استفاده ویژه از طرح چهره‌ مردمی در تلویزیون/ انتخاب جایزه نشان مردمی “حاج قاسم” مدیران سیما و برخی مسئولان در نشست شورای هماهنگی و سیاستگذاری چهره مردمی سال ۱۳۹۸ بر استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ملی و سایر نهادها در بسط و گسترش این طرح در ابعاد ملی تأکید کردند. – اخبار فرهنگی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشست شورای هماهنگی و سیاستگذاری چهره مردمی سال ۱۳۹۸ با حضور معاون سیما، سعید اوحدی دبیر شورای هماهنگی چهره مردمی سال، حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی امام جمعه موقت تهران، مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش و پرورش، محمد خدادی معاون وزیر ارشاد، حبیب‌رضا ارزانی دبیر کانون‌های مساجد، برنا فیروزی مشاور اجرایی و رئیس حوزه ریاست صداوسیما، محمدحسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی صداوسیما و حمید خواجه‌نژاد مدیر روابط عمومی سیما و جمعی از میهمانان و اصحاب رسانه امروز ۲۱ بهمن برگزار شد.
تلاش رسانه‌ملی برای ساماندهی کردن نیروی جوان و دغدغه‌مند برای حل مسائل کشور
سیدمرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی در دومین نشست شورای هماهنگی و سیا..

استفاده ویژه از طرح چهره‌ مردمی در تلویزیون/ انتخاب جایزه نشان مردمی "حاج قاسم"

مدیران سیما و برخی مسئولان در نشست شورای هماهنگی و سیاستگذاری چهره مردمی سال ۱۳۹۸ بر استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ملی و سایر نهادها در بسط و گسترش این طرح در ابعاد ملی تأکید کردند.

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشست شورای هماهنگی و سیاستگذاری چهره مردمی سال ۱۳۹۸ با حضور معاون سیما، سعید اوحدی دبیر شورای هماهنگی چهره مردمی سال، حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی امام جمعه موقت تهران، مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش و پرورش، محمد خدادی معاون وزیر ارشاد، حبیب‌رضا ارزانی دبیر کانون‌های مساجد، برنا فیروزی مشاور اجرایی و رئیس حوزه ریاست صداوسیما، محمدحسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی صداوسیما و حمید خواجه‌نژاد مدیر روابط عمومی سیما و جمعی از میهمانان و اصحاب رسانه امروز ۲۱ بهمن برگزار شد.

تلاش رسانه‌ملی برای ساماندهی کردن نیروی جوان و دغدغه‌مند برای حل مسائل کشور

سیدمرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی در دومین نشست شورای هماهنگی و سیاستگذاری چهره مردمی سال ۱۳۹۸ گفت: اقدام شبکه یک سیما در انتخاب و معرفی چهره برگزیده سال در حوزه‌های مختلف که تلاش دارد افرادی که در بطن جامعه با تلاش و همت خود کارهای بزرگ و مهمی جلو می‌برند، اما به هر دلیلی اقداماتشان آن طور که شایسته است دیده نشده، قابل قدردانی است.

وی بیان کرد: همان طور که در بیانه گام دوم مقام معظم رهبری بر نقش اساسی جوانان در حل مسائل و مشکلات تأکید شده است امیدواریم این حرکت رسانه ملی نمود و نمادی برای ساماندهی کردن این نیروهای جوان و دغدغه‌مند در حل مسائل کشور باشد.

میرباقری با اشاره به اینکه در کشور ما هم همانند بسیاری از کشورها مشکلاتی وجود دارد، افزود: کشور ما به دلیل ماهیت مردمی و انقلابی توانسته است از بحران‌ها با توکل به خدا و قدرت عبور کند و این تحفه و ارمغانی است که امام راحل (ره) برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به ارمغان آوردند و ملت بزرگ ایران با هدایت ایشان و رهبر معظم انقلاب همواره توانسته با اقتدار از تمامی فراز و فرودها در طی این ۴۰ سال که از عمر پربرکت انقلاب می‌گذرد؛ به شایستگی عبور کنند.

معاون سیما خاطرنشان کرد: کشور ما علاوه بر وجود بلایای طبیعی که همه کشورها با آن مواجهند متحمل یکسری تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه آمریکا و دشمنان ایران اسلامی هم است که عزم جدی و اراده ملی را برای عبور از این اتفاقات می‌طلبد و رسانه‌ملی در معرفی افرادی که برای رفع موانع، خالصانه برای کشورشان اقدامات ارزنده‌ای می‌کنند نقش مهم و تأثیرگذاری دارد و می‌توان گفت به تقویت و ترویج روحیه همکاری و مشارکت آحاد مردم در عرصه‌های مختلف کمک می‌کند.

میرباقری با تأکید بر اینکه نهادهای حکومتی، مدنی و اجتماعی نقش مهمی در حل مشکلات بطن جامعه ایفا می‌کنند گفت: رسانه‌ملی وظیفه خود می‌داند که برای تقویت و ترویج روحیه مشارکت و همکاری افرادی که به صورت خودجوش برای حل مشکلات در حوزه‌های مختلف به ویژه مسائل اجتماعی خالصانه، مجاهدت می‌کنند همراه باشد و بتواند عالمانه چهره‌های مختلف و برجسته را رصد کند و در کنار سایر نهادها، اقدامات مؤثری صورت دهد.

انتخاب چهره مردمی سال؛ مرجعیتی برای الگو بخشی اجتماعی

برنا فیروزی مشاور اجرایی و رئیس حوزه ریاست سازمان صداوسیما هم در این نشست با توجه به اینکه شناسایی و معرفی چهره‌های برتر مردمی رویداد بسیار مهمی است گفت: انتظار از رسانه‌ملی در این خصوص، وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

فیروزی افزود: راهی را که آغاز شده است با دقت و جدیت به پیش می‌بریم و قطع به یقین این برنامه یکی از مهمترین رویدادهایی است که در راستای اهداف بلند رسانه در تعمیق نگرش عمومی و ایجاد مرجعیت برای الگو بخشی اجتماعی محسوب و موجب تغییر ذائقه مردم در بهره‌گیری و تعریف چهره‌ها می‌شود.

مشاور اجرایی ریاست سازمان صداوسیما تأکید کرد: به طور طبیعی همه جوامع از چهره‌ها متأثرند اما اینکه در جامعه اسلامی ما با این قبیل برنامه‌ها در خصوص الگوسازی در طراز و مردمی کردن آن تلاش می‌شود، بسیار ارزشمند و قابل تحسین است.

وی با اشاره به اینکه ابعاد و ظرفیت‌های ویژه این طرح بسیار گسترده است، خاطرنشان کرد: معرفی افرادی با چنین ویژگی‌هایی در تمدن‌سازی، بازنشر ارزش‌ها و شعائر انقلاب اسلامی، فرصت بسیار خوبی را برای رسانه فراهم می‌کند و معتقدم با انتخاب چهره‌های برتر مردمی به موضوع‌های همگرایی ملی، نقش مردم و وحدت به اشکال مختلف بیشتر پرداخته می‌شود.

فیروزی ادامه داد: این موضوع را باید به فراتر از برنامه‌ای در شبکه‌ای تعمیم بدهیم و بهتر است از سایر ظرفیت‌های رسانه هم استفاده کنیم و در این راستا لازم است مستندسازی و تعریف تئوری برای این موضوع خاص در رسانه داشته باشیم و اهداف را تبیین کنیم تا افرادی که در این طرح مشارکت دارند دقیق‌تر و هدفمندتر در این مسیر حرکت کنند.

وی در پایان بر استفاده از ظرفیت مرکز تحقیقات رسانه‌ملی برای تحقق اهداف شورای هماهنگی و سیاستگذاری چهره مردمی سال تأکید کرد.

نامزدهای جشنواره فجر در تلویزیون/ اختتامیه را زنده ببینیدجایزه سینمایی ققنوس به گام نهم رسید/ چرا تلویزیون برای سینما جریان‌سازی نمی‌کند؟رابطه"قره العین" با جریان بابیه/ چرا بر ساخت مستندهای تاریخی در تلویزیون نظارت نمی‌شود؟

طرح مردمی معرفی چهره‌های برتر؛ ایجاد فرصت برای بروز خلاقیت جوانان

حجت‌الاسلام ارزانی دبیر کانون‌های فرهنگی مساجد نیز اقدام رسانه ملی را برای معرفی چهره‌های تأثیرگذار، حرکتی هوشمندانه توصیف کرد که می‌تواند در راستای تحقق بیانیه گام دوم رهبری، بسیار مؤثر باشد.

وی با اشاره به اینکه انسان سه ساحت بینش، گرایش و رفتار دارد، گفت: چهره‌ها و سلبریتی‌ها بیشتر در حوزه گرایش مردم قرار می‌گیرند و در هر جامعه‌ای مردم بسیار از این گروه تأثیر می‌گیرند و بی‌شک تلاش این جمع بر این است که چهره‌ها و شهره‌ها را بر اساس بینش و رفتار مردم ایجاد کنند.

حجت‌الاسلام ارزانی افزود: اقدام شبکه یک سیما برای معرفی افرادی که کار مردمی می‌کنند و تأثیرگذارند اما شناخته شده نیستند، قابل تجلیل است و این افراد بینش و رفتار مردم را در جهت مثبت تغییر می‌دهند.

دبیر کانون‌های فرهنگی مساجد خاطرنشان کرد: معرفی چهره‌های مردمی برتر علاوه بر تقویت روحیه خودسازی در حوزه جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی هم بسیار نقش مهمی ایفا می‌کند.

حجت‌الاسلام ارزانی گفت: امسال بی‌شک مردمی‌ترین چهره سال حاج قاسم سلیمانی است و بسیار زیبا است که جایزه نشان مردمی سردار دل‌ها را برای برگزیدگان امسال انتخاب کرد.

دبیر کانون‌های فرهنگی مساجد ادامه داد: انقلاب ما انقلابی ایدئولوژیک است و مبانی و ارزش‌هایی برای خود ترسیم کرده‌ایم و رفتار جامعه متأثر از آنها است و یکسری محوریت‌ها را باید در این مسیر درنظر گرفت که یکی از آنها محوریت مساجدند چون مساجد سنگر و تجلی‌گاه انقلابند. بحث کودک، جوان و نوجوان بسیار مهم است و موارد و مصداق‌هایی وجود دارد که کودکان و نوجوانان انقلابی ما می‌توانند چهره شوند و این انگیزه را به تمامی همسالان خود منتقل کنند.

حجت‌الاسلام ارزانی تأکید کرد: روح بیانیه گام دوم در دو عرصه است در حوزه علم، جوان محور و اکنون با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه‌های مختلف باید به‌روز باشیم و به سمت خلق سیستم‌ها و سبک‌های جدید برویم که طبیعتاً جوانان و نوجوانان می‌توانند در این حوزه تأثیرگذار باشند.

انتخاب چهره مردمی سال تأکید بر الگوسازی مردمی و نمادین کردن ارزش‌های اجتماعی

مجید زین العابدین مدیر شبکه یک سیما هم این نشست خاطرنشان کرد: انتخاب چهره مردمی سال از سوی رسانه‌ملی، برای چهره‌سازی، الگوسازی مردمی و نمادین کردن ارزش‌های اجتماعی طراحی و امسال هم در طراز ملی دیده شده است.

وی با اشاره به مشارکت دستگاه‌ها و دعوت از دستگاه‌ها و نهادهای مختلف اجتماعی و مدنی برای همکاری در این طرح ملی افزود: این اقدام با هدف شناسایی دقیق‌تر چهره‌های موفق ملی و شناساندن حرکت‌های ارزشمند آنها در سطح ملی برگزار می‌شود.

مدیر شبکه یک سیما در ادامه با ابراز خرسندی از اثرات سازنده این طرح در سال گذشته، خاطرنشان کرد: استقبال خوب صورت گرفته و بازخوردهایی که از سوی مردم، سازمان‌ها و نهادها دریافت کردیم، ما را برای ادامه راه و برداشتن گام‌های جدی‌تر در این زمینه مصمم‌تر کرده است.

چهره مردمی سال قرار است امسال برای دومین سال چهره‌های موفق و امید بخش در سراسر کشور را شناسایی و معرفی و برترین‌ها را به رأی مردم بگذارد.

انتهای پیام/

خروج از نسخه موبایل