علم و دانش

اسپیس ایکس حدود یک میلیارد دلار برای تأمین اعتبار مأموریت های آینده جمع آوری کرده است

اسپیس ایکس حدود یک میلیارد دلار برای تأمین اعتبار مأموریت های آینده جمع آوری کرده است

براساس گزارش‌ها، اسپیس ایکس از طریق فراخوان تأمین مالی، ۸۵۰ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرده است. این شرکت ارزش معاملات انجام‌شده سهام خود را ۴۱۹٫۹۹ دلار برای هر سهم اعلام کرد. طبق گزارش CNBC، این موضوع به آن معناست که ارزش بازار این شرکت تقریباً ۷۴ میلیارد دلار است. این موضوع همچنین به آن معنی است که این شرکت برای ادامه پروژه‌های آینده خود سرمایه در اختیار دارد.

همان‌طور که می‌توانید تصور کنید، برخی از پروژه‌های اسپیس ایکس قبل از شروع به درآمدزایی کاملاً بدون سود بودند. به‌عنوان مثال، در ابتدای ماه جاری، ایلان ماسک گفت که هنوز «شکاف نسبتاً بزرگی» بین درآمد ارائه‌دهنده خدمات اینترنت ماهواره‌ای این کمپانی یعنی استارلینک و سودآوری آن وجود دارد. برنامه این شرکت برای ارسال ماهواره برای ایجاد یک شبکه جهانی اینترنت پرسرعت بسیار گران است و از آنجا که این سرویس هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد، درآمد زیادی برای این شرکت در بر نخواهد داشت.

این کمپانی همچنین در حال توسعه یک فضاپیما با ظرفیت حمل‌ونقل قابل مقایسه با ساترن وی است که ما را به ماه برد. چنین پروژه‌هایی با پروازهای آزمایشی ناموفق بسیاری همراه هستند که گاهی اوقات سفینه‌های مربوطه خراب و منفجر می‌شوند. اگرچه اسپیس ایکس امیدوار است که استارشیپ سرانجام مانند برخی از موشک‌های فعلی این شرکت قابل استفاده مجدد باشد، اما سقوط اخیر نشان می‌دهد که این شرکت مجبور است برخی قطعات جدید را برای ادامه پروژه بسازد تا محصولی تولید کند که با موفقیت به فضا حمل شود.

از آنجایی که اسپیس ایکس یک شرکت خصوصی است، تشخیص وضعیت مالی آن معمولاً دشوار است، اما احتمالاً سرمایه‌گذاران -حداقل کسانی که برای هر سهم تقریباً ۴۲۰ دلار پرداخت می‌کنند- معتقدند که این شرکت می‌تواند چه در آینده و چه در حال حاضر -مانند تحویل ایستگاه فضایی بین‌المللی به ناسا- موفق شود. اگرچه ایلان ماسک گفته است که هزینه ایجاد استارلینک به‌تنهایی ممکن است به ۱۰ میلیارد دلار برسد، اما افزودن ۸۵۰ میلیون دلار دیگر به حساب این شرکت مطمئناً لطمه‌ای به پروژه جدید این شرکت نخواهد زد.

۰لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن