اقتصادی

احتمال افت بورس آمریکا در ۲۰۲۰

احتمال افت بورس آمریکا در ۲۰۲۰

سوابق معاملاتی بورس آمریکا نشان می‌دهد که ممکن است شاخص‌های بورس این کشور در سال ۲۰۲۰ افت ارزش را تجربه کند.

احتمال افت بورس آمریکا در 2020

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، در صورتی که سوابق معاملاتی را مدنظر قرار دهیم ممکن است بورس آمریکا برای سال آینده میلادی با توجه به رشد بیش از حد طی سال جاری، شاهد افت قابل توجه رشد شود.

در سال ۲۰۱۹ شاخص S&P500 معادل ۲۸ درصد رشد کرده که در صورتی که با همین رقم این هفته و پیش از تعطیلات کریسمس بسته شود، از نظر میزان رشد سالانه طی ۲۲ سال گذشته، دومین سال با بالاترین رشد خواهد بود.

سوابق معاملاتی از سال ۱۹۲۸ حاکی از آن است که پس از ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یک سال با رشد ۲۰ درصد یا بیشتر ‌شاخص S&P500 رشد متوسط حدود ۶ درصدی تجربه کرده است که کمتر از متوسط ۷.۶ درصدی این شاخص برای تمام سال‌ها فعالیت محسوب می‌شود.

مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری و کارشناسان اقتصادی می‌گویند؛ دلایل زیادی وجود دارد که به این نتیجه برسیم که بورس آمریکا به روند رشد بالای خود برای سال‌های آتی ادامه نخواهد داد.

ریان دتریک، کارشناس ارشد اقتصادی موسسه LPL فایننشیال می‌گوید؛ امسال بورس آمریکا خیلی رشد کرد، اما سال گذشته ما در سه ماهه چهارم عملکرد بدی را شاهد بوده‌ایم.

سال گذشته میلادی شاخص S&P500 بورس آمریکا بدترین افت را از سال ۲۰۰۸ تاکنون تجربه کرد؛ چراکه سرمایه‌گذاران نگران تداوم جنگ تجاری بین چین و آمریکا و ورود اقتصاد جهانی به رکود بوده است.

تغییر سیاست‌های بانک مرکزی فدرال آمریکا در اوایل ماه ژانویه و روند کاهش نرخ بهره در این کشور باعث شد تا در سال جاری شاهد بالا رفتن شاخص بورس در این کشور باشیم.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن