اقتصادی

آسیب دیدن ۶۰ دانش آموز و معلم به دلیل نقص فنی یک هواپیمای بوئینگ در آمریکا

آسیب دیدن ۶۰ دانش آموز و معلم به دلیل نقص فنی یک هواپیمای بوئینگ در آمریکا

نقص فنی و خالی کردن اضطراری باک یک هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ بر روی ۵ مدرسه ابتدایی به آسیب دیدن ۶۰ نفر از جمله حدود ۲۴ دانش آموز دبستانی منجر شد.

آسیب دیدن 60 دانش آموز و معلم به دلیل نقص فنی یک هواپیمای بوئینگ در آمریکا

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی،‌ یک هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ که از فرودگاه لس آنجلس در ایالت کالیفرنیای آمریکا بلند شده بود به دلیل وجود نقص فنی اقدام به تخلیه اضطراری سوخت خود پیش از فرود اضطراری در آسمان لس آنجلس کرده است که از قضا این حجم بالای بنزین روی ۵ مدرسه ابتدایی ریخته شده است.

پس از آنکه مسئولان مدرسه ابتدایی پارک اونیو با مرکز امداد تماس گرفتند و اعلام کردند که با علائمی نظیر بوی مواد سمی و خارش پوست مواجه شده‌اند ۷۰ امدادگر و آتش نشان به محل حادثه اعزام شدند.

در حالی که گزارشات اولیه حاکی از آن بود که فقط دانش آموزان و معلمان یک مدرسه تحت تاثیر این حادثه قرار گرفتند اما در نهایت مشخص شد که دانش‌آموزان و معلمان در ۶ مدرسه از تخلیه سخت هواپیما آسیب دیده‌اند.

تنها در مدرسه پارک ۳۱ نفر مجروح شده و آسیب دیده بودند که ۲۰ نفر از آنها کودک بوده‌اند.شاهدات عینی می‌گویند که هواپیما تمام سوخت خود را از دو بال تخلیه کرده است.

سخنگوی آتش نشانی لس آنجلس حادثه تخلیه سوخت جت روی مدارس این شهر را تأیید کرده و فرودگاه لس آنجلس نیز اعلام کرده است که هواپیمای مذکور که قرار بود به شانگهای چین برود سالم در فرودگاه نشسته است.

دلیل فرود اضطراری این هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ بروز نقص فنی در موتور آن بوده است که خلبان را مجبور به تخلیه سوخت و فورد اضطراری کرده است.

رسانه‌های محلی می‌گویند دلیل اینکه بنزین در مدارس ریخته شده این است که هواپیما در ارتفاع بسیار پایین اقدام به خالی کردن باک خود کرده و بنزین قبل از بخار شدن و حل شدن در هوا به زمین رسیده است.

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا می‌گوید قوانین مشخصی برای تخلیه باک هواپیماها در نزدیکی فرودگاه‌ها وجود دارد که خلبان این هواپیما آنها را رعایت نکرده و به همین دلیل در این زمینه تحقیقاتی به جریان افتاده است.

بر اساس قوانین این سازمان، سوخت هواپیما باید روی مناطق بدون سکنه ریخته شده و در ارتفاع مشخصی باشد تا قبل از رسیدن بنزین به زمین، شاهد حل شدن و بخار شدن آن در هوا باشیم.

انتشار این خبر باعث شد تا قیمت سهام بوئینگ درمعاملات دیروز از بالای ۳۳۳ دلار به ۳۲۹ دلار کاهش یابد و در معاملات امروز هم اگرچه شاهد بالا رفتن نسبی قیمت سهم بودینگ بودیم اما این شرکت هنوز نتوانسته به قیمت ۳۳ دلار برسد.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن