته دولت چین با توجه به کاهش مبتلایان ویروس کرونا به طرح قرنطینه شدید خود پایان داد که همین موضوع سبب شد بازارهای فروش خفاش و سگ در شهر گیلین چین مجددا فعالیت خود را از سر بگیرند. در این بازارها حیوانات مختلفی چون خرگوش، اردک و گربه در کنار خفاش و سگ به صورت زنده یا آماده به مشتریان عرضه می‌شوند. علاوه بر این، در بازارچه‌های جنوبی شهر دونگوان چین نیز شاهد فروش خفاش هستیم که حتی برای فروش این حیوان از بیلبورد تبلیغاتی گسترده نیز استفاده شده است.

این رفتار چینی‌ها و عدم نظارت دولت چین بر فروش خفاش‌ها که بسیاری آن را منشا اصلی گسترش ویروس کرونا می‌دانند، نگرانی‌های زیادی را در سطح جهان به همراه داشت و همواره بسیاری خواهان نظارت سازمان‌های جهانی بر نوع تغذیه چینی‌ها هستند.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 12 =

دکمه بازگشت به بالا