اقتصادی

افتتاح منطقه ۱ آزادراه تهران ـ شمال در ماه جاری/ تکمیل منطقه ۲ تا ابتدای سال ۱۴۰۰

افتتاح منطقه ۱ آزادراه تهران ـ شمال در ماه جاری/ تکمیل منطقه ۲ تا ابتدای سال ۱۴۰۰

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال در ماه جاری افتتاح می‌شود گفت: بخشی از منطقه ۲ نیز تا ابتدای سال ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود.

افتتاح منطقه 1 آزادراه تهران ـ شمال در ماه جاری/ تکمیل منطقه 2 تا ابتدای سال 1400

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس بنیاد مستضعفان صبح امروز از منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال در آستانه افتتاح است، بازدید کردند.

در این مراسم رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: در اوج تحریم به دشمن نشان دادیم که کارها روی زمین نمانده است و پروژه‌ها به خوبی پیش می‌رود.

نوبخت افزود: قطعه یک آزادراه تهران ـ شمال در همین ماه به بهره‌برداری می‌رسد ضمن آنکه بخشی از منطقه ۲ نیز تا ابتدای سال ۱۴۰۰ افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به بازدید خردادماه امسال از آزادراه تهران ـ شمال گفت: آن زمان ۳۰۰ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص دادیم و وعده دادیم بهمن ماه افتتاح می‌شود و امروز زمان تحقق وعده‌های دولت است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تلاش‌های پیمانکاران، بنیاد مستضعفان و دولت در این پروژه گفت: منطقه یک ۳۲ کیلومتر طول دارد ضمن آنکه ۳ کیلومتر هم رمپ و لوپ برای اتصال به جاده قدیم کرج ـ چالوس ساخته شد. از این ۳۲ کیلومتر مسیر ۱۷ کیلومتر تونل و پل است.

نوبخت ادامه داد: منطقه یک موجب کاهش یک و نیم ساعته مسیر تهران به چالوس می‌شود و عمده فعالیت تکمیل این پروژه در منطقه یک در این دولت انجام شد ضمن آنکه کار از ۶ ماه پیش با تزریق مالی سرعت گرفت. این پروژه از سال ۱۳۷۵ تا همین چند وقت پیش فقط ۱۷ درصد رشد داشت.

وی با بیان اینکه اوایل سال ۱۴۰۰ بخشی از منطقه ۲ آزادراه افتتاح می‌شود، افزود: تلاش می‌کنیم تا ابتدای ۱۴۰۰ محور غربی و برخی تونل‌ها را در منطقه ۲ آزادراه تکمیل کنیم تا ایاب و ذهاب انجام شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ارزش امروز منطقه یک را حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان و یک میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: در منطقه ۳ آزادراه هم برنامه‌ریزی کرده‌ایم، اتصال منطقه ۴ به منطقه ۳ تا اندازه‌ای انجام شود و دستور تخصیص ۸۵ میلیارد تومان برای منطقه ۳ دادیم.

نوبخت تاکید کرد: در باره روز افتتاح این پروژه منطقه یک باید منتظر برنامه رئیس‌جمهور بود تا روز دقیق را اعلام کرد.

* افتتاح ادامه آزادراه همت تا کرج بلافاصله پس از منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همچنین پروژه ادامه آزادراه همت تا کرج بلافاصله پس از افتتاح منطقه یک آزادراه به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن