×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۴ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
معرفی برند خود در اینستاگرام از طریق افراد با نفوذ : مشارکت و سنجش

چگونه برند خود را از طریق افراد با نفوذ به مردم معرفی کنیم

بعد از ایجاد روابط حسنه با افراد با نفوذ جامعه که عضو اینستاگرام هستند، با برقراری تماس با آنها به منظور دخیل کردنشان در گروه های تجاریتان، بازار فروش خود را فعال تر(داغ تر) می کنید. ممکن است از طریق روابط غیر تجاری(روابط ساده) که از قبل با افراد با نفوذ در اینستاگرام داشته اید و بدون اینکه حتی از آنها تقاضا کرده باشید نام برند شما را در روابط خود بر سر زبان ها بی‌اندازند.

در ادامه مطلب با تک زوم همراه باشید.

این در ایده‌آل‌ترین حالت ممکن است که البته همیشه در روی این پاشنه نمی‌چرخد. اغلب مجبور می شوید تلاشی کنید تا توجه آنها را به خود جلب کرده و آنها را در جریان کاری که قصد انجامش را دارید قرار دهید. تکنیک های مختلفی برای این مقصود وجود دارد. مثلا مستقیما با آنها تماس بگیرید و از آنها بخواهید در برنامه بازاریابی که تنظیم کرده‌اید مشارکت کنند و این شامل افراد با نفوذی می شود که در لیست اینستاگرام شما از بهترین‌ها محسوب می شوند. از آنها بخواهید در مورد محصول شما در صفحه اینستاگرام خود جمله کوتاهی بنویسند یا پست بگذارند و یا نام برندتان را در کنار کلمات کلیدی و یا تگ های خود جای دهند تا به برند شما اشاره کند.

معرفی برند خود در اینستاگرام از طریق افراد با نفوذ : مشارکت و سنجش

اگر قرار است با خود فرد تماس بگیرید، یک ایمیل به او بزنید و یا به گوشی او یک پیام بفرستید که خودتان و شرکت را در آن معرفی کرده باشید و دقیقا برایش روشن کنید محصول قابل ارائه شما چه سود و فایده ای برای مخاطبان دارد. ارائه نمونه رایگان از محصول، خدمات و یا هر چیز با ارزشی که احتمال خرید مخاطب از برند شما را تضمین کند به نفع شما است. شاید بخواهید لطف این افراد را جبران کنید یا نه بهر حال باید افراد با نفوذ اینستاگرامی خود را با حجمی از اطلاعات کلیدی در مورد برند خود پر کنید تا با کمترین تلاش بتوانند پیام شما را به مخاطبان برسانند و اگر می‌خواهید کسی برای شما کاری انجام دهد تا آنجا که می توانید زحمت آن کار را برایش کمتر کنید.

تاثیر و قدرت فرد با نفوذ در اینستاگرام را چگونه بسنجیم.

وجود گزینه جستجو در اینستاگرام این امکان را فراهم می‌کند تا با کلمات کلیدی به جستجوی افراد یا تصاویر دلخواهتان بپردازید. این امکان نه تنها ابزاری مناسب برای کشف اعضای با نفوذ در اینستاگرام است که می توان از آنها برای مقاصد تجاری خود بهره بجوئید، بلکه می‌توانید قدرت تاثیرگذاری افراد با نفوذ در گروه های اجتماعی را بسنجید. مثلا اگر شما از این افراد بخواهید عکسی را با واژه کلیدی که نام برند شما هم در آن است پست بگذارند، با جستجوی این واژه از محتوای پستی که این افراد گذاشته‌اند با خبر می‌شوید.

معرفی برند خود در اینستاگرام از طریق افراد با نفوذ : مشارکت و سنجش

کلمات کلیدی (Hashtag) در اینستاگرام درست مانند محیط توییتر عمل می‌کنند. ابزاری برای طبقه بندی و سازماندهی محتوا و ایجاد قابلیت یافتن آن محتوای خاص برای کاربرانی که با شما آشنا نیستند. هنگامی که از لغات کلیدی برای بهبود نمایش تصاویر و ویدئو های ارائه شده در اینستاگرام استفاده می‌کنید میدان دسترسی شما از سوی مخاطبان خاصتان فراتر رفته و هر شخصی که در جستجوی محتوایی است همسو با لغات کلیدی شما به شما نزدیک می شود.

تعداد لغات کلیدی ایده آل سه تا پنج لغت است (نه بیشتر) و باید با محتوای تصویر یا ویدئوی شما مرتبط باشد. لغات نامربوط بصورت اسپم نمایش داده می‌شوند که این اتفاق خیلی سریع به معروف‌ترین برند ها هم آسیب می‌رساند.

معرفی برند خود در اینستاگرام از طریق افراد با نفوذ : مشارکت و سنجش

طبق گزارش شرکت TrackMaven (یک شرکت اطلاع رسانی و مشاوره بازاریابی دیجیتالی) از ۵۰۰ موقعیت بازاریابی برتر در اینستاگرام، اغلب برندها بیشترین پیغام محتوایی خود را روزهای پنج شنبه پست می‌کنند، هرچند دقیقا هیچ روزی بعنوان بهترین روز از نظر ترافیک کاربران دراینستاگرام شناخته نشده است. در تحقیقی مشابه TrackMaven دریافت که ترافیک کاربران اینستاگرام برای جستجوی یک پست محتوایی در مقایسه ساعات کاری با ساعات غیر کاری تنها ۶ درصد تفاوت دارد با اشاره به این موضوع که ساعتی که بطور مثال یک عکس پست می‌شود کوچکترین تاثیری در این ترافیک دارد.اما در مقابل، پست ویدئوها باعث ایجاد ترافیک وسیع‌تری بین ساعات ۹ شب تا ۸ صبح می‌شوند.

با سنجش میزان استقبالی که طی ساعات متفاوت از پست‌های شما می‌شود می‌توانید بهترین روزها و ساعات را برای گذاشتن پست‌های خودتان معین کنید. ابزارهای فراوانی وجود دارد که از طریق تحلیل‌های اینستاگرام ، آماری از جمله تعداد لایک‌ها، کامنت‌ها و تصاویر به اشتراک گذاشته شده و فایل‌های ویدئویی دریافتی نشان می‌دهد. اینستاگرام این اطلاعات را در پست‌های شما نشان می‌دهد. اگرچه اینستاگرام راه حل تحلیلی کاملی را برای کاربران خود پیشنهاد نمی‌دهد. نظارت و تحلیل این اطلاعات بهترین راه برای سنجش میزان تاثیر افراد با نفوذ در محیط اینستاگرام، تاثیر محتوای پیام تجاری شما و سیاست کلی شما است.

برند‌های موفق در بازار یابی با افراد با نفوذ

معرفی برند خود در اینستاگرام از طریق افراد با نفوذ : مشارکت و سنجش

این تکنیک‌ها فقط به تئوری ختم نمی‌شوند. بسیاری از برند ها اذعان داشته اند بازار یابی درست و برنامه ریزی شده از طریق اینستاگرام با کمک افراد با نفوذ در این محیط یک استراتژی تجاری ماندگار محسوب می‌شود. مثلا کمپانی American Express (شرکت خدمات مالی آمریکایی و چند ملیتی ) با کمک شش عکاس حرفه‌ای که انتخاب واژگان کلیدی یا همان Hashtagها را به آنها سپرده بود با ایجاد کمپینی (گروهی) بنام #MyAmex ده میلیون نظر و چهل هزار کاربرفقط در عرض ۲ هفته به‌دست آورد . در کل از طریق همین محتوای بازاریابی ۲۳ درصد بیشتر از کمپانی‌های دیگر طی ۲ هفته کابر بدست آورد.

معرفی برند خود در اینستاگرام از طریق افراد با نفوذ : مشارکت و سنجش

کمپانی تامین و پخش مستقیم مکمل‌های غذایی SHREDZ از طریق همین پست‌ها در پایان سال ۲۰۱۲ نود هزار دلار سود بدست آورد. همین کمپانی تا پایان سال ۲۰۱۳ نیز پنج میلیون دلار سود خالص داشت، موفقیتی که مرهون بازاریابی در اینستاگرام است. آنها چگونه این کار را به انجام رساندند؟ این کمپانی با پیشنهاد “مکمل‌های غذایی رایگان و دستمزد ماهیانه به ازای اینکه هر کاربر تصویری از خود در حال استفاده از محصولات SHREDZ هنگام ورزش در اینستاگرام پست کند ” هزاران کاربر دارای نفوذ و قدرت را که هر کدام هم طیف وسیعی از هواد اران را در محیط اینستاگرام داشتند به همکاری واداشت.

خلاصه

اینستاگرام بزرگترین ابزار امروزی در بازاریابی دیجیتالی است، نسل پیشگام بعدی. البته فعلا محیط اینستاگرام با محتوای تبلیغات و آگهی های تبلیغاتی اشباع نشده است، علاوه بر اینکه مخاطبان اصلی اینستاگرام میلیون ها جوان هستند که امروزه بسیاری از برند ها روی آنها حساب کرده‌اند. با بکار بردن افراد با نفوذ مناسب در اینستاگرام کمپانی خود را به سوی موفقیت راهنمائی کنید. درست مثل کمپانی Nike، American Express و Starbucks (شرکت خدمات قهوه‌خانه‌های زنجیره‌ای آمریکایی با شبکه گسترده‌ای از ۲۰٫۷۳۷ شعبه در کشورهای مختلف،). از چنین فرصت‌هایی برای بازاریابی میلیون‌ها مصرف کننده در اجتماعات مهم استفاده کنید و از یک فرد با نفوذ در اینستاگرام کمک بگیرید. یا بقول خودمان تا تنور داغ است نان را بچسبانید!

 

true
false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید