تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۳
کد خبر : 610665

اگه غبغب داری اینجوری با سریع ترین روش از بین ببرش

اگه غبغب داری اینجوری با سریع ترین روش از بین ببرش

غبغب به برجستگی یا آویزانی پوست و چربی زیر چانه گفته می شود. در حالی که اغلب شکل گیری غبغب به دلیل افزایش وزن است،ش عوامل دیگری مانند ضعف عضلات گردن و برخی شرایط پزشکی نیز می توانند باعث به وجود آمدن آن شوند. غبغب عموما صورت شما را بزرگتر و چاق تر می کند.

غبغب به برجستگی یا آویزانی پوست و چربی زیر چانه گفته می شود. در حالی که اغلب شکل گیری غبغب به دلیل افزایش وزن است،ش عوامل دیگری مانند ضعف عضلات گردن و برخی شرایط پزشکی نیز می توانند باعث به وجود آمدن آن شوند. غبغب عموما صورت شما را بزرگتر و چاق تر می کند. باعث می شود چهره شما پیر به نظر برسد. اگر غبغب دارید، اگر وجود آن برای شما به کابوس تبدیل شده است و اعتماد به نفس شما را تحت شعاع قرار داده است، باید بگوییم خلاص شدن از دست این دشمن زیبایی راحت است. برای آشنایی با روش های رفع غبغب با ما همراه باشید.

دلایل ایجاد غبغب

 • ژنتیک
 • اضافه وزن
 • بیماری
 • کمبود ویتامین و پروتئین
 • پایین نگه داشتن مداوم سر
 • و غیره

روش های رفع غبغب

بهترین راه برای رفع غبغب مراجعه به پزشک متخصص پوست ماهر است. او روش های زیادی را برای از بین بردن غبغب می شناسند. ما هم چندین روش برای برداشتن چربی و افتادگی زیر چانه شما را به شما پیشنهاد می کنیم.

لیفت با نخ

لیفت با نخ یک روش برای جوانسازی پوست و رفع افتادگی های آن است که از آن برای رفع غبغب نیز استفاده می شود. در این روش پوست ناحیه غبغب با استفاده از نخ های لیفت به سمت عقب کشیده می شود و در اثر این امر غبغب کوچکتر می شود.

مزوتراپی غبغب

در روش مزوتراپی غبغب، دارو مزوتراپی که حاوی انواع آنزیم ها و سایر مواد مغذی است به ناحیه غبغب تزریق می شود. مواد موجود در ترکیبات کوکتل مزوتراپی صورت می تواند سلول های چربی را تجزیه کند سپس متابولیسم بدن این سلول ها را دفع کند. در مزوتراپی غبغب به دلیل سرشار بودن ترکیبات آن از مواد مختلف مانند ویتامین ها باعث جوانسازی و سفت شدن پوست ناحیه غبغب می شود.

رفع غبغب با لیپوساکشن

لیپوساکش روش تهاجمی برای از بین غبغب است. در فرایند انجام این روش، جراح برش های کوچکی زیر چانه میزند. سپس با استفاده از یک لوله نازک به نام کانولا چربی اضافی زیر گردن را تخلیه می کند. لیپوساکشن غبغب یک روش سرپایی است. به این معنی که نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارید. کسانی که غبغب دارند اما خاصیت ارتجاعی پوستشان از بین نرفته است بهترین کاندید برای این عمل هستند.

اگه غبغب داری اینجوری با سریع ترین روش از بین ببرش

رفع غبغب با اندولیفت

اندولیفت یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن غبغب است. لیزر اندولیفت می تواند به طور همزمان عمل کلاژن سازی و چربی سوزی انجام دهد. این امر باعث می شود بعد از از بین رفتن چربی ها پوست زیر چانه دچار افتادگی نشود. در اندولیفت غبغب یک فیبر نوری نازک بدن هیچ برشی وارد پوست ناحیه زیر چانه می شود سپس انرژی حاصل از پرتوهای لیزری به لایه های عمیق پوست ساطع می شود و باعث گرم شدن بافت، کلاژن سازی و الاستین سازی می شود. در نتیجه این امر لیفت پوست، افزایش خاصیت ارتجایی پوست و چربی سوزی غبغب اتفاق می افتد.

رفع غبغب با کاهش وزن

غبغب در واقع تجمع چربی در ناحیه زیر چانه است. هنگامی که کالری بیشتری نسبت به کالری مصرفی خود دریافت می کنید، بدن شما این کالری های اضافی را به صورت چربی در نواحی مختلف بدن به ویژه زیر چانه انباشته می کند. هنگامی که وزن کم می کنید، بدن شما چربی های ذخیره شده در سراسر بدن، از جمله در ناحیه غبغب را می سوزاند. به این ترتیب، با کاهش وزن، غبغب شما نیز به تدریج کوچک تر می شود.

هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی غبغب یک روش نوین برای از بین بردن چربی ها و افتادگی پوست ناحیه است.

در این روش غیر تهاجمی رفع غبغب، امواج فراصوت با شدت بالا به لایه SMAS تابانیده می شوند. امواج فراصوت در لایه های پوستی تولید گرما می کند. این گرما به سلول های چربی نیز منتقل می شود و باعث از بین رفتن چربی های اضافی و کوچک شدن غبغب می شود. همچنین فرایند هایفوتراپی باعث لیفت پوست زیر چانه می شود.

سابمنتوپلاستی

سابمنتوپلاستی یا جراحی غبغب با هدف از بین بردن چربی اضافی گردن و سفت کردن پوست زیر چانه انجام می شود. در این روش پزشک برشی در امتداد خط چین چانه ایجاد می کند. اگر در این ناحیه چربی اضافی وجود داشت به کمک روش لیپوساکشن آن را خارج می کند.

پوست اضافی زیر چانه برش داده می شود سپس برش ایجاد شده بخیه زده می شود.

رفع غبغب با رادیو فرکانسی

در این روش زمانی که هندپیس دستگاه روی ناحیه غبغب قرار می گیرد، امواج رایو فرکانسی به لایه درم فرستاده می شوند و یک حرارت عمیق در این لایه ایجاد می کنند. این فرایند موجب افزایش، کلاژن سازی، افزایش گردش خون، افزایش اکسیژن رسانی، چربی سوزی و جوانسازی پوست غبغب می شود.

رفع غبغب با تزریق کیبلا

کبیلا یک دارویی تزریقی است که برای از بین بردن چربی های زیر گردن استفاده می شود.

کبیلا در واقع شکل مصنوعی از اسید دیوکسیکولیک است که در بدن ما وجود دارد و سلول های چربی را می شکند. زمانی که کبیلا تزریق می شود در مدت زمانی می تواند باعث تجزیه سلول های چربی شود. از این روش تنها افراد بالای 18 سال می توانند استفاده کنند.

رفع غبغب با کرایولیپولیز

کرایولیپولیز که به آن فریز چربی یا کول اسکالپتینگ نیز گفته می شود، یک روش غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی های زیر چانه است. در این روش یک دستگاه اپلیکاتور روی ناحیه غبغب قرار داده می شود. سرمایی که دستگاه ایجاد می کند باعث کریستالیزه شدن سلول های چربی و مرگ آن ها می شود. سپس بدن سلول های چربی مرده را دفع می کند.

رفع غبغب با ورزش

برای رفع غبغب با ورزش می توانید تمرینات زیر را انجام دهید:

 • بوسیدن سقف
 1. روی یک صندلی صاف بنشینید. کمر خود را صاف نگه دارید. شانه های خود را به عقب بدهید.
 2. سر خود را به عقب خم کنید تا جایی که چانه شما به سمت سقف باشد.
 3. لب های خود را جمع کنید. گویی که می خواهید سقف را ببوسید.
 4. 5 ثانیه در این حالت بمانید.
 5. این تمرین را 3 ست 5 تایی تکرار کنید.
 • فشار دادن زبان
 1. ابتدا کمر خود را صاف کنید.
 2. زبانتان را به سقف دهانتان بچسبانید و فشار دهید.
 3. 5 ثانیه در این حالت بمانید سپس زبان خود را به آرامی رها کنید.
 4. این تمرین را 3 ست 10 تایی می توانید تکرار کنید.

چرا باید غبغب را از بین ببریم؟

آیا کسی را دیده اید که غبغبی که مانند بادکنک می ماند، او را زیبا تر نشان دهد؟ در عصری که همه به دنبال زیباتر کردن چهره خود و راه های زاویه سازی صورت هستند.

یک برجستگی بزرگ در زیر چانه می تواند تعادل و صورت بهم بزند و اولین چیزی باشد که در صورت خود نمایی می کند. برداشتن غبغب باعث می شود چانه شما زیبا تر جلوه کند. گردن شما کشیده تر شود. سن و سال شما حسابی پایین تر به نظر برسد. حتی پیشنهاد می کنیم بعد از برداشتن غبغب برای تکمیل پروسه زیباتر شدنتان زاویه سازی صورت نیز انجام دهید حال، زاویه سازی صورت چیست؟ در ادامه می گوییم.

زاویه سازی صورت

در پروسه زاویه سازی صورت با استفاده از روش هایی مانند تزریق مزوژل تغییراتی روی فک و چانه اعمال می شود. اگرچه رفع غبغب نیز به زاویه سازی صورت کمک می کند، اما اگر کبود حجم، فرو رفتگی در قسمت چانه و فک داشتید یا به دنبال یک صورت V شکل هستید، با استفاده از روش هایی مانند تزریق ژل و چربی می توانید عیوب قسمت پایینی صورتتان را برطرف کنید. اگر هم چانه بزرگ و گوشتی دارید تزریق مزوژل چربی سوز می تواند برایتان کار ساز باشد.

سوالات متداول

بهترین روش برای رفع غبغب

بهترین روش برای رفع غبغب را پزشک متخصص پوست و مو با توجه به شدت غبغب، سن، انتطارات و بودجه شما پیشنهاد می کند.

آیا راهی برای پیشگیری از غبغب وجود دارد؟

در طول روز سر خود را به طور مداوم به پایین خم نکنید. بهترین راه برای جلوگیری از غبغب موازی نگه داشتن چانه با زمین در زمان های مختلف مانند مطالعه است. برای جلوگیری از ایجاد غبغب حواستان به کالری دریافتی تان باشد و از مصرف غذاهای فرآوری شده، شکر اضافی و چربی های اشباع و ترانس خودداری کنید. انجام فعالیت بدنی منظم می تواند از به وجود آمدن غبغب پیشگیری کند. موارد دیگری که می تواند به شما در پیشگیری از غبغب کمک کند داشتن خواب کافی، کنترل استرس، ترک سیگار و انجام درمان های پزشکی رفع غبغب که در این مقاله گفته شد است.

اگه غبغب داری اینجوری با سریع ترین روش از بین ببرش

برای رفع غبغب و زاویه سازی صورت به کجا مراجعه کنیم؟

پیشنهاد می‌کنیم برای رفع غبغب و از بین بردن چربی اضافی زیر چانه به کلینیک زیبایی دکتر میراحد موسوی در غرب تهران مراجعه کنید. ما با بهترین قیمت‌ها و بدون نیاز با جراحی غبغب شما را از بین خواهیم برد. جهت تعیین وقت مشاوره با ماره‌های موجود در سایت با ما همراه باشید.

منبع: کلینیک زیبایی و پوست و موی دکتر میراحد موسوی

Drahadmousavi.com

 

 

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.