×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۴ تیر - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
دزدیدن DNA موجودات زنده توسط روبات‌های کوچک

techzoom.ir تک‌زوم : خب قاعدتا این خبر برای خیلی‌ها دلسرد کننده خواهد بود.به نظر می‌رسد که اینبار هم علم چیز مهمی را اختراع کرده است.چیزی که دانشمندان هاروارد از آن با این جمله یاد می‌کنند«امنیت مرده است».
قطعا این خبر برای بسیاری از سران سیاسی و مهم جهان نگران ککنده خواهد بود.تکنولوژی جدیدی که می‌تواند به زوال شخصیت‌ها بزرگ جهانی منجر شود.

در ادامه مطلب با تک زوم همراه باشید.

این روبات‌های کوچک که اندازه‌ای د رحد یک پشه دارند می‌توانند DNA موجودات را خیلی ساده از آن‌ها بدزدند.آیا این روبات‌ها حساسیت‌های مربوط به دزدی DNA را ایجاد خواهند کرد؟واقعا چه کسی می‌داند؟

این ایده که امنیت مرده است توسط گروهی از دانش‌آموزان یا افراد عادی مطرح نشده است و اینبار جمعی از دانشمندان هاروارد که در مجمع اقتصاد جهانی Davos مشغول فعالیت هستند این سناریو را ارائه کرده‌اند.

به نظر می‌رسد که واقعا امنیت و محیط خصوصی افراد تقریبا مرده است.اینبار به نظر می‌رسد این روبات‌های کوچک داستان روبات‌هایی که به ضبط صدا و فیلم افراد میپرداختند را پشت سر گذاشته است و پا به مرحله‌ی بالاتری از حریم خصوصی افراد گذاشته است.اینطور نیست؟

حتی زمانی که چهره‌های درخشان نیز پشت درهای بسته باشند اصول صداقتی آن‌ها را با این ابزار و ربات‌ها می‌توان در دست گرفت.

در پایان مطلب باید بگوییم که این تکنولوژی مانند یک شمشیر دولبه است.پس بسیار مهم است که چه شخصی از راه درستش از آن استفاده کند.

مطلب مرتبط : 

روسیه قصد دارد که DNA تمامی مخلوقات را جمع‌آوری کند.

true
false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید