اقتصادی

انسداد ۱۵ جاده در ۲ استان به دلیل آبگرفتگی/آماده‌باش ۱۲هزار راهدار در راهداری زمستانی

انسداد ۱۵ جاده در ۲ استان به دلیل آبگرفتگی/آماده‌باش ۱۲هزار راهدار در راهداری زمستانی

مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری با اشاره به اینکه ۲ محور اصلی و ۱۳ محور غیرشریانی در استان‌‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان به دلیل آبگرفتگی مسدود است، گفت: در طرح زمستانی ۹۴۰ پایگاه راهداری در کل کشور فعال است.

انسداد 15 جاده در 2 استان به دلیل آبگرفتگی/آماده‌باش 12هزار راهدار در راهداری زمستانی

محمد رودباری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: به دلیل بارش‌های بسیار زیاد اخیر در دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان، ۱۳ مسیر غیرشریانی و ۲ مسیر اصلی مسدود شده است.

وی ادامه داد: آب‌گرفتگی و طغیان رودخانه‌ها موجب انسداد این مسیرها شده است و فعلا تردد خودرو در این مسیرها انجام نمی‌شود تا سطح آب مقداری کاهش یابد و تردد برقرار شود.

رودباری بیان کرد: راهداران آماده هستند اما در این حوزه کار خاصی نمی‌توان انجام داد و باید آب فروکش کند، در حال حاضر محورهای بندر لنگه به بندر خمیر و میناب به جاسک جزو محورهای اصلی مسدود است و محور رودبار ـ ایرانشهر، نیک‌شهر ـ بنت، رودبار ـ ایرانشهر و چند مسیر دیگر از محورهای غیرشریانی مسدود است.

مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری اظهار داشت: بارش برف و باران همچنان در استان‌های جنوبی و شرقی ادامه دارد و راننده‌ها ضرورت دارد حتما با تجهیزات کامل زمستانی و زنجیر چرخ تردد کنند.

وی گفت: راهداران در همه محورهای شریانی برای انجام عملیات راهداری نمک‌پاشی و برف‌روبی آمادگی کامل دارند.

رودباری افزود: پس از فروکش کردن آب در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان در صورت بروز خسارت به راه‌ها، راهداران آماده ترمیم مسیر هستند.

مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری تصریح کرد: در طرح زمستانی امسال ۹۴۰ پایگاه راهداری زمستانی و ۱۲ هزار و ۳۰۰ راهدار در کل کشور فعال هستند و ۱۰ هزار دستگاه ماشین‌آلات راهداری به صورت شبانه‌روزی فعال است.

وی گفت: ۸۰۰ دوربین نظارت تصویری در محورهای شریانی کشور، تصاویر لحظه‌ای راه‌ها را به مرکز مدیریت راه‌های کشور ارسال می‌کنند.

رودباری اضافه کرد: از ۱۰ هزار دستگاه ماشین‌آلات مذکور، ۱۴۰۰ دستگاه گشت راهداری است که ارتباط رادیویی با پایگاه‌های راهداری دارند و در صورت بروز هر مشکل، تجهیزات لازم را وارد جاده‌ها می‌کنند.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن