تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
کد خبر : 8832

آموزش مهارت‌های زندگی با زبان کودکانه/ "پاشو پاشو کوچولو" برنامه‌ای ۲۰۰ قسمته در شبکه کودک

آموزش مهارت‌های زندگی با زبان کودکانه/ "پاشو پاشو کوچولو" برنامه‌ای ۲۰۰ قسمته در شبکه کودک

آموزش مهارت‌های زندگی با زبان کودکانه/ “پاشو پاشو کوچولو” برنامه‌ای ۲۰۰ قسمته در شبکه کودک مدیر شبکه کودک درباره برنامه جدید شبکه پویا تأکید کرد: برنامه “پاشو پاشو کوچولو” به جنبه‌های تعلیم و تربیت که در نظام آموزشی به آن کمتر پرداخته می‌شود، می‌پردازد. – اخبار فرهنگی – به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سارا روستاپور مجری برنامه “پاشو پاشو کوچولو” است؛ این برنامه از شبکه پویا پخش می‌شود، در این برنامه هرآنچه برای خردسالان لازم و ضروری است، وجود دارد. سه نمایش با تمرکز روی مهارت‌های زندگی، کاردستی، بخش صبحانه، با من بخوان (شعرخوانی)، قصه‌خوانی، ورزش و بازی و گزارش از آیتم‌های این برنامه‌اند که در آیتم صبحانه، به معرفی صبحانه‌های مهم و مفید برای بچه‌ها می‌پردازیم.
این برنامه در ۲۰۰ قسمت به تهیه کنندگی یوسف سرشار و کارگردانی مهدی نیک‌روش برای شبکه پویا تهیه و تولید شده است.
نیک‌روش کارگردان این برنامه تلویزیونی به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: خاله سارا (سارا روستاپور) با نام “خانم بهار” مجری این برنامه است و از ۱۴ دی‌ماه ۵ روز در هفته روی آنتن رفته است.
وی با اشاره به اینکه مخاطب “پ..

آموزش مهارت‌های زندگی با زبان کودکانه/ "پاشو پاشو کوچولو" برنامه‌ای ۲۰۰ قسمته در شبکه کودک

مدیر شبکه کودک درباره برنامه جدید شبکه پویا تأکید کرد: برنامه "پاشو پاشو کوچولو" به جنبه‌های تعلیم و تربیت که در نظام آموزشی به آن کمتر پرداخته می‌شود، می‌پردازد.

آموزش مهارت‌های زندگی با زبان کودکانه/ "پاشو پاشو کوچولو" برنامه‌ای 200 قسمته در شبکه کودک – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سارا روستاپور مجری برنامه "پاشو پاشو کوچولو" است؛ این برنامه از شبکه پویا پخش می‌شود، در این برنامه هرآنچه برای خردسالان لازم و ضروری است، وجود دارد. سه نمایش با تمرکز روی مهارت‌های زندگی، کاردستی، بخش صبحانه، با من بخوان (شعرخوانی)، قصه‌خوانی، ورزش و بازی و گزارش از آیتم‌های این برنامه‌اند که در آیتم صبحانه، به معرفی صبحانه‌های مهم و مفید برای بچه‌ها می‌پردازیم.

این برنامه در ۲۰۰ قسمت به تهیه کنندگی یوسف سرشار و کارگردانی مهدی نیک‌روش برای شبکه پویا تهیه و تولید شده است.

نیک‌روش کارگردان این برنامه تلویزیونی به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: خاله سارا (سارا روستاپور) با نام "خانم بهار" مجری این برنامه است و از ۱۴ دی‌ماه ۵ روز در هفته روی آنتن رفته است.

وی با اشاره به اینکه مخاطب "پاشو پاشو کوچولو" زیر هفت ساله‌ها هستند، تأکید کرد: هدف این برنامه آموزشی و تربیتی است، البته که تربیت در وهله اول قرار دارد. موضوعات‌مان اخلاقی و تربیتی است و آموزه‌های مختلفی را برای خردسالان درنظر گرفته‌ایم که جامعه هدف ما زیر ۷ ساله‌ها هستند.

نیک‌روش افزود: دو عروسک در برنامه ما هستند که نام‌شان "نانا" و "پوپو" است؛ هر روز بچه‌ها به خانه‌بازی ما می‌آیند؛ ورزش و بازی می‌کنند؛ کاردستی درست می‌کنند و شعر می‌خوانند. این برنامه از ساعت ۱۰ صبح روزهای شنبه تا چهارشنبه به مدت ۷۵ دقیقه روی آنتن خواهد رفت.

وی گفت: نگاه جامعه به کودک و خردسال در ایران خیلی جدی نیست و این مسأله در آینده تبعات خواهد داشت؛ تا پیش از این در رسانه چیزی به نام خردسال وجود نداشت و تنها گروه گودک و نوجوان داشتیم اما در دنیا این گروه سنی به درستی تفکیک شده است.

کارگردان برنامه "پاشوپاشو کوچولو" با ابراز خرسندی از اختصاص شبکه‌ای تخصصی به خردسالان گفت: با راه‌اندازی شبکه پویا، بستر برنامه‌سازی برای خردسالان و کودکان به تفکیک فراهم شد و هم اکنون از ۸ صبح تا ۲ بعدازظهر برای خردسالانی که هنوز به مدرسه نمی‌روند برنامه داریم.

نیک‌روش درباره برنامه "پاشو پاشو کوچولو" هم گفت: تمام برنامه‌های پیشین را به صورت بخش‌های متنوع در این برنامه گنجانده‌ایم و بخش آموزشی این برنامه قوی‌تر است و بخش سرگرمی این برنامه هم از جذابیت‌های بیشتری برخوردار است.

کارگردان برنامه "پاشو پاشو کوچولو" خاطرنشان کرد: علاوه بر آیتم‌های تأمینی و انیمیشن‌های جدید که در برنامه پخش خواهند شد، پلاتوهای نمایشی سارا روستاپور یا همان "خانم بهار" را مخاطب دنبال می‌کند. در کنار این اتفاقات، امیرحسین انصافی در نقش آقای "شما" و محمد حاج بابایی در نقش آقای "اُ" به عنوان بازیگران این برنامه هستند؛‌ کاراکتر دیگری هم داریم که ماشاالله کوهستانی بازی می‌کند و پسر همسایه است.

محمدسرشار مدیر شبکه کودک در حاشیه بازدید از پشت صحنه این برنامه گفت: از مدت‌ها پیش نیاز به ساخت یک برنامه ویژه خردسالان در رسانه ملی احساس می‌شد از همین رو تصمیم گرفتیم برای این گروه سنی که از لحاظ تعلیم و تربیت از اهمیت بسیاری برخوردارند، برنامه‌سازی شود.

سرشار افزود: شبکه پویا در سال ۱۳۹۸ دو ویژه برنامه جدید در دستور کار خود قرار داده که یکی از آنها با عنوان "پاشو پاشو کوچولو" ویژه خردسالان است و ‌برنامه‌ای هم ویژه کودکان است.

وی درباره ساختار این برنامه گفت: موضوع "پاشو پاشو کوچولو" به نوعی به سبک زندگی ارتباط دارد و هدف آن این است که به خردسالان کارهایی که از زمان بیدار شدن باید انجام دهند از جمله عادت صبحانه خوردن، ورزش کردن، کمک به مادر در کارهای خانه و… را آموزش دهد.

مدیر شبکه کودک همچنین یادگیری برخی مهارت‌هایی که در دوران خردسالی می‌توان فرا گرفت از جمله کاردستی، نقاشی و آموزش برای مشارکت‌های اجتماعی به زبانی ساده و قابل فهم برای خردسالان را از دیگر مواردی عنوان کرد که در این برنامه به آن پرداخته می‌شود.

وی تصریح کرد: کاری که این برنامه قرار است انجام دهد پرداختن به جنبه‌های تعلیم و تربیت است که در نظام آموزشی کمتر به آن پرداخته می‌شود و در واقع جبران کاستی‌های نظام رسمی آموزشی است و کامل‌ترین برنامه در حوزه خردسالان است و از برنامه‌های قبلی شبکه همچون "آفتاب‌گردان"، "مهد پویا" و "نقاشی نقاشی" کامل‌تر است و سعی کردیم کاستی‌های این برنامه را برطرف کنیم و نقاط قوت آنها را در "پاشو پاشو کوچولو" بگنجانیم.

سرشار درباره شخصیت‌های داستان گفت: این مجموعه عروسکی دارای سه شخصیت اصلی و دو شخصیت عروسکی است؛ یک گزارشگر هم دارد که از محیط بیرون گزارش تهیه می‌کند و تکمیل‌کننده مباحث آموزشی برنامه است و می‌توان گفت آیتم‌های برنامه محدود به استودیو نمی‌شود.

مدیر شبکه کودک با اشاره به اینکه شخصیت اصلی این مجموعه به عهده سارا روستاپور از مجریان باسابقه حوزه خردسال است و با نام "خانم بهار" در برنامه حضور دارند و می‌توان گفت یکی از بهترین‌های حوزه برنامه‌سازی کودک چه در کار اجرا و چه در کار نویسندگی و تهیه‌کنندگی‌اند.

سرشار با اشاره به حمایت‌های ریاست سازمان صداوسیما در این گونه برنامه‌های تخصصی ابراز امیدواری کرد این برنامه بتواند به هدف خود در بحث تعلیم و آموزش و یک برند در حوزه خردسالان تبدیل شود.

کار برای بچه‌ها از دغدغه‌های مجری "پاشوپاشو کوچولو"

سارا روستاپور کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش عروسکی از دانشگاه تهران دارد و سال‌ها است که در حوزه کودک فعالیت می‌کند. به گفته خودش برنامه‌سازی کودک را از سال ۱۳۸۱ آغاز کرده اما نخستین اجرایش در برنامه "از مدرسه تا مدرسه" در سال ۱۳۷۸ بوده است.

روستاپور، برنامه‌سازی برای کودکان و خردسالان را از دغدغه‌های خود عنوان کرد و گفت: همیشه دوست داشتم برای بچه‌ها و درباره بچه‌ها کار کنم. معتقدم از آنجایی سن خردسالی و کودکی از لحاظ آموزشی و تأثیرپذیری بسیار مهم است علاقه‌مندم در این حوزه فعالیت کنم و برای کودکان سرزمینم مفید باشم.

وی این برنامه را یکی از کامل‌ترین برنامه‌های خردسال توصیف کرد که هر آن چه لازمه آموزش بچه‌ها است در اختیار آنها قرار می‌دهد. با توجه به آمار سازمان بهزیستی که حدود ۷ تا ۸ میلیون کودک زیر ۶ سال داریم، از این تعداد فقط حدود ۷۰۰ هزار تا یک میلیون نفر به مهدکودک می‌روند و بخش بزرگی از خردسالان ما که در خانه حضور دارند که تشنه آموزش‌اند.

وی درباره شخصیت‌های این برنامه گفت: یک شخصتی به نام آقای «او» داریم که نمی‌تواند صحبت کند اما توانایی‌های زیادی دارد و با حرکات بدنش می‌تواند خواسته‌های خود را عنوان کند و این می‌تواند برای کودکانی که دارای ناتوانی‌های مشابه‌اند، الگو باشد.

لعیا زنگنه عید نوروز به تلویزیون برمی‌گرددکدام شبکه‌های تلویزیون پربیننده‌ هستند/ رادیو چقدر طرفدار دارد؟پاسخ‌های معاون سیما به حاشیه‌های اخیر تلویزیون/ "خندوانه" نوروزی شد

آقای «شما» هم از دیگر شخصیت‌های این برنامه است که در نقش‌های مختلفی در برنامه حضور دارد و بچه‌ها به خوبی آن را پذیرفتند و سعی کردیم در این برنامه بخشی از یک جامعه کوچک را ترسیم کنیم.

خانم بهار توجه بیشتر به حوزه کودک و خردسال را مسأله‌ای مهم و حیاتی برای تربیت نسل‌های جوان آینده می‌داند که سالها مهجور مانده و لازم است اهمیت این حوزه مورد تأکید قرار گیرد.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.