فرهنگی

اخبار جعبه جادو| گفت‌وگوی تلویزیونی قائم‌مقام حزب‌الله/ آخر هفته آی‌فیلم با "یک تکه نان"

اخبار جعبه جادو| گفت‌وگوی تلویزیونی قائم‌مقام حزب‌الله/ آخر هفته آی‌فیلم با "یک تکه نان"

"دستخط" آخر هفته به سراغ قائم‌مقام حزب‌الله لبنان رفته، "قیام قم" شبکه دو از قیام ۱۹ دی مردم قم می‌گوید و فیلم سینمایی "یک تکه نان" آی‌فیلم را به آخر هفته می‌برد.

اخبار جعبه جادو| گفت‌وگوی تلویزیونی قائم‌مقام حزب‌الله/ آخر هفته آی‌فیلم با "یک تکه نان" – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:

تسلیت صداوسیما در پی درگذشت هموطنان در سقوط هواپیمای اوکراینی

روابط عمومی صداوسیما با صدور بیانیه‌ای، درگذشت هموطنان عزیزمان در سانحه سقوط امروز هواپیمای خطوط هوایی اوکراین را تسلیت گفت و از طرف همه همکاران سازمان صداوسیما با بازماندگان و بستگان درگذشتگان ابراز همدردی کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، متن پیام به شرح زیر است:

إنّا لله وإنّا إلیهِ رَاجعُون

جان باختن حدود ۱۴۰ نفر از هموطنان عزیزمان در سانحه سقوط هواپیمای خطوط هوایی اوکراین را از طرف همه همکاران رسانه ملی به خانواده‌ها و بازماندگان داغدار این عزیزان تسلیت عرض می‌کنیم.

مستند "قیام قم" روی آنتن شبکه دو می‌رود

مستند "قیام قم" با روایتی تاریخی از قیام ۱۹ دی مردم قم پنجشنبه ۱۹ دی ساعت ۱۹ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

این مستند با استفاده از تصاویر آرشیوی به بازخوانی قیام مردمی قم در سال ۱۳۵۶ که پیروزی انقلاب در سال ۱۳۵۷ را رقم زد، اختصاص دارد.

قیام خونین ۱۹ دی مردم قم در سال ۱۳۵۶ یادآور حماسه‌ای باشکوه است که موجی انقلابی را در سراسر کشور به راه انداخت و تومار دو هزار و پانصد ساله نظام شاهنشاهی را در هم پیچید و سرانجام پیروزی انقلاب اسلامی را در سال ۱۳۵۷ را رقم زد.

"قیام قم" کاریست از گروه سیاسی شبکه دو به تهیه‌کنندگی جواد جوشن‌لو که به مدت ۲۰ دقیقه تقدیم علاقمندان به مستندهای سیاسی- تاریخی خواهد شد.

قائم مقام سیدحسن نصرالله مهمان "دستخط" می‌شود

شیخ نعیم قاسم با حضور در استودیوی برنامه «دستخط» پیرامون شهادت حاج قاسم سلیمانی و تشییع با شکوه پیکر ایشان، محور مقاومت در منطقه و تغییرات در این عرصه بعد از شهادت ایشان، شخصیت فردی شیخ نعیم قاسم و تحصیلات از رشته شیمی تا حوزه علمیه و حزب الله لبنان و … گفت‌وگو می‌کند.

گفتگوی محمدحسین رنجبران با شیخ نعیم قاسم جمعه ۲۰ دی ساعت ۱۶ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

برنامه "دستخط" که به گفت‌وگوهای صریح با نخبگان سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی می‌پردازد، با دکوری که المانی از یک کتاب است، روی آنتن می‌رود.

"دستخط" به تهیه‌کنندگی مریم حداد، اجرا، سردبیری و نویسندگی محمدحسین رنجبران، تدوین و کارگردانی هنری حمید رضا خوشبازان، مدیریت تولید محمدرضا قنادان‌زاده و دستیاری عبدالرضا منزوی هر هفته جمعه‌ها ساعت ۱۶ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود و تکرار آن هم شنبه‌ها ساعت ۱۳ از همین شبکه خواهد بود.

سیلی ایران چگونه نسخه آمریکا را خواهد پیچید

برنامه "ثریا" امشب به این موضوع می‌پردازد که سیلی‌های مقاومت ایران چگونه نسخه آمریکا را در منطقه خواهد پیچید.

ویژه برنامه زنده "ثریا" امشب با موضوع انتقام ایران از آمریکا روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت؛ در این برنامه که به محورهایی چون "آمریکا سیلی اول را خورد" به این پرسش که سیلی‌های مقاومت چگونه نسخه آمریکا در منطقه را خواهد پیچید؟ پاسخ داده می‌شود.

همچنین این برنامه با حضور بیژن پیروز استاد روابط بین‌الملل و حمزه پاریاب پژوهشگر حوزه دفاعی پخش خواهد شد.

"ثریا" امشب چهارشنبه ۱۸ دی ساعت ۱۹:۴۰ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

روایت وعده صادق در شبکه‌های سیما

در ادامه برنامه های سیما روی موج "انتقام سخت" از دولت آمریکا، از نخستین ساعات بامداد امروز شبکه‌های مختلف سیما به منبع اصلی بازنمایی سیلی فرزندان ایران به قاتلان حاج قاسم سلیمانی تبدیل شدند.

اولین ساعات بامداد امروز (چهارشنبه ۱۸ دی) سیما خبری گوارا و شادی آفرین را به ارمغان آورد؛ شبکه‌های اصلی سیما در زمان کوتاهی پس از آغاز حمله موشکی با زیرنویس‌های پی در پی و هم با حضور مجری‌ها، از عملیات انتقام خبر داد.

شبکه‌های مختلف سیما در آن وقت بامداد، با قطع پخش برنامه‌های عادی خود، "وعده صادق" را محور قرار دادند و به صورت واکنش سریع، به این موضوع پرداختند. برنامه‌هایی که هم خبری بودند و هم تحلیلی، ضمن اینکه تازه‌ترین اخبار و بازتاب‌های عملیات را به سرعت اعلام می‌کردند، با حضور یا تماس تلفنی با کارشناسان، به تحلیل می پرداختند. آنچه به این برنامه‌ها ارزش خبری افزون‌تری بخشید، ارتباط مستقیم با خبرنگاران صداوسیما هم بود.

شبکه‌های سیما همچنین با انعکاس شور و حال و احساسات هموطنان در قالب گزار های مردمی را هم به طور پی در پی نمایش می دادند و با پخش نماهنگ ها و سرودهای ملی و انقلابی، روح حماسه و غرور و افتخار ملی را به جامعه منتقل می کردند.

شبکه یک سیما از ساعت ۳ بامداد با پخش زیرنویس و تصاویر و سرودهای مختلف حاوی موضوع انتقام سخت، به استقبال حماسه انتقام گیری از آمریکا رفت. یکی از اقدامات شبکه یک سیما، ارتباط زنده با خبرنگار رسانه‌ملی در آمریکا (کامران نجف‌زاده) بود که واکنش ها و اخبار مربوط به عملیات نظامی ایران علیه آمریکا را از نزدیک گزارش می‌داد.

ارتباط تلفنی با چهره‌های نظامی و سیاسی از جمله سردار کوثری جانشین قرارگاه ثارالله، آصفی سخنگوی اسبق وزارت خارجه، سردار وحیدی رییس دانشگاه عالی دفاع ملی و سردار طلایی و حضور حجت‌الاسلام سعیدی رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا در استودیو از بخش های این ویژه برنامه بود که تا ساعت ۱۴ ادامه پیدا کرد.

شبکه دو سیما نیز از ساعت شش بامداد امروز، ویژه برنامه ای با عنوان «ایستاده ایم تا آخرین نفس» را روی آنتن برد. این برنامه با اجرای محسن آزادی، به پوشش اخبار مربوط به انتقام موشکی ایران پرداخت و واکنش های مختلف در جهان غرب، ازجمله عکس العمل ترامپ را گزارش داد. محمد جعفر خسروی، مجری برنامه «زنده باد زندگی» در ابتدای اجرای خودش، به عملیات شهید قاسم سلیمانی اشاره کرد.

شبکه سه سیما، از حدود ساعت ۴ بامداد ویژه برنامه های خود برای پوشش اخبار پاسخ موشکی ایران به آمریکا را آغاز کرد. گفت وگو با فرماندهان ارشد سپاه و همرزمان سپهبد قاسم سلیمانی درباره این موضوع و گزارش لحظه به لحظه درباره انتقام از آمریکا در دستور کار این برنامه بود. در این برنامه، ضمن حضور سردار اسماعیل کوثری، با سرلشکر محسن رضایی نیز به طور تلفنی مصاحبه انجام شد. گفت وگو با پدر و مادر شهید مصطفی احمدی روشن هم از دیگر بخش های این برنامه بود.

همچنین شبکه پنج سیما در پی حمله موشکی سپاه به پایگاه نظامی آمریکا در عراق ویژه برنامه زنده ای پخش کرد. این ویژه برنامه با اجرای حسین مولایی از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۴ روی آنتن رفت.

گفت‌وگو و پخش سرود حماسی از بخش های این ویژه برنامه بود. همچنین در خلال این برنامه گزارش‌هایی از مراسم تشییع سردار سپهبد قاسم سلیمانی و عزاداری برای آن سردار شهید و گزارشی از توانمندی‌های سپاه پاسداران انقلاب درباره سامانه باور ۳۷۳ سپاه پاسداران پخش شد.

در این برنامه همچنین مستند باور و گزارشی از رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین که هشتم دی ماه در شمال اقیانوس هند برگزار شده بود، پخش شد. ارتباط تلفنی با حمیدرضا مقدم‌فر کارشناس مسائل استراتژیک برقرار و ابعاد پاسخ سخت سپاه پاسداران به جنایت آمریکا بررسی شد .

گزارش‌هایی هم از درخواست مردم از سپاه برای اقدام متقابل به حمله تروریستی آمریکا و به شهادت رساندن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پخش شد.

ماجرای امنیتی تلویزیون از "یکشنبه" شروع می‌شود + تیزرشهادت حضرت زهرا‌(س) در قاب تلویزیونهمسر محسن چاووشی بازیگر تلویزیون شد

"دستان آسمان" در شبکه یک

برنامه «دستان آسمان» روز پنچشنبه ساعت ۰۷:۴۵ با موضوع معرفی دستاوردهای اوقاف این استان در حوزه‌های علمی، پزشکی، دینی، اجتماعی و ..پخش می‌شود.

معرفی امامزادگان، واقفین شاخص و موقوفات برتر از دیگر بخش‌های برنامه دستان آسمان است که پنجشنبه ها به صورت زنده از آستان مقدس امامزاده سید مظفر (ع) بندرعباس تقدیم علاقمندان می‌شود.

گفتنی است این برنامه با هماهنگی روابط عمومی وامور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه هرمزگان و همکاری صداوسیما تهیه و تولید شده است.

پخش "یک تکه نان" در آی‌فیلم

آی‌فیلم فارسی پنجشنبه ۱۹ دی فیلم سینمایی «یک تکه نان» را تقدیم نگاه بینندگانش می‌کند. فیلم سینمایی "یک تکه نان" ساخته کمال تبریزی را پنجشنبه شب ساعت ۲۲ روی آنتن می‌رود. این فیلم در سال ۱۳۸۳ ساخته و در سال ۱۳۸۵ در سینماها اکران شد.

هومن سیدی، اسماعیل خلج، گلاب آدینه، مریم بوبانی، رضا کیانیان، پیام دهکردی و احد آقالو ازجمله بازیگران این اثر بوده‌اند.

"یک تکه نان" ساعت ۲۲ روز پنجشنبه پخش و در ساعت‌‌های ۶ صبح و ۲ بعدازظهر بازپخش می‎شود.

پخش "گیتا" در آی‌فیلم عربی

فیلم سینمایی "گیتا" جمعه ۲۰ دی، برای مخاطبان آی‌فیلم در کشورهای عرب‌زبان نمایش داده می‌شود. فیلم سینمایی "گیتا" با بازی مریلا زارعی و سارا بهرامی، با زیرنویس عربی راهی آنتن کانال عربی می‌شود.

"گیتا" به کارگردانی مسعود مددی، نویسندگی میترا تیموریان و مسعود مددی و تهیه‌کنندگی مجید شیخ انصاری محصول سال ۱۳۹۴ است.

حمیدرضا آذرنگ، بهناز جعفری، نادر فلاح و رامین افشاری دیگر بازیگران این فیلم سینمایی‌اند.

در خلاصه داستان "گیتا" آمده است: گیتا مادر متین است و به او دلبستگی زیادی دارد. گیتا بعد از گذشت سه سال از رفتن پسرش متین به خارج از کشور هنوز به‌ شدت دلتنگ است و دوری او را برنمی‌تابد. پس از حادثه‌ای که برای متین پیش می‌آید، گیتا تلاش می‌کند تا با این موضوع کنار بیاید؛ اما با گذر زمان متوجه می‌شود…

فیلم سینمایی "گیتا" جمعه شب ساعت ۲۲ به‌وقت مکه روی آنتن می‌رود. بازپخش آن در ساعت‌های ۴ بامداد، ۱۰ صبح و ۴ بعدازظهر است.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن