حوادث

بازداشت ۴۶۹ سارق و مالخر در سی‌‌و‌دومین مرحله از طرح "رعد"

بازداشت ۴۶۹ سارق و مالخر در سی‌‌و‌دومین مرحله از طرح "رعد"

رئیس پلیس تهران با بیان اینکه در سه سال گذشته سرقت مسلحانه قابل ذکری در هیچکدام از اماکن تهران نداشته‌ایم، از بازداشت ۴۶۹ سارق و مالخر در سی‌ و دومین مرحله از طرح "رعد" خبر داد که این متهمان در قالب ۴۳ باند فعالیت می‌کردند.

بازداشت 469 سارق و مالخر در سی‌‌و‌دومین مرحله از طرح "رعد" – اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سی‌ و دومین مرحله از طرح "رعد" توسط پلیس پیشگیری تهران بزرگ به اجرا درآمد، در این طرح قرار است کلانتری‌ها حوزه استحفاظی خود را از مجرمان پاکسازی کنند.

سردار حسین رحیمی پیش از ظهر امروز در حاشیه اجرای این طرح در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای ۳۵۹ حکم قضایی و بازداشت ۴۶۹ سارق و مالخر در طرح مذکور اظهار کرد: این متهمان در قالب ۴۳ باند فعالیت می‌کردند و در این طرح ۹ هزار و ۸۰۰ اموال سرقتی مردم کشف شد که بالغ بر ۷ میلیارد تومان ارزش داشت.

رئیس پلیس تهران بزرگ با اشاره به کشف ۱۷۸ خودرو و موتورسیکلت و کشف یک هزار و ۵۳ پرونده در سی‌ و دومین مرحله از طرح رعد گفت: در این طرح دو قبضه سلاح جنگی و ۱۰۴ سلاح سرد کشف شد.

به گفته وی، ۳۳۱ نفر از متهمان بازداشت شده در سی‌ و دومین مرحله از طرح رعد سابقه‌دار هستند و ۳۱۸ نفر از آنها نیز برای نخستین بار بازداشت شده‌اند همچنین ۷۰ نفر از آنها سارق حرفه‌ای و ۵۷۱ نفر از سارقان خُرد به حساب می‌آیند.

این مقام انتظامی از کشف ۵۴ کیلوگرم مواد مخدر و ۸۳ هزار انواع و اقسام کالای قاچاق از ۳۵ قاچاقچی کالا در سی و دومین مرحله از طرح رعد خبر داد و خاطرنشان کرد: ارزش کالاهای قاچاق مکشوفه ۸.۵ میلیارد تومان است.

رحیمی افزود: در طرح مذکور همچنین ۷ هزار و ۴۲۰ حلقه سی‌دی مبتذل و غیرمجاز نیز کشف شده است.

وی همچنین به بحث وقوع سرقت در تهران اشاره و تصریح کرد: در سه سال گذشته سرقت مسلحانه قابل ذکری در هیچکدام از اماکن تهران نداشتیم و بنابر آخرین آمار تا به امروز شاهد کاهش دو درصدی کل سرقتها در تهران بوده‌ایم.

رئیس پلیس تهران با اشاره به طرح ویژه پلیس در سه ماهه پایانی سال برای برخورد با سارقان در تهران گفت: طرحهای ویژه برای پوشش بازار، مباحث ترافیکی و کنترل محسوس و نامحسوس مراکز خرید نیز از ابتدای بهمن در تهران توسط پلیس شروع شده و پوشش ویژه‌ای برای بازار تهران خواهیم داشت.

این مقام انتظامی با اشاره به فعالیت پلیس امنیت اقتصادی متذکر شد: از ابتدای سال تاکنون ده‌ها پرونده در پلیس امنیت اقتصادی رسیدگی شده اما باید از طریق مراجع قضایی اطلاع‌رسانی شود، رکن اصلی رسیدگی به جرائم اقتصادی شکل گرفته و پلیس امنیت اقتصادی را نیز تقویت کرده‌‌ایم.

رحیمی همچنین به طرحهای ویژه ترافیکی برای شهر تهران در پایان سال اشاره و تصریح کرد: از اول اسفند طرح ویژه ترافیکی برای شهر تهران اجرا می‌شود.

وی عنوان کرد: طرح ساماندهی رانندگی با موتورسیکلت مهمترین طرحی است که در بین طرحهای ترافیکی در پی اجرای آن هستیم؛ ما با تمام وجود به راکبان موتورسیکلت ارادت داریم چون بیشتر آنها از قشر ضعیف هستند و با موتورسیکلت امرار معاش می‌کنند اما راکبان موتورسیکلت باید در چارچوب قانون فعالیت داشته باشند.

رئیس پلیس تهران متذکر شد: از موتورسیکت‌سواران می‌خواهیم به کمک پلیس بیایند، تمایل نداریم تعداد بیشتری موتورسیکلت توقیف شود اما مردم از رفتار راکبان موتورسیکلت گله دارند و این گلایه‌ها را در تماس با پلیس ۱۱۰ ذکر می‌کنند.

عامل بی‌حرمتی به عکس شهید سلیمانی بازداشت شد

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن