فرهنگی

آیا «۱۹۱۷» بهترین فیلم اسکار می‌شود؟

آیا «۱۹۱۷» بهترین فیلم اسکار می‌شود؟

پوشش و حمایت رسانه‌ای سایت‌های معتبر سینمایی از فیلم ۱۹۱۷، احتمال برنده شدن آن را در اسکار افزایش می‌دهد.

آیا «1917» بهترین فیلم اسکار می‌شود؟ – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، فیلم «۱۹۱۷» به طور جدی توسط رسانه‌های غربی و هالیوودی مورد حمایت قرار گرفته است.

واکنش استیفن کینگ به انتخاب نژادپرستانه نامزدهای اسکارنامزدهای نهایی اسکار ۲۰۲۰ معرفی شدنداعتراض به شکاف طبقاتی در فینال اسکارابراز شگفتی شارون استون از تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی+عکس

سایت‌هایی چون «هالیوود ریپورتر» «ورایتی» و «اسکرین دیلی» در مقالات، گزارش‌ها و گفت‌وگوهای گوناگونی طی روزهای اخیر، به حمایت از فیلم سینمایی «۱۹۱۷» پرداختند.

این فیلم سینمایی که درباره استقامت و مبارزه سربازان انگلیسی در یکی از نبردهای جنگ جهانی اول است، توسط سم مندس کارگردان دو قسمت از مجموعه‌های «۰۰۷» ساخته شده است. این کارگردان با ساخت این فیلم در ادامه کارهای قبلی خود که مورد حمایت دستگاه و نظام سیاسی انگلیس است نشان داده که کارگردان-تکنیسین وفاداری نسبت به ایدئولوژی، باورها و ارزش‌های سیاسی بریتانیا است.

حالا این فیلم جدید انگلیسی و سلطنتی در روزهای اخیر در سایت‌های هالیوود به عنوان یکی از اصلی‌ترین شانس‌های اسکار خوانده شده و حتی تیترهای پر طمطراقی برای این فیلم در این سایت‌ها زده شده است، مانند: «چرا ۱۹۱۷ آخرین فیلمی است که باید اسکار بگیرد» از ورایتی، «چگونه ۱۹۱۷ می‌تواند جایزه بهترین فیلم را به‌دست آورد؟» از هالیوود ریپورتر، بهترین فروش هفته برای ۱۹۱۷ در بریتانیا در اسکرین دیلی به همراه یادداشت‌ها و مصاحبه‌های دیگر.

ضمناً با توجه به وجود فیلم‌های دیگر نامزد اسکار بهترین فیلم مانند مرد ایرلندی که مانند دیگر فیلم‌های اسکورسیزی انتقاداتی را به نظام قضایی و حقوقی آمریکا دارد، روزی روزگاری هالیوود که علناً به هجو دستگاه فرهنگی آمریکا پرداخته و فیلم‌های دیگری که چندان در ستایش باورها و ارزش‌های سیاسی و کلان ایالت متحده آمریکا نیستند، به نظر می‌رسد که انتخاب این فیلم به عنوان نامزد در میان دیگر فیلم‌ها برای بخش بهترین فیلم در جشن اسکار چندان بی‌علت نبوده است.

حالا باید منتظر ماند و دید که در مراسم جشن اسکار ۲۰۲۰ کدام فیلم این‌بار تندیس طلایی اسکار را برای بهترین فیلم به خانه خواهد برد؟

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن