علم و دانش

آی او اس ۱۵ عملکرد بدتری نسبت به iOS 13 و iOS 14 دارد

آی او اس ۱۵ عملکرد بدتری نسبت به iOS 13 و iOS 14 دارد

آی او اس ۱۵ در قیاس با نسخه‌های iOS 14 و iOS 13 هنوز به بلوغ کافی نرسیده و باگ‌‌ها و مشکلات عدیده‌ آن، اپل را به رفع این ایرادات واداشته است.

از زمان معرفی رسمی آی او اس ۱۵، میلیون‌ها کاربر آیفون دستگاه خود را به این نسخه ارتقا داده‌اند. اکنون اپل برای اولین بار اطلاعات مربوط به تعداد نصب‌های iOS 15 را اعلام کرده است. نتایج نشان می‌دهد که در بین آیفون‌های عرضه شده در چهار سال گذشته، این نسخه سهمی ۷۲ درصدی را به‌خود اختصاص داده است، iOS 14 با ۲۶ درصد و نسخه‌های قدیمی‌تر نیز با مجموع ۲ درصد در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

آی او اس 15

اگر مدل‌های عرضه شده طی چهار سال قبل را در نظر بگیریم، آی او اس ۱۵ سهم ۶۳ درصدی از نصب تمام دستگاه‌ها را در اختیار دارد، درحالی‌که iOS 14 با ۳۰ درصد و باقی‌ نسخه‌ها با ۷ درصد، مجموع نسخه‌های نصب شده کنونی را به‌خود اختصاص داده‌اند. با این‌حال از نظر عملکرد، آی او اس ۱۵ در قیاس با دو نسخه پیشین یعنی iOS 14 و iOS 13، عملکرد بدتری را از خود نشان داده است.

پیش‌تر در دسامبر ۲۰۲۰، نسبت چهار ساله نصب iOS 14 به دستگاه‌های آیفون، به رقم ۸۱ درصد رسیده بود. به‌علاوه، به‌نظر می‌رسد که اپل از عملکرد iOS 15 چندان رضایت ندارد و در این‌باره اقداماتی را انجام داده است. در اولین مرحله از نسخه رسمی آی او اس ۱۵، انجام تنها یک آپدیت اختیاری است، به‌عبارت دیگر کاربران هم‌چنان می‌توانند بین iOS 14/15 یکی را انتخاب کنند. با این‌حال، اگر کاربران می‌خواهند از ویژگی‌هایی نظیر رفع باگ‌ها و ارتقای سیستم بهره ببرند، باید به آی او اس ۱۵ کوچ کنند.

آی او اس 15 عملکرد بدتری نسبت به iOS 13 و iOS 14 دارد

آخرین نسخه رسمی iOS 15 تحت عنوان ۱۵.۲.۱، نسخه رسمی بتا ۲ از iOS 15.3 و آخرین نسخه رسمی از iOS 14 نیز ۱۴.۸.۱ نام دارد. با این‌حال، برای کاربرانی که هنوز از iOS 14.8 استفاده می‌کنند، در بخش بررسی به‌روزرسانی‌ها، دیگر گزینه‌ای برای حفظ iOS 14 وجود ندارد، بنابراین این دسته ناگزیر به ارتقا به نسخه iOS 15.2.1 هستند.

باگ‌های عجیب آی او اس ۱۵

نسخه iOS 15 دارای باگی است که آیفون‌ها را مجبور به راه‌اندازی مجدد در یک لوپ (حلقه) می‌کند. چند روز پیش محققی به‌نام ترور اسپینیولاس، باگی جدید را در برنامه هوم اپل که اپلیکیشنی برای اتوماسیون خانگی است، کشف کرده بود. به‌گفته این محقق، این نقص زمانی ظاهر می‌شود که یک دستگاه هوم‌کیت که نام آن بیش از ۵۰۰.۰۰۰ کاراکتر است از طریق برنامه هوم به خانه کاربر اضافه شود.

افزودن این دستگاه باعث خرابی کامل یا راه‌اندازی مجدد یک آیفون در iOS 15 می‌شود. اگر گزینه Home devices در آیفون شما فعال باشد، ممکن است در یک حلقه ریستارت بی‌پایان گیر بیفتید. تا زمانی‌که اپل این نقص را برطرف کند، راهکار اسپینیالوس برای محافظت از دستگاه، غیر فعال کردن گزینه House Controls است. این بخش از مرکز کنترل که امکان دسترسی به قابلیت “Suggested controls for house scenes and automation” (کنترل‌های پیشنهاد‌ی برای محیط خانه و اتوماسیون) را بدون نیاز به باز کردن برنامه فراهم می‌کند.

منبع :gizchinaمنبع گجت نیوز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا