تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۷:۱۱
کد خبر : 32917

آموزش صفر تا صد برنامه نویسی ios

آموزش صفر تا صد برنامه نویسی ios

امروزه کاربران پلتفرم ios روز به روز در حال افزایش می باشد و این موضوع می تواند فرصتی مناسب برای کسب و کارهایی باشد که به دنبال افزایش مخاطب و مشتری هستند. با ساخت اپلیکیشن ios کسب و کار خود می توانید بخش قابل توجهی از کاربران کوشی های تلفن همراه را مورد هدف قرار دهید و در نتیجه شاهد رشد کسب و کار خود باشید. اگر به دنبال یادگیری برنامه نویسی ios هستید ادامه این مطلب را از دست ندهید!
برای برداشتن دوره آموزش طراحی اپ iOS 13 + swift 5 به صورت کامل و ویدیویی اینجا کلیک کنید.
سوئیفت چیست؟ سوئیفت (Swift) زبان برنامه نویسی برای ساخت اپلیکیشن های سیستم عامل گوشی های تلفن همراه اپل یعنی ios می باشد. سوئیفت در سال ۲۰۱۴ معرفی شد و از آن زمان تا به امروز نسخه های جدیدتری از این زبان برنامه نویسی منتشر شده است که معمولا آپدیت های نسبتا قابل توجهی دارند. سوئیفت بر مبنای دو زبان های برنامه نویسی سی (C) و آبجکتیو سی (Objective C) می باشد ، به این صورت که بهترین ویژگی های دو زبان برنامه نویسی یاد شده را به همراه خود دارد. با استفاده از سوئیفت می توانید انواع برنامه های مختلف را بر روی سیستم عامل ios ..

امروزه کاربران پلتفرم ios روز به روز در حال افزایش می باشد و این موضوع می تواند فرصتی مناسب برای کسب و کارهایی باشد که به دنبال افزایش مخاطب و مشتری هستند. با ساخت اپلیکیشن ios کسب و کار خود می توانید بخش قابل توجهی از کاربران کوشی های تلفن همراه را مورد هدف قرار دهید و در نتیجه شاهد رشد کسب و کار خود باشید. اگر به دنبال یادگیری برنامه نویسی ios هستید ادامه این مطلب را از دست ندهید!

برای برداشتن دوره آموزش طراحی اپ iOS 13 + swift 5 به صورت کامل و ویدیویی اینجا کلیک کنید.

سوئیفت چیست؟

سوئیفت (Swift) زبان برنامه نویسی برای ساخت اپلیکیشن های سیستم عامل گوشی های تلفن همراه اپل یعنی ios می باشد. سوئیفت در سال ۲۰۱۴ معرفی شد و از آن زمان تا به امروز نسخه های جدیدتری از این زبان برنامه نویسی منتشر شده است که معمولا آپدیت های نسبتا قابل توجهی دارند. سوئیفت بر مبنای دو زبان های برنامه نویسی سی (C) و آبجکتیو سی (Objective C) می باشد ، به این صورت که بهترین ویژگی های دو زبان برنامه نویسی یاد شده را به همراه خود دارد. با استفاده از سوئیفت می توانید انواع برنامه های مختلف را بر روی سیستم عامل ios اجرا و تست کنید.

ویژگی های زبان برنامه نویسی سوئیفت

  • از سوئیفت معمولا به عنوان بهترین زبان برنامه نویسی برای سیستم عامل ios یاد می شود.
  • این زبان برنامه نویسی از الگوهای برنامه نویسی امن استفاده می کند و همچنین این قابلیت را به توسعه دهنده می دهد تا بتواند به راحتی الگوهای مختلف را پیاده سازی کند.
  • ارائه ویژگی های مدرن و برتر برنامه نویسی
  • ارائه سینتکس مشابه آبجکتیو سی (Objective C)
  • دسترسی به انواع فریم ورک های مختلف برای راحتی و سهولت بیشتر تولید و توسعه برنامه های ios
  • سوئیفت بسیاری از عملکردهای مختلف را مدیریت می کند و در واقع برخی از عملکردهای مختلف را بر عهده برنامه نویس نمی گذارد !
  • پشتیبانی از قابلیت کدنویسی به صورت شئ گرایی

با توجه به این ویژگی ها و سایر ویژگی هایی که زبان برنامه نویسی سوئیفت ارائه می کند ، می توان به راحتی برنامه های مختلف در زمینه های مختلف طراحی و توسعه داد و همچنین کدنویسی با استفاده از زبان برنامه نویسی سوئیفت بسیار لذت بخش خواهد بود. از زمان ساخت گوشی های اپل ، نزدیک به چندین سال بعد این زبان برنامه نویسی راهی بازار شد و تقریبا تا مدت ها ، توسعه دهندگان برای توسعه اپلیکیشن های ios دچار مشکلات و چالش های مختلفی بودند اما با ارائه نسخه کاملی از سوئیفت به بازار این مشکل رفع شد و در حال حاضر توسعه دهندگان می توانند به راحتی از قابلیت ها و ویژگی های سوئیفت بهره مند شوند.

سوئیفت در حال حاضر به عنوان اصلی ترین زبان برنامه نویسی برای توسعه اپلیکیشن های گوشی های اپل و در واقع سیستم عامل ios می باشد. اگر به دنبال تولید و توسعه اپلیکیشن های ios برای کسب و کار خود هستید ، متخصصان شرکت سپنته می توانند با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن اپلیکیشن های ios کسب و کار شما را توسعه دهند.

آموزش صفر تا صد برنامه نویسی ios

 آموزش صفر تا صد برنامه نویسی ios

قبل از یادگیری زبان برنامه نویسی سوئیفت ، باید در مورد نیازمندی های ساخت اپلیکیشن های ios اطلاعات کاملی داشته باشید. برای شروع نیاز به یک سیستم اپل و یا در واقع یک سیستم که به سیستم عامل مکینتاش مجهز باشد ، خواهید داشت. بنابراین اگر از کاربران ویندوز باشید ، نمی توانید برای سیستم عامل ios اپلیکیشن توسعه دهید ! (از راه های غیر معمول فاکتورگیری شده است !) بعد از تهیه سیستمی که به سیستم عامل مک مجهز باشد باید توجه داشته باشید که سیستم عامل مک آپدیت شده باشد تا بتوانید از تمامی ویژگی های زبان برنامه نویسی سوئیفت و همچنین محیط های برنامه نویسی سوئیفت بهره مند شوید.

نصب محیط برنامه نویسی Xcode

برای نوشتن کدهای مربوط به اپلیکیشن های خود باید ابتدا محیطی را برای نوشتن کدهای سوئیفت خود انتخاب کنید که معمولا محیط Xcode از جمله معروف ترین محیط های برنامه نویسی برای سیستم عامل های ios محسوب می شود. بعد از نصب محیط Xcode بر روی سیستم خود می توانید با استفاده از کمک هایی که خود محیط برنامه نویسی به شما ارائه می کند تا حدودی با این محیط آشنا شوید.

شناخت متغیرها و ثابت ها در زبان برنامه نویسی سوئیفت

اگر قبلا برنامه نویسی کرده باشید ، قطعا می دانید که متغیرها و ثابت ها نقش مهمی در زمینه برنامه نویسی بازی می کنند. در واقع متغیرها ، محلی برای جمع آوری موقت داده ها و اطلاعات هستند. این متغیرها در زمان اجرای برنامه ها و یا نرم افزارها ، قسمتی از حافظه موقت سیستم (Ram) را اشغال می کنند و بعد از تمام اجرای برنامه این متغیرها و یا در واقع اطلاعات از بین می روند. سوئیفت هم از دو نوع روش برای ذخیره سازی موقت اطلاعات استفاده می کند ، روش استفاده از متغیرها و استفاده از ثابت ها.

در واقع متغیرها این قابلیت را به برنامه نویس می دهند که بتوانند مقادیر ذخیره شده در این محل ها را تغییر دهند و حتی چندین بار از این متغیرها استفاده کنند. بر خلاف متغیرها ، ثابت ها تنها می توانند یک بار مقادیری را برای خود ذخیره کنند و در ادامه ی برنامه نویسی نمی توان مقادیر آن ها را تغییر داد. هر دوی این نوع از روش ها می توانند کاربردهای خاص خود را داشته باشند و وجود هر دو در یک زبان برنامه نویسی ضروری محسوب می شود. در زبان برنامه نویسی سوئیفت می توانید با استفاده از کلمه کلیدی var متغیر را ایجاد کنید و مقادیر مختلفی را در آن ذخیره کنید.

شناخت عملگرها و انواع داده ها

شناخت عملگرها و انواع داده ها

Cyberg reporting : انواع داده های مختلفی در زبان برنامه نویسی سوئیفت وجود دارد که به برنامه نویسان انعطاف پذیری بیشتری برای ساخت اپلیکیشن های ios ارائه می کند. در زبان سی داده ایی به نام رشته و یا String وجود ندارد اما می توان با استفاده از آرایه ایی از کاراکترها ، رشته ها را ایجاد کرد ، بر خلاف زبان برنامه نویسی سی ، زبان سوئیفت از رشته ها پشتیبانی می کند و این نوع از داده ها را به عنوان یک نوع از داده می شناسد که طبیعتا از ایجاد برخی چالش ها جلوگیری می کند.

مهمترین ویژگی های زبان برنامه نویسی سوئیفت

ترکیبی از بهترین ویژگی ها: یکی از ویژگی های خوب سوئیفت ، ترکیب کردن ویژگی های دو زبان سی و آبجکتیو سی می باشد ، بنابراین با استفاده از زبان سوئیفت میتوانید آزادی عمل بیشتری برای توسعه اپلیکیشن های ios داشته باشید.

متن باز بودن: متن باز بودن سوئیفت باعث می شود که بتوان به ویژگی های مختلف این زبان برنامه نویسی دسترسی داشت و بتوان با سهولت بیشتری این زبان برنامه نویسی را فرا گرفت.

سینتکس آسان: بر خلاف زبان برنامه نویسی سی که برای پایان هر دستور نیاز به سیمیکالم می باشد در زبان سوئیفت به سیمیکالم نیازی نخواهد بود و می توانید با استفاده از سینتکس راحت سوئیفت برنامه های مختلفی ایجاد و در استور اپل بارگذاری کنید.

۵ / ۵ ( ۳ امتیاز )

نوشته آموزش صفر تا صد برنامه نویسی ios اولین بار در کالی بویز. پدیدار شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.