علم و دانش

انگلیس از ماه آینده واکسن کرونا را روی انسان آزمایش خواهد کرد

انگلیس از ماه آینده واکسن کرونا را روی انسان آزمایش خواهد کرد

محققان دانشگاه آکسفورد اعلام کردند طی هفته آینده واکسن کرونا را روی حیوانات آزمایش خواهند کرد و از ماه آینده واکسن کروناویروس را روی انسان‌ها تست می‌کنند.

گروهی از محققان دانشگاه آکسفورد انگلیس قصد دارند طی هفته آینده در آزمایشگاه بهداشت عمومی انگلیس (PHE) نخستین واکسن تولیدی خود را روی حیوانات مورد آزمایش قرار دهند. این محققان پس از کسب موفقیت در این مرحله قصد دارند در گام بعدی این واکسن را روی انسان‌ها تست کنند.

جزئیات تست واکسن کرونا روی انسان‌ها

در فرایند تولید واکسن در گام نخست آنها را روی حیوانات مورد آزمایش قرار می‌دهند و با موفقیت آمیز بودن این مرحله، در گام بعدی واکسن را روی انسان تست می‌کنند، اما با توجه به این که چندین کشور واکسن ویروس کرونا را روی انسان‌ها مورد آزمایش قرار داده‌اند، اکنون فعالیت سایر کشورها برای تولید واکسن با سرعت بیشتری دنبال می‌شود و بعضا محققان بدون آزمایش واکسن روی حیوانات، آن را روی انسان‌ها تست می‌کنندو

در همین رابطه پروفسور آدریان هیل، مدیر انستیتو جنر در آکسفورد عنوان کرد:

در حال حاضر تولید واکسن یک نیاز اصلی به شمار می‌رود، اما ما برای آزمایش واکسن باید تمام استانداردهای ایمنی را رعایت کنیم. البته اگر هر زمانی یک واکسن کارآمد ساخته شود، در فاصله اندکی آن را برای نجات جان انسان‌ها مورد استفاده قرار خواهیم داد.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا