علم و دانش

اجرای بازی های اندرویدی در کامپیوتر با اپلیکیشن اختصاصی گوگل

اجرای بازی های اندرویدی در کامپیوتر با اپلیکیشن اختصاصی گوگل

به زودی امکان اجرای بازی های اندرویدی در کامپیوتر های ویندوزی ممکن خواهد شد. گوگل در حال توسعه یک اپلیکیشن اختصاصی برای این کار است.

گوگل در طول مراسم Game Awards 2021 اعلام کرد که قصد دارد از طریق برنامه دسکتاپ گوگل پلی گیمز، اجرای بازی های اندرویدی را روی کامپیوتر های مجهز به ویندوز ممکن کند.

گوگل در تلاش برای اجرای بازی های اندرویدی در کامپیوتر

این برنامه توسط خود گوگل ساخته خواهد شد و هدف از ساخت آن نیز امکان تجربه کردن بازی‌ های موجود در فروشگاه نرم افزاری گوگل پلی در لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها و کامپیوتر‌های ویندوزی است. پس از اعلام این خبر توسط گوگل، Greg artell مدیر بخش بازی های اندروید و گوگل پلی اطلاعیه‌ای را در این رابطه منتشر کرد.

گوگل پلی به میلیارد‌ها نفر کمک کرده تا بازی‌های مورد نظر خود را پیدا کرده و آنها را در پلتفرم‌های مختلف در گوشی‌ موبایل، تبلت و کروم او اس تجربه کنند. از سال ۲۰۲۲، کاربران می‌توانند از بازی‌های مورد علاقه خود در دستگاه‌های بیشتری لذت ببرند و بدون هیچ مشکلی بین گوشی، تبلت، کروم‌بوک و به زودی رایانه ویندوزی جابه‌جا شوند. با محصول جدید ساخت گوگل، بهترین بازی‌های گوگل پلی به لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های بیشتری خواهند آمد و ما از اینکه می‌توانیم پلتفرم خود را گسترش دهیم، هیجان زده هستیم. به زودی اخبار بیشتری در این رابطه خواهید شنید.

بر اساس گزارشات منتشر شده، گوگل این برنامه را بدون همکاری مایکروسافت توسعه خواهد داد. برنامه جدید به کاربران اجازه می‌دهد پس از اینکه یک بازی را در گوشی، تبلت یا کروم‌بوک شروع کردند؛ آن را در رایانه ویندوزی خود ادامه دهند و در این میان خبری از استریم از سرویس‌های ابری نخواهد بود.

متاسفانه گوگل هنوز اعلام نکرده که دقیقا به چه صورت می‌خواهد امکان اجرای بازی‌های اندرویدی را در رایانه‌های ویندوزی ممکن کند؛ اما در هر حال خبر خوبی است.

منبع :Pocket-lintمنبع گجت نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا