تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶
کد خبر : 17520

اخبار رادیو و تلویزیون| گفت‌وگوی قبلِ افطار گیتی خامنه با معلمان کرونایی/ پخش ویژه‌برنامه وفات حضرت خدیجه (س) از شبکه ۱

اخبار رادیو و تلویزیون| گفت‌وگوی قبلِ افطار گیتی خامنه با معلمان کرونایی/ پخش ویژه‌برنامه وفات حضرت خدیجه (س) از شبکه ۱

اخبار رادیو و تلویزیون| گفت‌وگوی قبلِ افطار گیتی خامنه با معلمان کرونایی/ پخش ویژه‌برنامه وفات حضرت خدیجه (س) از شبکه ۱ امشب در برنامه “مکث” شبکه ۲ گفت‌وگویی از مجری قدیمی تلویزیون با معلم کرونایی خواهیم دید، رونمایی از پوستر کرونایی “زیرخاکی” همراه با مروری بر زندگی مادر مؤمنان در شبکه یک اتفاق می‌افتد. – اخبار فرهنگی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، اخبار رادیو و تلویزیون را در ادامه بخوانید:
گفت‌وگوی گیتی خامنه با معلم‌هایی که مبتلا به کرونا شدند
امشب در برنامه “مکث” که ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه ۲ سیما پخش خواهد شد، گیتی خامنه در بخش نخست برنامه میزبان معلمی است که با وجود ابتلا به کرونا و بدحالی تدریس را رها نکرده و به صورت مجازی به دانش‌آموزانش درس می‌دهد. میهمانان بخش دوم نیز خواهر و برادری معلم و کارگر معدن‌اند. معلمی که کرونا را پشت سرگذاشته و کارگر معدنی که در کل زمان انجام خدمت ناچار است از ماسک‌هایی بزرگ و سنگین استفاده کند و در شرایطی کار می‌کند که به قرنطینه‌ای سخت شبیه است.
برنامه “مکث” ویژه ماه مبارک رمضان شبکه ۲ قبل از افطار با نگاه ویژه به کرونا سراغ قصه‌های اجتماعی می‌رود،قصه‌های ..

اخبار رادیو و تلویزیون| گفت‌وگوی قبلِ افطار گیتی خامنه با معلمان کرونایی/ پخش ویژه‌برنامه وفات حضرت خدیجه (س) از شبکه ۱

امشب در برنامه "مکث" شبکه ۲ گفت‌وگویی از مجری قدیمی تلویزیون با معلم کرونایی خواهیم دید، رونمایی از پوستر کرونایی "زیرخاکی" همراه با مروری بر زندگی مادر مؤمنان در شبکه یک اتفاق می‌افتد.

اخبار رادیو و تلویزیون| گفت‌وگوی قبلِ افطار گیتی خامنه با معلمان کرونایی/ پخش ویژه‌برنامه وفات حضرت خدیجه (س) از شبکه 1 – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اخبار رادیو و تلویزیون را در ادامه بخوانید:

گفت‌وگوی گیتی خامنه با معلم‌هایی که مبتلا به کرونا شدند

امشب در برنامه "مکث" که ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه ۲ سیما پخش خواهد شد، گیتی خامنه در بخش نخست برنامه میزبان معلمی است که با وجود ابتلا به کرونا و بدحالی تدریس را رها نکرده و به صورت مجازی به دانش‌آموزانش درس می‌دهد. میهمانان بخش دوم نیز خواهر و برادری معلم و کارگر معدن‌اند. معلمی که کرونا را پشت سرگذاشته و کارگر معدنی که در کل زمان انجام خدمت ناچار است از ماسک‌هایی بزرگ و سنگین استفاده کند و در شرایطی کار می‌کند که به قرنطینه‌ای سخت شبیه است.

برنامه "مکث" ویژه ماه مبارک رمضان شبکه ۲ قبل از افطار با نگاه ویژه به کرونا سراغ قصه‌های اجتماعی می‌رود،قصه‌های آدم‌ها و موقعیت‌هایی که قبل و بعد از کرونا حال و روزشان عوض شده است. این برنامه اجتماعی به صورت گپ و گفت میان هنرمندانی نظیر گلاره عباسی، فرناز رهنما، پیام دهکردی، الهام پاوه‌نژاد، داریوش کاردان، چنگیز جلیلوند، گیتی خامنه، مریم سعادت ، رضا رفیع و… صاحبان داستان‌های اجتماعی مربوط به کرونا ضبط و پخش می‌شود.

مدیرعامل جامعه احیاگران طب سنتی مهمان شبکه افق می‌شود

ویژه برنامه «انارستان» با موضوع سلامت جسم و جان و راهکارهای پیشگیری از ابتلاء به کرونا با تکیه بر طب سنتی، طی ماه مبارک رمضان شنبه تا چهارشنبه از شبکه افق پخش می‌شود.

در ششمین قسمت سری جدید این برنامه، محمد عزیزخانی حضور می‌یابد. وی مدیر عامل جامعه احیاگران طب سنتی ایران و پزشک متخصص طب ایرانی است.

«انارستان» با اجرای سینا هوشمندی، حوالی ساعت ۲۱ روی آنتن می‌رود و تکرار آن دو روز بعد ساعت ۱۳:۳۰ پخش خواهد شد.

محمد یگانه در جمع طنازان رادیو ایران

محمد یگانه از این هفته پشت میکروفون برنامه «صبح جمعه با شما» قرار می‌گیرد. ساجد قدوسیان تهیه کننده و سردبیر برنامه «صبح جمعه با شما» ضمن اعلام این خبر تصریح کرد: قرار بود پیش از این و در ایام نوروز محمد یگانه از بازیگران شناخته شده سینما و تئاتر و تلویزیون و رادیو به جمع «صبح جمعه» اضافه شوند که به دلیل شرایط کرونا این اتفاق هم اکنون افتاد.

ساجد قدوسیان در خصوص نقش محمد یگانه در برنامه «صبح جمعه» با شما اضافه کرد:برای محمد یگانه دو تیپ در نظر گرفتیم که به واسطه استقبال مخاطب آنها را ادامه می‌دهیم. یکی« قدرت خان»! از اهالی ملاط آباد است که در کنار جانعلی و هیبت و قدم‌خیر و سپنتا قرار می‌گیرد و دیگری «آق منوچ» که تیپی لمپن است و پدر گلی دختر دم بخت برنامه است.

برنامه قدیمی و پرمخاطب «صبح جمعه با شما» یک کمدی انتقادی است که هر جمعه ساعت ۹ تا ۱۱:۳۰ به تهیه کنندگی و سردبیری ساجد قدوسیان از آنتن رادیو ایران پخش می‌شود.

روایت یک جهاد ملی در مستند «نفس‌گیر»

مستند «نفس‌گیر» روایتی از روزهای مبارزه با ویروس کرونا، شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه از شبکه افق پخش می‌شود. «نفس‌گیر» مستندی است که با دستمایه قرار دادن بازی تیم ملی ایران و ژاپن در بهمن ۱۳۹۷ و روایت روزهای مبارزه با بیماری کرونا سعی دارد به مخاطب هشدار دهد که این بار با دوری از حاشیه‌ها و شایعات و حفظ مسئولیت‌پذیری اجتماعی، می‌توان جامعه را در این میدان رقابت از شکست و آسیب‌های جبران‌ناپذیر مصون داشت.

این مستند در چند بخش از جمله روزهای آغاز شیوع بیماری کرونا، شایعات فضای مجازی و نقش کادر درمانی و بهداشتی کشور در کنترل آن، به این مسئله می‌پردازد. علی کرمی نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی «نفس‌گیر» را بر عهده داشته است.

این مستند ساعت ۲۲ شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه از شبکه افق پخش خواهد شد و تکرار آن ساعت ۵ روز یکشنبه، ۹:۳۰ سه‌شنبه و ۸ روز پنجشنبه هفته جاری روی آنتن می‌رود.

"بچه‌های نسبتا بد" از امشب در آی‌فیلم

مجموعه تلویزیونی «بچه‌های نسبتا بد» از امشب، شنبه ۱۳ اردیبهشت، برای آی‌فیلمی‌ها در سراسر کشور نمایش داده می‌شود. مجموعه تلویزیونی «بچه‌های نسبتاً بد»، ساخته سیروس مقدم در سال ۱۳۹۲، برای آی‌فیلمی‌ها پخش می‌شود.

این مجموعه روایتگر داستان چند جوان است که ۲ هزار سکه‌ متعلق به یک مؤسسه خیریه را که قرار است در روز عید فطر به زوج‌های نیازمند اهدا شود، می‌دزدند. در این میان، طاها که به تازگی از زندان آزاد شده و مسئولیت انتقال سکه‌ها را از صرافی به موسسه‌ خیریه بر عهده داشته، مظنون شناخته می‌شود و…

از جمله بازیگران اصلی این مجموعه می‌توان به سیدعلی طباطبایی، حمید گودرزی، میلاد کی‌مرام، اشکان خطیبی، یوسف تیموری، مهرانه مهین‌ترابی، مجید مشیری و اکبر عبدی اشاره کرد.

مجموعه تلویزیونی «بچه‌های نسبتا بد» هر شب ساعت ۲۲ از آی‌فیلم فارسی پخش می‌شود و در ساعت‌های ۰۶:۰۰ صبح و۱۴ روز بعد تکرار خواهد شد.

جشن خودمانی‌تر شبکه پنج در رمضان

«جشن رمضان» امسال به انعکاس فعالیت گروه‌های جهادی در عرصه‌های مختلف از جمله بهداشت، درمان، عمران، سرپرستی ایتام، حمایت از خانواده‌های بی‌سرپرست و بر اساس بیانات مقام معظم رهبری «مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه» می‌پردازد. «جشن رمضان» شبکه ۵ به تهیه‌کنندگی رسول آذر سرا، با شکل و شمایل متفاوت امسال بدون حضور تماشاچیان به دلیل بیماری کرونا با فرم و ساختار جدید از شبکه ۵ سیما در حال پخش است.

رسول آذرسرا تهیه‌کننده برنامه «جشن رمضان» درباره ساختار این برنامه گفت: این برنامه در سال‌های گذشته با حضور تماشاچیان روی آنتن می‌رفت اما امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا ما در ساختار و فرم برنامه تغییراتی ایجاد و بدون تماشاچی برنامه را تولید می‌کنیم .

وی خاطرنشان کرد: لوکیشن برنامه امسال یک خانه است که آن را با المان‌های قدیمی مانند حوض و … طراحی کردیم که یک فضای نوستالژیک دارد. به دلیل فداکاری‌های مردم و کادر بهداشتی درمانی در مبارزه با کرونا و همچنین مجاهدت گروه‌های جهادی، جشن رمضان امسال به انعکاس فعالیت گروه‌های جهادی در عرصه‌های مختلف از جمله بهداشت، درمان، عمران، سرپرستی ایتام، حمایت از خانواده‌های بی‌سرپرست و بر اساس بیانات مقام معظم رهبری «مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه» می‌پردازد.

تهیه‌کننده «جشن رمضان» درباره بخش‌های مختلف برنامه بیان کرد: امسال این برنامه به صورت نمایشی با چاشنی طنز است. علاوه بر آن هر شب یک شگفتانه برای مخاطبان داریم و مهمان‌های خاصی نیز در برنامه حضور پیدا می‌کنند.

آذرسرا افزود: امسال قهرمان‌های اصلی برنامه ما کسانی‌اند که در حوزه‌های جهادی مبارزه با ویروس کرونا فعالیت می‌کنند که تا به حال رسانه‌ای نشده‌اند. از این دوستان برای شرکت در برنامه دعوت می‌کنیم تا مهمان ما در «جشن‌رمضان» باشند.

وی درباره تندیس اهدایی به مهمانان خاص این برنامه مطرح کرد: هر شب تندیس با تصاویر و اثر انگشت خاص از شهید قاسم سلیمانی که ایشان هم یک جهادگر بوده است، تقدیم مهمانان خاص می‌کنیم، همچنین هر شب در برنامه عکس یکی از شهدای عزیز مدافع سلامت و حرم و گروه‌های جهادی که در سال‌های اخیر به شهادت رسیدند، فضا و دکور برنامه را مزین می‌کند.

تهیه‌کننده «جشن رمضان» ادامه داد: این برنامه شاید از معدود برنامه‌های زنده‌ای است که اذان و تلاوت قرآن به صورت زنده در برنامه پخش می‌شود و مهمانان سر سفره افطار برنامه حضور دارند. همچنین راس ساعت ۸ صلوات خاصه نیز داریم.

ویژه ‌برنامه «جشن رمضان» به تهیه‌کنندگی رسول آذر سرا و با اجرای حسین مولایی و عده‌ای از بازیگران که کار نمایشی برنامه را برعهده دارند در ایام ماه مبارک رمضان از ساعت ۸ شب به مدت ۹۰ دقیقه روی آنتن شبکه ۵ سیما می‌رود.

شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران , شبکه یک , شبکه 4 , شبکه سه سیما , شبکه پنج | شبکه پنج سیمای جمهوری اسلامی ایران , شبکه افق , آی فیلم | شبکه آی فیلم ,

رونمایی از پوستر کرونایی «زیرخاکی»

پوستر جدیدی از سریال «زیرخاکی» رونمایی شده است که بازیگران ماسک بر صورت دارند. تاکنون ۶ قسمت از سریال «زیرخاکی» که به نویسندگی و کارگردانی جلیل سامان و تهیه‌کنندگی رضا نصیری‌نیا ساخته شده، روی آنتن رفته است.

به تازگی پوستر جدیدی از سریال «زیرخاکی» رونمایی شده است که بازیگران ماسک بر صورت دارند. بازیگران اصلی این سریال عبارتند از پژمان جمشیدی، ژاله صامتی، نادر فلاح، ایرج سنجری، امید روحانی، اصغر نقی‌زاده، بازیگر خردسال رایان سرلک و با حضور هادی حجازی‌فر و گوهر خیراندیش.

قصه این مجموعه درباره مردی است که دنبال «زیرخاکی» است و برای یافتن گنج درگیر ماجراهای هیجان انگیزی می شود.

بانوی کارآفرینی که «خانه ایرانی» را تأسیس کرد

مستند «خانه ایرانی» روایت زندگی و فعالیت های بانوی کارآفرین و موفق کشورمان، شنبه این هفته روی آنتن شبکه افق می‌رود.

فاطمه مطلق کارآفرین موفقی است که داستان زندگی‌اش شاید برای خیلی‌ها جذابیت داشته باشد، بانویی که با سرمایه یک میلیون تومان شروع کرده و حالا فروشگاهی دارد که ۶۰ نفر در آن کار می‌کنند.

خانم مطلق کارش را با توزیع و پخش کالاهای ایرانی آغاز کرد و بعد از یک سال فروشگاه خانه ایرانی را به راه انداخت، جایی که برای ۶۰ نفر اشتغال‌زایی کرده است.

او معتقد است نشان‌های خوب ایرانی باکیفیت‌تر از محصولات خارجی‌ است و به همین دلیل روی کالای داخلی متمرکز شده است.

مستند «خانه ایرانی» داستان زندگی این بانوی موفق و کارآفرین ایرانی از زبان خودش است که شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه افق پخش می‌شود.

تکرار این مستند روز بعد ساعت ۵:۳۰ و همچنین روزهای سه‌شنبه ساعت ۱۰ و پنجشنبه ساعت ۷ روی آنتن می‌رود.

مروری بر زندگی مادر مؤمنان در شبکه یک

به مناسب سالروز رحلت بزرگ بانوی اسلام، حضرت خدیجه (س) مجموعه برنامه «مادر مؤمنان» از شبکه یک سیما پخش می‌شود. در این ویژه برنامه که در پنج قسمت ۳۰ دقیقه‌ای ساخته شده است و از امروز ساعت ۱۷:۱۱ دقیقه پخش می‌شود، ابعاد شخصیتی حضرت خدیجه(س) ویژگی‌های ذاتی آن بزرگوار و فضائل حضرت خدیجه(س) از منظر آیات روایات از زبان روحانیون و کارشناسان دینی بیان می‌شود.

ویژه‌برنامه «مادر مؤمنان» کاری از مجمع تاریخ ، سیره و تمدن اسلامی است که به مناسبت ۱۰ رمضان سالروز رحلت حضرت خدیجه(س) پخش می‌شود.

حسین رفیعی مجری "هشتگ" تلویزیون شد"خونه‌مونی" از امشب برنامه تلویزیون می‌شود/ طنازی مردم زیر ذره‌بین "علی مشهدی" و داورانش

«قرآن و آثار سینمایی و تلویزیونی» در برنامه سوره

سید یدالله یزدان‌پناه شب گذشته ۱۲ اردیبهشت‌ماه در هشتمین قسمت از ویژه‌برنامه «سوره» گفت: مقام ذات خداوند را احدی نمی‌تواند دست پیدا کند فقط به‌صورت اجمالی می‌دانیم که ذاتی هست. در درجه بعد غیب اختصاصی حضرت حق است که انبیا و ائمه به آن دست پیدا می‌کنند. در آیاتی از سوره بقره که به جایگاه خلافت انسان اشاره می‌کند صحبت از علم اسماء می‌شود. انسان قدرت داشتن این اسماء را دارد.

استاد فلسفه و عرفان اسلامی افزود: در آیات بعد مشخص می‌شود که ملائکه به این اسماء علم ندارند و خداوند به انسان می‌گوید به آنها خبر بده. حتی تعبیر تعلیم را به کار نمی‌برد تعبیر خبر را به کار می‌برد که پایین‌تر از تعلیم است. کسی می‌تواند مقام خلافت خداوند را داشته باشد که این اسماء را بداند که این مرحله غیبِ غیب است. اسماء، واسطه حضرت حق‌اند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که بالاتر از عالم ماده است از یک جهت ملکوت است. ملکوت کل شیء یعنی ملکوت اشیا است. هیچ چیزی در این عالم نیست مگر آن‌که ریشه‌ای در عالم بالاتر دارد. مثلاً خداوند درجایی می‌فرماید ما آهن را از آسمان نازل کردیم. خزینه اصلی عالم اسماء است که ملکوت اصلی است. ملکوت بر همه مُلک و سیطره و هیمنه دارد.

در ادامه هشتمین قسمت از ویژه‌برنامه «سوره»، گفت‌وگوی مسعود دیانی با محمد ناصرزاده و محمدسعید بهمن‌پور در خصوص «قرآن و آثار سینمایی و تلویزیونی» پخش شد.

محمدسعید بهمن‌پور در این گفت‌وگو گفت: یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌های خداوند به ما قوه مخیله است. هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم ابتدا خیال آن را می‌کنیم. قوه خیال در هنر خیلی مهم است و برای استفاده از قرآن در هنر باید از این قوه استفاده کنیم. گاهی ما داستان‌های قرآنی را به‌سادگی بیان می‌کنیم و گاهی نیز عمق آن را بیان می‌کنیم.

این کارشناس دین و سینما افزود: امام صادق (ع) می‌فرمایند: قرآن بر چهار سطح نازل شده است. سطح اول عبارات آن است که برای عوام است. در ذیل این عبارات اشاراتی وجود دارد که برای افراد عمیق‌تر و خواص است. در ذیل این اشارات نیز لطایفی است که برای اولیاست و در ذیل آن حقایقی وجود دارد که برای انبیاست. باید بتوانیم به آثارمان عمق ببخشیم تا همه مخاطبین در هر سطحی که هستند از آن استفاده کنند.

وی سپس گفت: بیان تاریخ نمی‌تواند بدون ایجاد یک خط داستانی باشد. معجزه قرآن هنر آن است. چالش قرآن با دیگران این است که اگر می‌توانید هنری مثل من بیاورید. باید سطح توقعمان از آثار هنری که درباره قرآن تولید می‌شود را بالا ببریم و در همان سطحی که قرآن دارد از آنها انتظار داشته باشیم. قرآن مبتنی بر معرفت تداعی معانی است. نباید صرفاً داستان‌های قرآنی را بیان کنیم بلکه باید بتوانیم آیات و نشانه‌هایی که در آن هست را منتقل کنیم.

محمد ناصرزاده گفت: در میان قصه‌های قرآنی می‌توانیم مانند یک باغبان فرم‌دهی انجام دهیم اما این قصه‌ها یک درون‌مایه‌ای دارند و باید آن را حفظ کنیم. امروز در دوره‌ای قرار داریم که مردم آثار تصویری بسیار زیادی نگاه می‌کنند. سریال دینی هم خیلی ساخته می‌شود. در این یکی دو سال گذشته در مورد ادیان مختلف سریال‌های زیادی ساخته شده است. در ساخت این سریال‌ها فردی نقش creator را دارد که داستان و مضمون دینی را پروبال می‌دهد و در واقع برای دکمه کت می‌دوزد.

این پژوهشگر افزود: قصص قرآنی حجم کمی دارند و ما قصه طولانی نداریم. وقتی یک اثر هنری خلق می‌شود که زیباست، خداوند در آن وجود دارد. اگر نخواهیم مثل یک معمار عمل کنیم و ما به آن چیزی اضافه کنیم بلکه ما به فضای آن قصه قرآنی برویم حتماً اثر زیبایی تولید خواهیم کرد. هر داستانی یک اتمسفری دارد که بدون درک آن اتمسفر نمی‌توان آن را منتقل کرد و نمی‌توان با لغت‌ها و شعار این مسئله را جبران کرد.

در این برنامه همچنین یوسفعلی میرشکاک به خوانش بخشی از تفسیر «روض الجنان و روح الجنان» پرداخت.
برنامه تلویزیونی «سوره» که به موضوع قرآن اختصاص دارد، در شب‌های ماه مبارک رمضان هر شب ساعت ۲۲:۴۵ دقیقه از شبکه چهار سیما پخش می‌شود؛ تکرار این برنامه نیز ساعت ۱۷ است.

انتهای پیام/

– تسنیم نیوز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.