علم و دانش

آلفا جکس معرفی شد؛ با کراس اوور الکتریکی جذاب شرکت Alpha آشنا شوید

آلفا جکس معرفی شد؛ با کراس اوور الکتریکی جذاب شرکت Alpha آشنا شوید

آلفا جکس معرفی شد. کراس اوور الکتریکی شرکت Alpha بر پایه پلتفرم خودرو اسپرت ایس طراحی شده و ترکیبی از قدرت بالا، پرفورمنس منعطف و قابلیت دوام را ارائه خواهد داد.

شرکت آلفا که در دسامبر سال ۲۰۲۰ محصول اسپرت ایس با استایل رترو خود را معرفی کرده بود، اکنون روی همان پلتفرم از کراس اوور الکتریکی جکس پرده برداشت. خودرویی که ترکیبی از قدرت بالا، پرفورمنس منعطف و قابلیت دوام را ارائه می‌دهد.

مشخصات آلفا جکس

آلفا جکس

آلفا جکس در حال حاضر به عنوان یک مدل مفهومی محسوب می‌شود و می‌توان آن را پیش‌نمایشی از آینده کراس اوورهای شرکت آلفا دانست. این کراس اوور از همان پلتفرم دو در خودرو ایس بهره می‌برد. این خودرو که در دل خود یک باتری ۷۵ کیلووات ساعتی را جای داده است دارای ۴۵۶۰ میلی‌متر طول و ۱۹۳۰ میلی‌متر عرض است که با چنین ابعادی در کنار نسل قبلی سوبارو فارستر قرار می‌گیرد. ظرفیت کراس اوور آلفا جکس ۴ نفر بوده و فضای بار ترکیبی آن نیز ۱۷۶۹ لیتر است.

آلفا جکس

آلفا قصد دارد این کراس اوور را در دو نسخه، یکی با قوای محرکه تک موتوره و دیگری با سیستم چهار چرخ محرک به بازار عرضه کند. نسخه دوم از ظرفیت یدک‌کشی ۸۳۹ کیلوگرمی بهره می‌برد و ظرف مدت ۶.۵ ثانیه می‌تواند از صفر به ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد. شعاع حرکتی این کراس اوور الکتریکی نیز ۴۰۲ کیلومتر خواهد بود.

آلفا جکس

طبق اعلام شرکت آلفا، کراس اوور جکس برای افرادی که خواهان پرفورمنس چهار چرخ محرک بدون آلایندگی هستند طراحی شده است. همچنین پیش فروش این خودرو مدتی قبل آغاز شده و با قیمت ۳۸ هزار دلار به بازار عرضه خواهد شد. شرکت آلفا قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ محصولات الکتریکی بیشتری را به بازار عرضه کند.

منبعmotor1لینک منبع: گجت نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن