تاریخ انتشار : شنبه ۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳
کد خبر : 588871

آشنایی با بزرگترین سایت نهالستان در همدان [خرید گارانتی‌دار نهال گردو و نهال میوه]

آشنایی با بزرگترین سایت نهالستان در همدان [خرید گارانتی‌دار نهال گردو و نهال میوه]

نهالستان برتر نهال فعالیت خود را زیر نظر جهاد کشاورزی از سال ۱۳۰۰ در تولید و عرضه نهال آغاز کرده و سالیانه با تولید انواع ارقام نهال های میوه با بیش از ۱ میلیون نهال، ۴۰۰ هزار اصله گردو و ۲۰۰ هزار اصله بادام آغاز کرده و آماده ارائه تمام خدمات در این زمینه می

نهالستان برتر نهال فعالیت خود را زیر نظر جهاد کشاورزی از سال ۱۳۰۰ در تولید و عرضه نهال آغاز کرده و سالیانه با تولید انواع ارقام نهال های میوه با بیش از ۱ میلیون نهال، ۴۰۰ هزار اصله گردو و ۲۰۰ هزار اصله بادام آغاز کرده و آماده ارائه تمام خدمات در این زمینه می باشد.

شهر همدان در نواحی غربی کشور جای گرفته و توسط رشته کوه های البرز احاطه شده است به دلیل کوهستانی و سردسیر بودن این اقلیم بهتر است با مراجعه به نهالستان های معتبر این استان و یا استان های دیگر به خرید نهال گردو در همدان بپردازید. شاید این سوال برایتان ایجاد شود که چگونه می توان از استان های دیگر نهال میوه و گردو خرید؟ در پاسخ خواهیم گفت که ابتدا به شناسایی بزرگترین نهالستان موجود بپردازید سپس ارقام نهال گارانتی دار میوه و گردو که در اقلیم شما حداکثر بازدهی را در حداقل زمان دارند، به صورت اینترنتی خریداری نمایید.

 

آشنایی با بزرگترین سایت نهالستان در همدان [خرید گارانتی‌دار نهال گردو و نهال میوه]

 

اطلاعات ضروری برای خرید نهال

اگر از اهالی استان همدان هستید و قصد خرید نهال میوه یا گردو را دارید، ابتدا باید اطلاعات جامعی در خصوص شرایط جوی منطقه اعم از میزان بارش سالیانه، نوسانات دمایی، جنس و بافت خاک و … گرد آوری کنید و سپس اقدام به خرید خود کنید. اکثر نهالستان های بزرگ و معتبر در جهت ارزش گذاری بر مشتریان خود اقدام به تاسیس سایت های معتبری کرده اند که از طریق آن هم به افزایش اطلاعات مردم در جهت ارقام مختلف نهال بپردازند و هم امکان بازدید غیر حضوری و خرید اینترنتی نهال را فراهم کرده اند. معمولا در هنگام خرید نهال بهتر است دست پر به سراغ فروشنده برویم؛ بدین معنی که اطلاعات اراضی خود را به کارشناس مربوطه می دهیم تا وی نهال سازگار و مرغوبی را برای خرید به ما معرفی کند. حین خرید نهال دقت داشته باشید که به ویژگی های ظاهری و فیزیکی نهال مورد نظر توجه داشته باشید و آن را از لحاظ انواع بیماری ها بررسی کنید؛ دقت کنید که بیشتر به بدنه، ریشه و جوانه های نهال میوه توجه کنید که کاملا سالم و بدون لهیدگی باشند. اگر در خصوص مراقبت های مرحله داشت نهال اطلاعاتی ندارید بهتر است از کارشناسان مجموعه در رابطه با کود و سم سازگار و نحوه و همچنین مدت آبیاری نهال به کسب اطلاعات بپردازید.

با انواع نهال میوه و ارقام نهال گردو سازگار در شهر همدان آشنا شوید

یکی از اقدامات بسیار جالبی که کشاورزان و باغدار همدانی انجام داده اند کاشت ارقام نهال میوه و گردو سازگار به بهترین نحو و با کمک گرفتن از جدید ترین متد کشاورزی و تبدیل محصولات مرغوب و با کیفیت آنها به محصولات صادراتی است؛ به گونه ای که اقدام به برندسازی ارقام مرغوب پرورش یافته در این استان می کنند. برای مثال گردو تویسرکان همدان و کشمش ملایر و یا حتی سیر همدان از جمله محصولاتی هستند که در این استان به خوبی رشد یافته و به سبب شهرتی که در بین مشتریان پیدا کرده اند، تبدیل به یک محصول جهانی شده اند. با توجه به میزان ارتفاع نسبتا زیاد استان همدان از سطح دریا باید به دنبال گونه های سردسیری و دیررس نهال گردو باشیم.

● نهال گردو ژنوتیپ پالیز

●نهال گردو تویسرکان

● نهال گردو فرنور

● نهال گردو کانادایی

سازگار ترین ارقام نهال میوه که در این اقلیم معتدل و سردسیری به خوبی پرورش می یابند عبارتند از:

● نهال انگور سیاه سردشت

● نهال گیلاس تکدانه

● نهال آلو شابلون و هلو کاردی

● نهال پسته اکبری و بادام آذرخوشه‌ای، بادام مامایی

● نهال به ایتالیایی و سیب گلدن و گلابی بیروتی، گلابی ویلیام دوشیز، گلابی درگزی

● نهال شلیل مغان، شمس، کیوتا

● نهال انجیر استهبان، انجیر بورسا

و…

میزان سرمایه لازم برای احداث باغ میوه مدرن و حرفه‌ای

احتمالا تا کنون به تیترهای خبری که در خصوص کشاورزی استان همدان نوشته شده است توجه کرده اید! در برخی تیترها آمده که همدان سرزمینی زرخیز برای سرمایه گذاران است؛ منظور از این تیتر خبری بیان میزان حاصل خیزی و پتانسیل بالای این شهر در حیطه کشاورزی است. هر ساله کشاورزان این استان به کسب مقام در حیطه تولید محصولات کشاورزی می پردازند و تمامی این تفاسیر نشان از حاصلخیزی و رونق کشاورزی در این استان است. با توجه به نوین شدن تمامی اصول و شیوه های کاشت، داشت و برداشت در کشاورزی، برای احداث باغات میوه و گردو در اراضی استان همدان ملزم هستیم به فراهم آوردن امکانات مدرن و به روز رسانی دائمی اطلاعات خود؛ از همین رو باید برای فراهم نمودن این تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی سرمایه ای در حد متوسط جمع آوری نماییم. میزان این سرمایه برای احداث باغ مدرن و حرفه ای در همدان به عوامل بسیاری بستگی دارد که متراژ زمین و نوع محصولی که قصد کشت آن را داریم از مهم ترین آنهاست. اگر قصد احداث باغ در همدان را دارید اما سرمایه کافی ندارید؛ به هیچ وجه نگران نباشید چرا که تسهیلات ویژه ای را می توانی از جهاد کشاورزی دریافت کنید.

 

 

 

با رقم‌های متفاوت و گونه‌های مختلف نهال آشنا شده و بازار آن را بسنجید

یکی از راه های رسیدن به موفقیت در امر کشاورزی و باغداری در شهر همدان بررسی ارقام‌ مختلف نهال میوه و گردو و یافتن سازگار ترین گونه آنها برای کشت در همدان است. با این گام بزرگ شما می توانید درصد موفقیت خود را بالا ببرید و به موازات آن درصد ریسک ارقام و گونه های ناشناخته را کاهش دهید. ممکن است این سوال ایجاد شود که در این بررسی چه معیارهایی را مد نظر قرار دهیم؟ در پاسخ به این سوال می توان به چند نکته اساسی اشاره کرد:

●میزان سازگاری نهال میوه یا گردو با شرایط آبی و خاکی و همچنین آب و هوای همدان؛ با توجه به سردسیری و کوهستانی بودن همدان باید ارقامی را تهیه کرد که تا دمای منفی ۲۰ درجه سانتی گراد را تحمل می کنند. نکته حائز اهمیت بعدی دیرگل بودن نهال است که با فرارسیدن سرمای بهار در همدان، شاهد ریزش گل ها و افت کیفی و کمی محصولات نباشیم.

●سعی کنید که پر بازده بودن و سالم بودن نهال را نیز حتما بررسی کنید تا جلوی ضررات احتمالی را بگیرید.

●با توجه به این نکته که اقلیم همدان به دو قسما کلی تقسیم می شود؛ به گونه ای که در نواحی شمالی شاهد آب و هوای سردسیری و کوهستانی هستیم و همچنین در نواحی جنوبی این استان ( ملایر و نهاوند) نیز شاهد اب و هوای معتدل نیمه کوهستانی هستیم ممکن است منابع اب نیز تغییر کند؛ پس گونه های مقاوم به خشکی و کم آبی را نیز شناسایی نمایید.

آشنایی با مراحل کاشت نهال در شهر همدان

در هر شهر و دیاری با توجه به شرایط اقلمی و آب و هوایی و همچنین منابع آبی و خاکی آن منطقه روش های اصولی و گام های متفاوتی را برای کاشت نهال میوه باید طی کنیم؛ با توجه به اقلیم شهر همدان می توان گفت که مهم ترین مراحل کاشت نهال عبارتند از :

● آنالیز خاک: در طی این مرحله بهتر است مقداری از خاک منطقه را به نزدیکترین آزمایشگاه خاک شناشی منطقه خود برده و به اصطلاح رایج زیر و بم خاک زمین را در بیاورید.

● تعیین نقشه کلی احداث باغ به همراه ریز جزییات: نقشه ای را طراحی کنید که در آن طرح کاشت نهال های میوه، میزان فواصل آنها و شکل کلی باغ را ترسیم کرده باشید تا دقیق و به روز عمل کنید.

● مشخص کردن روش آبیاری و مهیا نمودن شرایط اولیه آن: با توجه به نوع نهال خریداری شده و نیازهای آن ، شما می توانید نحوه آبیاری باغ خود را مشخص نموده و مقدمات آن را قبل از کاشت نهال فراهم آورید.

● خرید ارقام نهال میوه و گردو سازگار با اقلیم همدان: در این مرحله می توانید به معتبرترین نهالستان در همدان مراجعه نمایید و سازگار ترین گونه نهال را برای اراضی خود خریداری نمایید.

● حفر چالکود با عمق و عرض متناسب با اندازه ریشه نهال: در این مرحله نیز چالکود هایی را حفر کرده و درون آن را با مواد و آلی معدنی غنی سازی کرده تا مهیا برای کاشت نهال باشد.

 

آشنایی با بزرگترین سایت نهالستان در همدان [خرید گارانتی‌دار نهال گردو و نهال میوه]

کلام آخر

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در حیطه کشاورزی، امروزه بیشترین راندمان برداشت محصول را کسانی دارند که از متد جدید در کاشت، آبیاری و برداشت محصول بهره گیری می کنند؛ پس می توان گفت تجهیزان پیشرفته و کارشناسان مجرب در امر کشاورزی و باغداری، حرف اول را در دنیا می زند. تاسیس سایت های فروش نهال در هر استان نیز یکی از بارزترین مصداق های بهره گیری از متد جدید است که علاوه بر آسان تر کردن فرآیند خرید نهال میوه برای مشتری، سبب شده تا باغداران در هر ساعت از شبانه روز بتوانند سوالات و مشکلات خود را با پشتیبانان سایت نهالستان ها در میان بگذارند و به صورت آنلاین پاسخ خود را دریافت کنند. در خصوص استعلام قیمت نهال نیز می توان از همین طریق اقدام کرد اما وظیفه نهالستان در این خصوص مهم تر است زیرا باید نهال سالم و شناسنامه دار را با مناسب ترین قیمت تحت نظر جهاد کشاورزی به مشتریان ارائه کند. در انتهای مطلب راه های ارتباطی با مجموعه برتر نهال درج شده است که از این طریق می توانید با کارشناسان برتر نهال در بخش فروش همدان ارتباط بگیرید و هر گونه ابهامات خود را در خصوص قیمت نهال، نیازهای نهال، رسیدگی های مربوطه به نهال و… رفع نمایید.

 

تماس:

09141832393

09144501003

وب سایت:

www.bartarnahal.ir

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.