تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
کد خبر : 10601

انتشار فراخوان جایزه‌ «ماه و سال» کانون پرورش فکری

انتشار فراخوان جایزه‌ «ماه و سال» کانون پرورش فکری

انتشار فراخوان جایزه‌ «ماه و سال» کانون پرورش فکری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جایزه‌های جدیدی را با عنوان جایزه ماه و سال به مؤلفان، مترجمان، تصویرگران و پدیدآورندگان کتاب‌های کودک و نوجوان اهدا می‌کند. – اخبار فرهنگی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، هدف از اهدای این جایزه‌ها کمک به ارتقای کیفیت آثار و معرفی کتاب‌های مناسب کودک و نوجوان و حمایت از پدیدآورندگان این حوزه اعلام و فراخوان شرکت در این رویداد از سوی معاونت فرهنگی کانون منتشر شده است.
بر این اساس قرار است داوران این رویداد هر ماه به یک نویسنده، شاعر یا مترجم، جایزه‌ی کتاب ماه شامل: نشان مرغک سیمین، تندیس، لوح و جایزه‌ی نقدی اهدا کنند و مرغک سیمین در عین حال و در پایان هر فصل نیز به یک ناشر برتر این حوزه تعلق گیرد، البته این جایزه در پایان هر فصل به برگزیدگان هر ماه اهدا خواهد شد.
همچنین جایزه ‌کتاب‌های برگزیده‌ سال شامل نشان مرغک زرین، تندیس، لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی با انتخاب هیئت داوران به پدیدآورندگان و ناشران اهدا می‌شود. بر اساس این فراخوان همچنین کتاب‌هایی که موفق به دریافت مرغک سیمین و مرغک زرین ‌شوند در فهرست خرید م..

انتشار فراخوان جایزه‌ «ماه و سال» کانون پرورش فکری

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جایزه‌های جدیدی را با عنوان جایزه ماه و سال به مؤلفان، مترجمان، تصویرگران و پدیدآورندگان کتاب‌های کودک و نوجوان اهدا می‌کند.

انتشار فراخوان جایزه‌ «ماه و سال» کانون پرورش فکری – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هدف از اهدای این جایزه‌ها کمک به ارتقای کیفیت آثار و معرفی کتاب‌های مناسب کودک و نوجوان و حمایت از پدیدآورندگان این حوزه اعلام و فراخوان شرکت در این رویداد از سوی معاونت فرهنگی کانون منتشر شده است.

بر این اساس قرار است داوران این رویداد هر ماه به یک نویسنده، شاعر یا مترجم، جایزه‌ی کتاب ماه شامل: نشان مرغک سیمین، تندیس، لوح و جایزه‌ی نقدی اهدا کنند و مرغک سیمین در عین حال و در پایان هر فصل نیز به یک ناشر برتر این حوزه تعلق گیرد، البته این جایزه در پایان هر فصل به برگزیدگان هر ماه اهدا خواهد شد.

همچنین جایزه ‌کتاب‌های برگزیده‌ سال شامل نشان مرغک زرین، تندیس، لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی با انتخاب هیئت داوران به پدیدآورندگان و ناشران اهدا می‌شود. بر اساس این فراخوان همچنین کتاب‌هایی که موفق به دریافت مرغک سیمین و مرغک زرین ‌شوند در فهرست خرید مراکز فرهنگی هنری کانون قرار می‌گیرند و در هر فصل نیز به عنوان کتاب‌های مناسب اعلام خواهد شد.

نگاه به ارزش‌های اسلامی، ایرانی و بومی از جمله معیارهای اصلی انتخاب کتاب‌های برگزیده‌ی ماه و سال است. دبیرخانه این رویداد با انتشار فراخوانی از پدیدآورندگان و ناشران حوزه‌ کودک و نوجوان دعوت کرده است تا آثار خود را مطابق با آیین‌نامه‌ جایزه‌ مرغک، به معاونت فرهنگی کانون ارسال کنند.

در این فراخوان توضیح داده شده است که این جایزه در بخش‌های «خواندنی‌های حوزه‌ی داستان» شامل: تألیف، ترجمه(مشمول قانون کپی‌رایت)، بازآفرینی، ادبیات نمایشی و فیلم‌نامه‌های چاپ شده است و در بخش «خواندنی‌های حوزه‌ی شعر» آثار تالیفی، قصه‌های منظوم و ترجمه(مشمول قانون کپی‌رایت) را شامل می‌شود.

همچنین بر اساس این فراخوان تمامی کتاب‌های ترجمه، مورد بررسی قرار می‌گیرد، اما تنها کتاب‌هایی جایزه دریافت خواهد کرد که قانون حق نشر(کپی‌رایت) را رعایت کرده باشد و امتیاز انطباق و تناسب با فرهنگ و ارزش‌های بومی را کسب کند.

در عین حال کتاب‌های ترجمه‌ برگزیده، فارغ از ورود به جایزه‌ مرغک، در فهرست کتاب‌های منتخب کانون قرار می‌گیرد. بر همین اساس این جایزه در بخش کتاب‌های تصویرگری نیز به صورت سالانه اهدا می‌شود و جایزه خلاقیت نیز هر فصل در حوزه‌ی تالیف یا نشر به صاحب یک اثر برتر اهدا می‌شود.

همچنین جایزه‌ دیگری با عنوان «فرصت طلایی» با هدف حمایت از چاپ آثار منتشر نشده نویسندگان و هنرمندان (بالای ۱۸ سال) در حوزه‌ی تألیف شعر و داستان کودک و نوجوان هم‌زمان در جایزه‌ کتاب سال به‌صورت سالانه اهدا می‌شود و آثار منتخب در این بخش از سوی انتشارات کانون پرورش فکری به چاپ خواهد رسید.

بر اساس فراخوان جایزه ماه و سال کتاب کودک و نوجوان جایزه‌ی «مداد پرنده» نیز سالی یک‌بار بنا به تشخیص و تصویب شورای سیاست‌گذاری، به یکی از چهره‌های ادبیات کودک و نوجوان اهدا و جایزه‌ استاد مهدی آذریزدی از میان آثار رسیده به دبیرخانه، به کتاب‌های بازنویسی منتخب اهدا می‌شود.

«هدیه خوبان» دوباره به کتابفروشی‌ها رسید

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.