علم و دانش

ایلان ماسک از این می‌ترسد که پیش از سفر به مریخ بمیرد!

ایلان ماسک از این می‌ترسد که پیش از سفر به مریخ بمیرد!

ایلان ماسک که به عنوان بنیانگذار شرکت فضایی اسپیس ایکس رویای سفر به مریخ را در سر می‌پروراند، از این که پیش از سفر به سیاره سرخ بمیرد ابراز ترس کرد.

ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت فضایی اسپیس ایکس اخیرا در کنفرانس مطبوعاتی ماهواره ۲۰۲۰ (Satellite 2020) اعلام کرد همواره رویای من سفر انسان روی سیاره مریخ است، اما احتمال دارد این پروژه بزرگ در مدت زمانی که زنده‌ام تحقق پیدا نکند. وی با اشاره به این که ناسا برای اعزام نخستین انسان به مدار زمین ۱۸ سال وقت صرف کرد، افزود اگر سرعت پیشرفت این پروژه همین باشد، بدون شک قبل از اعزام نخستین انسان به سیاره سرخ، عمر من به پایان می‌رسد و می‌میرم.

نگرانی ایلان ماسک از روند کند پروژه سفر به مریخ

سفر به مریخ

بررسی‌ها نشان می‌دهد دلیل ناامیدی ایلان ماسک از تحقق رویای سفر به سیاره سرخ، کاهش سرعت پیشرفت این پروژه است. همچنین ایلان ماسک مدتی قبل اعلام کرده بود اگر طبق برنامه پیش برویم به احتمال ۷۰ درصد به مریخ سفر خواهم کرد. طبق گفته‌های قبلی ماسک، یکی از اهداف دیگر شرکت اسپیس ایکس ساخت زیستگاه‌های مریخی در سیاره سرخ است که تا سال ۲۰۵۰ میلادی حدود ۱ میلیون نفر طبق این پروژه به مریخ سفر خواهند کرد.

یکی دیگر از برنامه‌های ایلان ماسک انجام سه پرتاب فضایی در روز بود که هر کدام از این پرتاب‌ها می‌توانند ۱۰۰ نفر را به فضا بفرستند. ایلان ماسک در کنفرانس مطبوعاتی ماهواره ۲۰۲۰ تاکید کرد اگر نتوانیم نوآوری‌های خود را ارتقا دهیم، برای ایجاد پایگاه قمری و شهر مریخی هیچ شانسی نخواهیم داشت و در حال حاضر این بزرگ‌ترین نگرانی من محسوب می‌شود.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا