×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۴ تیر - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
چگونه ارتباط کودکان با تکنولوژی را امن کنیم

در عصر حاضر زندگی دیجیتالی هر انسانی زودتر از آنچه که فکرش را بکنید شروع می شود. کودکان ما در دنیایی چشم به جهان باز می‌کنند که پر از تکنولوژی است.عکس های نوزادی آنها را می توان در شبکه های اجتماعی مشاهده کرد، بعضی از کودکان این نسل با اینکه هنوز نمی‌توانند یک جمله کامل را بگویند، می‌توانند رمز یک آی پد را باز کنند. وقتی کودکانمان از همان سنین ابتدایی ارتباط نزدیکی با تکنولوژی برقرار میکنند مهمترین وظیفه‌ی ما ایجاد امنیت در این رابطه است.

در این قسمت راه‌هایی برای ایجاد یک محیط امن برای کودکان شما معرفی میکنیم , با ما در تک زوم همراه باشید .

گشت و گذاری امن در اینترنت

اینترنت می تواند برای یک کودک از لحاظ تربیتی محیط ترسناکی باشد اما با استفاده از پارامتر های موجود می توانید از امنیت اینترنتی آنها مطمئن شوید. در قدم اول بر روی تمام سیستم های کامپیوتری ، موتور های جستجو، بازی ها، موبایل ها و سایر ابزارهای دیجیتالی خود محدودیت های لازم را برای کنترل دسترسی کودکتان ایجاد کنید. از این طریق می توانید سایت های مضر و آسیب رسان را از دسترس کودکتان دور کنید. اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید پیشنهاد میکنیم برای مطالعه بیشتر در مورد ایجاد این محدودیت ها به سایتGood Digital Parenting مراجعه کنید.
How-to-Keep-Kids-Safe-with-Technology

راه دیگری که از طریق آن می توانید فعالیت اینترنتی کودکتان را کنترل کنید تنظیم قوانین برای موتور های جستجوست یا همان فیلترینگ. زمان مشخصی برای استفاده او از اینترنت تعیین کنید. مثلا بعد از ساعت ۷ عصر استفاده از اینترنت ممنوع شود. اگر هم بدنبال پیشنهاداتی برای سرگرم شدن فرزندتان هستید در اینجا لیستی از سایتهای مناسب برای فعالیت های خلاقانه، بازی و غیره یافت می شود: LEGO building

پوشیدنی‌های امن

جای شگفتی نیست که برای امنیت اینترنتی کودکان ابزارهایی ابداع شده که قابل پوشیدن هستند و باید از پیشرفت های انعطاف پذیرتکنولوژی در این باره تشکر کرد. ابزارهایی برای کودکان با سنین بالاتر طراحی و تنظیم شده تا وقتی آنها بیرون از خانه هستند همچنان با والدین در ارتباط بوده و امنیت داشته باشند.

چند مثال:

چگونه ارتباط کودکان با تکنولوژی را امن کنیم

LG KizON: دستبندی که از طریق GPSای که در قسمت بند آن قرار گرفته، موقعیت مکانی فرزندمان را مشخص می‌کند و مجهز به دکمه‌ای است که با فشردن آن می توانند با والدین خود تماس تلفنی برقرار کنند. و یا با استفاده از گزینه ‘Location Reminder’ می‌توانید مقصد مشخصی که فرزندتان قرار است به آنجا برود را تنظیم کنید مثلا کلاس ورزشی

چگونه ارتباط کودکان با تکنولوژی را امن کنیم

LeapBand: بله! حتی ابزاری وجود دارد که با آن می توانید از سلامت فیزیکی و ذهنی فرزندتان اطمینان حاصل کنید به این طریق که وی به قصد کسب امتیاز و جایزه بیشتر به فعالیت فیزیکی یا انجام بازی های سالم کامپیوتری و رعایت عادت های صحیح تشویق می شود. علاوه بر آن والدین می توانند از تنظیمات “مدرسه” و یا “خاموشی” نیز استفاده کنند تا مطلع باشند فرزند آنها همیشه در حال انجام بازی‌های کامپیوتری نیست.

اپلیکیشن‌های امن

این روز ها ما از اپلیکیشن ها استفاده های گوناگونی می کنیم. مثلا خرید، سفارش غذا، ارتباط با عزیزانمان و دنبال کردن فیلم های روز. خب این اپلیکیشن ها فقط برای استفاده‌ی بزرگتر ها نیست این اپلیکیشن‌ها می‌توانند در رشد فرزندتان کمک زیادی به شما کرده باشند و کودکتان را ساعت ها در فضایی امن سرگرم کنند. به عنوان مثال:

چگونه ارتباط کودکان با تکنولوژی را امن کنیم

Pryvy : یک اپلیکیشن ضروری برای آشنایی کودکتان با دنیای مجازی که محدوده استفاده از آن توسط والدین تنظیم و طراحی می شود تا عادت های مثبت استفاده از اینترنت را از همان سنین ابتدایی به کودک آموزش دهد. مجموعه ای از ابزار ها برای نوشتن، استفاده از ایمیل و چت، استفاده از رسانه های اجتماعی.البته والدین نیز پا به پای فرزندشان دارای یک محیط کاربری مناسب هستند تا هر پیامی که به محیط کاربری فرزندشان ارسال می‌گردد را زودتر مشاهده و طبق صلاحدید خود تایید یا رد نمایند.

چگونه ارتباط کودکان با تکنولوژی را امن کنیم

ICE: In Case of Emergency: این اپلیکیشن اطلاعات مهم را برای شرایط اضطراری نگهداری می‌کند. مثل شماره تماس افراد خاص، اطلاعات بیمه ای، بیماری‌های کودک، شماره تماس و نام دکتر خصوصی کودک، اطلاعات پزشکی، داروهای مصرفی او و یا هر گونه اطلاعات پزشکی دیگر .
حتی می‌توان از این اپلیکشن زمانی که گوشی موبایل قفل است و شما در شرایط اضطراری هستید نیز استفاده کرد.

true
false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید