×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۴ تیر - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
چگونه از کامپیوترمان در برابر ویروس محافظت کنیم

هر روز در خبر‌ها می شنویم که حملات ویروسی باعث از بین رفتن اطلاعات مهم می‌شوند..درعصر حاضر به دنبال سرعت بالای تکنولوژی داشتن کامپیوتر هم یک نیاز ضروری است.در نتیجه لازم است تا از روش‌های مختلف از بین بردن ویروس آشنا باشیم تا از مزاحم های غیر منتظره در امان باشیم. بیایید چند نکته اساسی را در مورد از بین بردن ویروس بررسی کنیم. این مراحل می توانند به‌طور خودکار یا به صورت دستی صورت گیرد.

در ادامه مطلب با تک زوم همراه باشید.

قبل از انجام ازبین بردن ویروس درکامپیوترتان، بایدازآلوده شدن آن به ویروس مطمئن شوید.

چند نشانه متعارف از حمله ویروسی به کامپیوترعبارتند از:

 • کامپیوترتان خیلی کند اجرا میکند
 • خطاهای غیرمتعارف می دهد
 • تبلیغات پاپ آپ و عجیب‌وغریب
 • کامپیوترتان به طور نامنظم بوت می شوند
 • خطای صفحه آبی

اگر یکی از این نشانه ها را دیدید قطعا” بدانید که کامپیوترتان به ویروس مبتلا شده است وسریعا” اقدام به از بین بردن آن بکنید. البته کارشناسان مربوطه راجع‌به این موضوع تمام وقت در دسترس هستند. کمک گرفتن از این کارشناسان شیوه خوبی است اما با اتخاذ اقدامات زیر خودتان به تنهایی می توانید ویروس را از بین ببرید.

از بین بردن ویروس به طورخودکار

رایج ترین روش از بین بردن ویروس استفاده از آنتی ویروس است. برای این منظور شما به یک وسیله خوب برای از میان بردن ویروس نیاز دارید.

 1. ابتدا تمام برنامه های در حال اجرا راببندید. زیرا اکثر آنتی ویروس‌ها به بوت مجدد نیاز دارند، در نتیجه لازم است که همه‌ی برنامه‌های در حال اجرا بسته باشند.
 2. scan را اجرا کنید.
 3. اخطارها را بررسی کرده و آنها را از میان بردارید.
 4. آنتی‌ویروس تان را برای شناسایی ویروس‌های جدید، به‌روز کنید.
 5. بعد از به‌روز کردن آنتی ویروس، آن را اجراکرده تا ویروس‌ها را شناسایی کرده و از بین ببرد.

از بین بردن ویروس به صورت دستی

گاهی اوقات می توان به صورت دستی ویروس ها را از بین برد. مراحل زیر را بکار بگیرید:

 1. بیشتر ویروس‌ها از طریق برنامه‌های نرم‌افزار جاسوسی به کامپیوترتان حمله می‌کنند، بنابراین لازم است که این برنامه‌های مشکوک را بین ببرید. برای این اقدام، در حالی که کامپیوترتان شروع مجدد می‌کند، F8 را برای حالت Safe Mode کلیک کنید. سپس Start را کلیک کنید و به Control Panel بروید. Add یا Remove Programs را انتخاب کنید. اکنون شما می‌توانید تمام برنامه هایی را که روی کامپیوترتان نصب شده مشاهده کنید. آنهایی را که به ویروس یا نرم‌افزار جاسوسی متصل‌اند را حذف کنید. همچنین می توانید در اینترنت فهرست برنامه‌هایی که به یک ویروس خاص متصل می‌شوند را جستجو کنید.
 2. با مشاهده فهرست فایل‌های مرتبط با هر ویروسی از طریق اینترنت، می‌توانید بررسی کنید که آیا آن فایل‌‌ها در کامپیوتر شما وجود دارند یا خیر. اگر چنین فایلی را یافتید آنها را برای همیشه حذف کنید.
 3. وقتی ویروس به کامپیوترتان حمله می کند، در سیستم بایگانی کامپیوترتان چند مدخل اضافه می‌کند. شما می‌توانید این مدخل‌ها را در اینترنت جستجو کنید و ویروس‌هایی را که به این مدخل‌ها اضافه شده‌اند را پاک کنید.

این نکته لازم به ذکر است که اگر ویروس را به صورت دستی از بین می‌برید، مراقب مدخل و فایل‌های مورد‌نیاز خود باشید. مطمئن شوید که آنها را همراه با فایل‌های مشکوک حذف نکنید. از بین بردن ویروس باید با دقت بسیار بالا انجام شود تا به محتواهای مهم کامپیوتر آسیبی نرسد. اگر شما از کامپیوتر سر در نمی‌آورید، یا نمی‌خواهید این کار را خودتان به تنهایی انجام دهید، می توانید از هر شرکتی که خدمات کامپیوتری ارائه می‌دهند کمک بگیرید.

true
false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید