اقتصادی

اذعان آلمان به ناتوانی در توسعه شبکه ۵G بدون کمک هوآوی چین

اذعان آلمان به ناتوانی در توسعه شبکه ۵G بدون کمک هوآوی چین

وزیر کشور آلمان اعلام کرد که این کشور نمی تواند بدون کمک شرکت هوآوی چین شبکه تلفن همراه نسل پنجم خود را توسعه دهد.

اذعان آلمان به ناتوانی در توسعه شبکه 5G بدون کمک هوآوی چین

به گزارش خبرنگار اقتصاد بنی الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، هورست سیهوفر، وزیر کشور آلمان، هشدار داد در صورتی که شرکت هوآوی چین از طرح توسعه شبکه نسل پنجم تلفن همراه این کشور کنار گذاشته شود توسعه این شبکه در آلمان متوقف شده و شاید ۵ تا ۱۰ سال به عقب بیافتد.

آمریکا در حال افزایش فشار بر شرکت هوآوی چین است و از کشورهای متحد خود خواسته که حضور این شرکت چینی در پروژه‌های مخابراتی را معلق کرده و استفاده از تجهیرات آن را متوقف کنند.

آمریکا همچنین کشورهای متحد خود را تهدید کرده در صورتی که این رویکرد را در پیش نگیرند همکاری‌های اطلاعاتی با آنها را محدود خواهد کرد.

آلمانی‌ها تا کنون در برابر فشارهای آمریکا مقاومت کرده‌اند و وزیر کشور آلمان در این‌باره می‌گوید: من بعید می‌دانم بتوانیم بدون حضور هوآوی در آینده نزدیک شبکه نسل پنجم را در آلمان توسعه دهیم.

این مقام آلمانی همچنین از شرکت‌های آلمانی و اروپایی خواست تا توانایی خود برای توسعه شبکه تلفن همراه نسل پنجم را تقویت کنند.

وی گفت در حال حاضر هیچ شرکت آلمانی توانایی توسعه شبکه نسل پنجم را نداشته و در اروپا هم فقط ۲ شرکت امکان اجرای آن را دارند.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن