فرهنگی

اخبار جعبه جادو| "مهارت‌های زندگی" بزرگترین پویانمایی تلویزیون/ مهدی سلوکی و علی دهکردی میهمان شبکه نسیم می‌شوند

اخبار جعبه جادو| "مهارت‌های زندگی" بزرگترین پویانمایی تلویزیون/ مهدی سلوکی و علی دهکردی میهمان شبکه نسیم می‌شوند

۵۰۰ قسمت از "مهارت‌های زندگی" در قالب پویانمایی تلویزیونی به کودکان آموزش داده می‌شود؛ مجموعه انیمیشنی که بزرگترین پویانمایی تلویزیون به حساب می‌آید.

اخبار جعبه جادو| "مهارت‌های زندگی" بزرگترین پویانمایی تلویزیون/ مهدی سلوکی و علی دهکردی میهمان شبکه نسیم می‌شوند – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، اخبار کوتاهی از شبکه‌های رادیو و تلویزیون را در ادامه می‌بینید:

میهمانان این هفته "چهل‌تیکه"؟

برنامه تلویزیونی "چهل تیکه" پخش هفتگی خود را از امشب با محمدرضا طالقانی آغاز می کند؛ ورزشکاری که در روز تولد خودش میهمان تلویزیون می‌شود. چهل‌تیکه برنامه پخش خود را تا روز جمعه ۱۱ بهمن ماه ادامه می‌دهد. سه شنبه ۸ بهمن‌ماه مهدی سلوکی بازیگر سینما و تلویزیون میهمان چهل‌تیکه خواهد بود. چهارشنبه ۹ بهمن‌ماه «احترام برومند» بازیگر سینما و همسر مرحوم داود رشیدی بازیگر سینما و تلویزیون به این برنامه می‌آید. در روز پنج شنبه۱۰ بهمن‌ماه بازیگر «از کرخه تا راین» علی دهکردی به صندلی این برنامه تکیه می‌زند و در روز جمعه آخرین برنامه پخش "چهل‌تیکه" در این هفته به «هدایت هاشمی» بازیگر سینما و تلویزیون اختصاص دارد.

«چهل تیکه» در هفته دوم از بهمن ماه ۹۸ از دوشنبه تا جمعه از شبکه نسیم در ساعت ۲۰:۳۰ پخش می‌شود.

«مهارت‌های زندگی» بزرگترین مجموعه پویانمایی

پویانمایی «مهارت‌های زندگی» به عنوان یک انیمیشن آموزشی، مهارتی و همچنین بزرگترین مجموعه پویانمایی تاریخ رسانه ملی علاوه با استقبال از جانب کودکان، توانست جایگاه خیلی خوبی در نزد مخاطبان خود به دست آورد. این مرکز با همکاری موسسه حور در سال ۱۳۹۱ تولید مجموعه‌ای انیمیشن با موضوع مهارت های زندگی را شروع کرد و ۵۰ قسمت از این مجموعه در مهر ماه ۱۳۹۲ روی آنتن شبکه پویا رفت. با پایان پخش این قسمت‌ها، طولی نکشید که ساخت ۵۰ قسمت دوم کلید خورد و در سال ۹۳ پخش شد.

با توجه به اقبال مخاطبان، هر ساله بالای ۵۰ قسمت از تولید این مجموعه در دستور کار مرکز پویانمایی صبا قرار گرفت و در حال حاضر « مهارت‌های زندگی» بزرگترین مجموعه پویانمایی تاریخ رسانه ملی است. بخش اول این مجموعه در ۲۵۰ قسمت ۱۲ دقیقه ای کلید خورد تا معاونت سیما برای اولین بار بتواند یک مجموعه انیمیشن روز پخش، برای یک سال را داشته باشد. این کار با حضور بیش از ۲۰۰ نفر متخصص، اندیشمند، نویسنده، طراح و…. امکان پذیر شد.

در حال حاضر بالای ۵۰۰ قسمت از آن مجموعه تولید شده و مهارتهای زندگی را برای کودکان آموزش می دهد. همچنین خیلی از مراکز آموزش و پرورش در کشور، « مهارت‌های زندگی» را به عنوان یک مواد کمک درسی در مراکز آموزش و پرورش و کلاسها نمایش داده و تدریس می‌کنند.

با تدبیر مرکز پویانمایی صبا و همّت هنرمندان موسسه حور، امروزه رسانه ملی با افتخار یکی از بزرگترین سریال‌های دنیا را دارد که جدا از موفقیت در جذب مخاطب ایرانی در بازارهای بین المللی هم توجه کانال‌های پخش انیمیشن خارجی را به خود جلب کرده است و همچنین این مجموعه از نظر مشاورین آموزشی و روانشناسی آنچنان موفق بوده که توانسته در بین مخاطبین کودک و نوجوان جای خودش را باز کند و الان شاهد پخش آن در بیشتر شبکه‌های سیما از جمله شبکه های قرآن، دو، پویا، امید، آموزش و پنجیم.

داستان‌های «مهارت‌های زندگی» با تکنیک سه‌بعدی کامپیوتری تولید می‌شود. داستان‌ها حول محور خانواده‌ای فرهنگی و متوسط شکل می‌گیرد که این خانواده یک پسر و یک دختر در سنین دبستان و راهنمایی دارند و با پدربزرگ و مادربزرگ همخانه‌اند. در مقابل خانه آن‌ها مجتمع بزرگی قرار دارد که خانواده‌های متعددی در آن زندگی می‌کنند و در همین راستا مسائل گوناگونی اتفاق می‌افتد.

برخی از هنرمندانی که در ساخت این مجموعه همکاری داشته اند عبارتند از: تهیه کننده: شهاب کسرایی (موسسه فرهنگی هنری حور)/نویسندگان: فرخ یکدانه، مریم بهاری، محراب ناصری، مرتضی محمدی، رضا سربخش، نسرین جمالی، رئوف سربخش/ مدیر دوبلاژ: شوکت حجت. صداپیشگان: همت مومیوند، مینا شجاع، نرگس فولادوند، سمیه موسوی، سعید شیخ زاده، متانت اسماعیلی، شایسته تاجبخش، فاطمه حدادی، امیر عطرچی، اردشیر منظم، محمود اسماعیلیان، شوکت حجت/ کارشناس مذهبی و تربیتی: حجت الاسلام محمدحسن امجدی و شهره یوسفی/ انیماتورها: نیلوفر ضیائی، سحر صادقی، حمید رضا رجایی، حامد بخشی، حمید رضا رجایی و محمد علیزاده/ طراحی شخصیت: حامد کمالی، پانته آ انوری.

تله فیلم «زعفرانی» به تدوین رسید

تله فیلم «زعفرانی» و ماجرای یک زعفران فروشی با پایان مراحل تصویربرداری به تدوین رسید. فیلمبرداری فیلم تلویزیونی «زعفرانی» به تهیه کنندگی مرتضی رحیمی و کارگردانی رضا غفاری اعتبار این روزها در لوکیشن‌هایی واقع در استان خراسان جنوبی مقابل دوربین رفته است.

بعد از پایان کار در این لوکیشن، مراحل تدوین توسط غفاری اعتبار انجام خواهد شد و همچنین صداگذاری نیز بزودی آغاز می‌شود. قرنطینه و اشک سرما از دیگر آثاری است که غفاری در آنها به عنوان دستیار کارگردان همکاری داشته است.

مهدی سجا‌دپور داستان این سریال را به نگارش درآورده است. قصه این تله فیلم درباره مردی میانسال به نام بهرام است که بعداز فوت پدرش، یک مغازه زعفران فروشی به او ارث رسیده است.بهرام هم برخلاف پدرش نتوانسته مسیر درست کاسبی را طی کند و بزودی با اتفاقاتی مواجه می‌شود.

علی اسیوند، مرتضی رحیمی، فریده دریامج، حسین توشه، زهره مرادی، کبری گودرزی، محمدحسن معینی، ساغر صمدی، مهدی سجادپور، کامران دهقان، مسعود قرایی، شهره جوانبخت، حمیدرضا تربتیان و چند بازیگر محلی در این کار به ایفای نقش پرداختند.

این تله فیلم محصول سیمای خراسان جنوبی است و به سفارش مرکز امور استانهای صدا وسیما تهیه می‌شود.

ماجرای ساخت سریال "حاج‌قاسم سلیمانی" در تلویزیون/ شروع تولید "بانوی سردار"2 و"سنجرخان"مستندهای تلویزیونی دهه فجر|از "روزگار رضاخان" تا "شاپور بختیار" و ناشنیده‌های ارتباطش با صدام در زمان جنگتوضیحات دارابی درباره سیاست‌های انتخاباتی و پخش زنده برنامه‌های استانی تلویزیون

آخرین روزهای شاد بودن در آی‌فیلم!

پخش مجموعه تلویزیونی «آخرین روزهای شاد بودن» از سه‌شنبه ۸ بهمن در آی‌فیلم فارسی آغاز می‌شود. سریال تلویزیونی «آخرین روزهای شاد بودن» به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی حجت قاسم‌زاده اصل، از روز سه شنبه راهی آنتن کانال فارسی این شبکه می‌شود.

«آخرین روزهای شاد بودن» داستان زنی به نام لیلاست که با بیماری لاعلاج کودکش، دست به گریبان است. لیلا برای زنده ماندن و شاد بودن پسرش تلاش می‌کند، اما بیماری سخت فرزند و رفتارهای اطرافیان، باعث نافرجام ماندن تلاش‌های او می‌شود. خبر امیدوارکننده‌ای از روستایی دوردست، مادر و فرزند را به آنجا می‌کشاند و این فرصتی است تا آن دو، در نوع نگاه خود نسبت به زندگی تجدید نظر کنند.

«آخرین روزهای شاد بودن» از سه‌شنبه هر روز ساعت ۱۷ و تکرار آن نیز ساعت‌ ۱ و ۹ روز بعد پخش می‎شود.

پیشرفت‌های ایران در حوزه پویانمایی به روایت پرس‌تی‌وی

مروری بر پیشرفت‎های ایران در حوزه هنر پویانمایی و نگاهی به هنر سنتی نقالی، موضوع این هفته برنامه «راهنمای هنری ایران» شبکه پرس‌تی‌وی است. در این برنامه با مهرداد ختایی، طراح و نقاشی که ماه گذشته برنده جایزه دوسالانه چاپ دستی چلوممی از ایتالیا شده است، گفت و گو می‌شود.

این برنامه همچنین ضمن بررسی هنر سنتی نقالی که تلفیقی از داستان سرایی و هنر خواندن یا نمایش است، به گفت‎وگو با مرشد علی میرزا علی، نقال مطرح ایرانی که در هفته فرهنگی ایران و کره جنوبی از وی قدردانی شد، می‌پردازد.

برنامه «راهنمای هنری ایران» به تهیه‎کنندگی ضحی شهریاری، دوشنبه ۷ بهمن، ساعت ۲۳ به وقت تهران از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود.

تکرار این برنامه سه‎شنبه ساعت ۱۲ و ۱۹ و چهارشنبه ساعت ۳، ۸ و ۱۶ روی آنتن می‎رود.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن