علم و دانش

آزمایش موفق نخستین واکسن کرونا روی موش‌ها

آزمایش موفق نخستین واکسن کرونا روی موش‌ها

نخستین واکسن کرونا توسط گروهی از محققان امپریال کالج لندن با موفقیت روی موش‌ها آزمایش شد. واکسن بیماری کووید-۱۹ پس از آزمایش روی انسان طی سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.

مراحل توسعه واکسن کرونا توسط گروهی از محققان امپریال کالج لندن به خوبی طی می‌شود و این محققان در جدیدترین اقدام خود توانستند این واکسن را روی موش‌ها با موفقیت آزمایش کنند. این محققان انگلیسی در گام بعدی آن را روی انسان‌ها مورد آزمایش قرار خواهند داد. رابین شاتوک، رئیس دانشکده عفونت مخاطی و ایمنی دانشگاه امپریال کالج لندن در این خصوص اعلام کرد امیدواریم این واکسن را تا ماه ژوئن (خرداد ۹۹) روی انسان‌ها آزمایش کنیم.

جزئیات آزمایش واکسن کرونا روی موش‌ها

پل مک کی، محقق ارشد این پروژه عنوان کرد نتایج این آزمایش یک ماه پس از تزریق واکسن به موش‌ها مشخص شد که از کارآمدی این واکسن حکایت داشت. همچنین این گروه طی همکاری با محققان پاریسی قصد دارند پیش از تست واکسن کروناویروس روی انسان‌ها، آن را روی میمون‌ها نیز آزمایش کنند. مک کی با اشاره به این که برای تحقیقات بیشتر درخواست بودجه کرده است، گفت اگر برای مراحل بعدی بودجه لازم تهیه شود، تا ماه ژوئن (خرداد ۹۹) این واکسن روی انسان‌ها تست خواهد شد و سرانجام ظرف مدت ۱ سال شاهد عرضه آن به بازار خواهیم بود.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 11 =

دکمه بازگشت به بالا