اقتصادیکسب و کار

این طرح یک طرح صدور کاملا مکانیزه بیمه نامه و یک پروژه ملی می باشد

پیکارجو، در نشست خبري رونمايي از پروژه ملی بیمه آرمان، بيان كرد:

مدیرعامل شرکت بیمه آرمان گفت: بیمه آرمان ورود خود را به بازار سرمایه قوی تر و پررنگ تر کرده است و در تلاش است با کنترل پرتفوی به کانال سوددهی مستمر و پایدار برسد.

 به گزارش خبرنگار اقتصادی کافه دانش، نشست خبری رونمایی از پروژه ملی بیمه آرمان با عنوان «دستگاه مکانیزه صدور بیمه نامه های مسافرتی برای اتباع خارجی INEX»، صبح امروز یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۹، با حضور کامبیز پیکارجو مدیرعامل شرکت بیمه آرمان، مدیران شرکت و جمعی از اصحاب رسانه، به صورت حضوری و آنلاین و با رعایت پروتکل های بهداشتی و الزامات ستاد ملی مبارزه با کرونا، در سالن جلسات شرکت بیمه آرمان برگزار شد.

کامبیز پیکارجو، مدیرعامل شرکت بیمه آرمان

کامبیز پیکارجو، مدیرعامل شرکت بیمه آرمان، در ابتدای این نشست خبری گفت: این طرح، یک طرح صدور کاملا مکانیزه بیمه نامه و یک پروژه ملی می باشد.

وی اظهار کرد: بیمه آرمان با تحقیق و‌ مطالعه فراوان و به کارگیری نیروهای مجرب و متخصص توانست دستگاهی با قابلیت دریافت و شناسایی ارز و‌ چاپ بیمه نامه طراحی کرده و پروژه ملی تحت عنوان صدور مکانیزه بیمه نامه مسافرتی اتباع خارجی متقاضی ورود به کشور با نام تجاری INEX را ارائه کند.

مدیرعامل شرکت بیمه آرمان، ضمن بیان اینکه اجرای این طرح مشمول تمام مرزهای زمینی، هوایی و … خواهد شد، بیان داشت: این پروژه ملی سرعت و دقت کار را بالا برده و تخلفات و خطاها را به حداقل رسانده و سرعت صدور بیمه نامه را افزایش می دهد.

پیکارجو، در خصوص بازار سهام این شرکت گفت: در سال ۹۷ شرکت بیمه آرمان با زیان انباشته مواجه بود اما پس از آن با اصلاح مهندسی پرتفوی و طراحی استراتژی های جدید در سال ۹۸ از زیان خارج شده و در بستر سودآوری قرار گرفت.

وی افزود: بیمه آرمان ورود خود را به بازار سرمایه قوی تر و پررنگ تر کرده است و در تلاش است با کنترل پرتفوی به کانال سوددهی مستمر و پایدار برسد.

مدیرعامل شرکت بیمه آرمان، در پایان سخنان خود گفت: مجمع آتی این شرکت در دوم اسفند ماه سال جاری، جهت تعیین هیات مدیره جدید شرکت تشکیل می شود.

حمیدرضا امیرحسنخانی، عضو هیات مدیره و معاون اجرایی شرکت بیمه آرمان،

حمیدرضا امیرحسنخانی، عضو هیات مدیره و معاون اجرایی شرکت بیمه آرمان، نیز بیان کرد: این طرح در جلسه ای که در کارگروه ساماندهی بیمه در مرزهای کشور برای مدیریت مرزها و بیمه اتباع تشکیل شده بود مطرح شد و برنامه ریزی شد تا سامانه ای برای صدور مکانیزه بیمه نامه اتباع طراحی شود.

وی درخصوص نقش دیگر شرکت های بیمه ای در این پروژه بیان داشت بنا به تصمیمات سندیکای بیمه گران و بیمه مرکزی، هرکدام از مرزها به صورت پایلوت به شرکت های بیمه واگذار و بیمه آرمان صرفا به عنوان مجری پروژه INEX با سایر شرکت ها همکاری خواهند نمود و عملیات بیمه گری توسط شرکت های منتخب بیمه مرکزی اجرا خواهد شد.

عضو هیات مدیره و معاون اجرایی شرکت بیمه آرمان، افزود: در حال حاضر ۴۰ دستگاه در ۵مرز جلفا، بیله سوار، آستارا، نوردوز، فرودگاه امام خمینی(ره) در کشور اجرایی و به صورت پایلوت نصب شده که بعد از گذراندن بحران کرونا و بازشدن مرزها این دستگاه ها به صورت عملیاتی وارد فاز اجرایی خواهند شد و بیمه نامه اتباع به صورت مکانیزه صادر خواهد شد.

مبلغ سرمایه گذاری این پروژه جمعا ۴۰میلیارد تومان بوده است که باعث ارز آوری و ساماندهی بیمه اتباع و ارتقا صنعت بیمه خواهد شد.

این دستگاه به زبان های زنده دنیا با قابلیت دریافت ارزهای بین المللی آماده ارائه خدمت است و بدون ورود اطلاعات و تعویض پول کشور مبدا امکان ارائه بیمه نامه برخط، با کد رهگیری بیمه مرکزی را دارد.

خبرنگار: محمد رضایی

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن