×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳ بهمن - ۱۳۹۷  
false
loading...
جایگاه تبلیغات محتوایی
false

 

به گزارش خبرنگار علمی و فناوری کافه دانش، ستاد توسعه زیست‍ فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و انستیتو مطالعات بیولوژیکی و واکسن ‍‍سازی نسیم با هدف افزایش سرانه کتابخوانی و بازنگری در فرهنگ استفاده از فضاهای عمومی شهری، روز ۲۰ اردیبهشت را روز بستنی علمی نامگذاری کرده‍‍اند.

مراسم روزجهانی بستنی علمی، فرصتی برای جلب توجه جهان به موضوع مطالعه و اهمیت آن در پرورش توان علمی و فرهنگی نسل جوان در سراسر دنیا است.

در این روز از محققان، پژوهشگران، نخبگان علمی، دانشجویان و دانش‍آموزان ایران دعوت می شود تا یک صفحه از کتاب علمی مرتبط با رشته تحصیلی شان را همراه با خوردن یک بستنی، مطالعه کنند و این مراسم را در یکی از پارک های شهر خود نمادینه کنند.

بهره‍‍ وری از کاربردهای اجتماعی و فرهنگی فضاهای شهری، با ایجاد نشاط و سرزندگی برای نسل جوان از جمله انگیزه‍های مطرح کردن موضوع خوردن بستنی همراه با مطالعه است.

 

علاوه براین، مصادف شدن این روز با هفته کتاب، موقعیتی را فراهم می کند که تمایل به مطالعه و موضوع کتابخوانی صرفاً به یک نفطه از پایتخت محدود نشده و در تمامی کشور، هیجان برای شرکت در این رویداد ایجاد شود.

امید است در سال های آتی با برگزاری چنین محافلی علاوه بر افزایش سرانه مطالعه کتاب، فضاهای شهری که امروزه تهی از معنای اصلی خود است، برای شهروندان تبدیل به محیطی مطلوب شود.

 

 

علام آمادگی برای شرکت در این روز: www.nasiminstitute.org/bastani-elmi

فایل های پیوست خبر

Bastani Elmi Predicate

بستنی

خبرنگار: کوروش جم

false
false
false
false

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید