×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳۱ مرداد - ۱۳۹۷  
false
loading...
جایگاه تبلیغات محتوایی
false

به همت کارشناسان تیم لرزه ‌زمین‌ساخت و زلزله‌شناسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اولین نقشه ی لرزه زمین‌ساخت ایران تهیه گردید.

هدف از تهیه ی نقشه ی لرزه‌ زمین‌ساخت آگاهی دقیق تر همبستگی مکانی داده‌های اطلاعاتی زمین‌شناسی و زلزله‌شناسی شناخته شده است که تحلیل و ارزیابس هر چه بهتر از خطر زمین‌لرزه در گرو شناخت کافی  و  دقیق از این همبستگی و قیاس و تفسیر اسلوب‌دار لایه‌های اطلاعاتی نقشه لرزه زمین‌ساخت می باشد.

پروژه پایگاه اطلاعاتی لرزه زمین‌ساخت کشور که نقشه ی حاضر یکی ازسوابق درخشان آن است، با هدف ارزیابی و بررسی خطر پهنه ایران‌زمین، تهیه ی مدل لرزه زمین‌ساخت ایران و کمک به کاهش خسارت ناشی از زمین‌لرزه‌ها و میل به سوی گسترش هر چه مطمعن تر عنوان شده است.

نقشه ی لرزه زمین‌ساخت ایران ویژگی‌هایی چون: لرزه‌ خیزی، گسل‌ های فعال، تنش و و کرنش منطقه‌ای و نرخ‌ جابجایی ها و لغزش گسل‌ را نشان می‌دهد که برای برآورد و ارزیابی خطر زمین‌ لرزه در گستره ایران‌ زمین دارای نقشی کلیدی می باشد. ساختار و جنبش‌ شناختی پوشش رسوبی و پوسته شکننده از دیگر اطلاعات حیاتی برای مدل لرزه زمین‌ساختی و تحلیل مقدار خطر هستند که به طور نسبی در مورد پهنه کشور ناشناخته باقی مانده اند. نقشه ارزیابی خطر زمین‌لرزه ایران به شکلی جداگانه گرد آوری و منتشر خواهد شد.

بر اساس این گزارش، بهنام اویسی، محمد صادقی، رضا علیخانزاده، نیره صبور و دنیا هیبتی از کارشناسان گروه لرزه ‌زمین‌ ساخت و زلزله‌ شناسی سازمان زمین‌ شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشورمان این نقشه تلفیقی را گرد آوری نموده اند.

به اشتراک بگذارید...

false
false
false
false

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید