×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۷  
false
loading...
جایگاه تبلیغات محتوایی
false

معاون وزیر ارتباطات و مدیر عامل شرکت ملی پست ایران گفت: پروژه‌های سیماک و لجستیک هم به ترتیب مربوط به «تمامی عملیات الکترونیکی ملک» و «ارتقای تولید و اشتغال» است که در نهایت منجر به تحقق اقتصاد مقاومتی در این بخش خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات، نشست خبری به مناسبت روز جهانی پست، صبح امروز شنبه ۱۵ مهر ماه ۹۶، با حضور مهندس حسین مهری، معاون وزیر ارتباطات و مدیر عامل شرکت ملی پست ایران و جمعی از اصحاب رسانه، در محل شرکت ملی پست ایران برگزار شد.

 

مهندس حسین مهری، معاون وزیر ارتباطات و مدیر عامل شرکت ملی پست ایران

مهندس حسین مهری، معاون وزیر ارتباطات و مدیر عامل شرکت ملی پست ایران، در ابتدای این نشست خبری گفت: ۱۴ پروژه و سرویس جدید با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت این روز افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: درباره پروژه‌های اقتصاد مقاومتی شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: پروژه‌هایGNAF، سیماک و پست لجستیک در راستای اقتصاد مقاومتی مطرح هستند.

مدیر عامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران افزود: تاکنون حدود ۵۲٫۵ میلیون رکورد در راستای اجرای طرح GNAF ثبت شده که ۱۰میلیون و ۸۰۰ هزار رکورد مربوط به اماکن روستایی و ۴۱میلیون و ۷۰۰هزار آن مربوط به اماکن شهری است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در سه سال گذشته آدرس‌های پستی ۱۰۰ درصد اماکن شهری و ۶۵ درصد اماکن روستایی بروزرسانی شدند.

مهندس مهری، اشاره‌ای هم به استانداردسازی آدرس‌های پستی و تخصیص طول و عرض جغرافیایی بر مکان‌ها که پس از آن بر روی نقشه‌های بومی پارسل ‌بندی شده قرار می‌گیرند، داشت و ادامه داد: این کار تحولی در حوزه هوشمندسازی مکان به حساب می‌آید.

 

وی خاطر نشان کرد: پروژه‌های سیماک و لجستیک هم به ترتیب مربوط به «تمامی عملیات الکترونیکی ملک» و «ارتقای تولید و اشتغال» است که در نهایت منجر به تحقق اقتصاد مقاومتی در این بخش خواهد شد.

 

معاون وزیر ارتباطات به تشریح بیشتر سامانه مدیریت یکپارچه املاک (سیماک) پرداخت و با بیان اینکه ۲۸ سازمان و شرکت که با حوزه ملک سر و کار دارند به یکدیگر متصل می‌شوند، گفت: این کار از طریق نرم‌افزاری دانش‌بنیان که تحت عنوان سامانه سیماک شناخته می‌شود، صورت می‌گیرد و به این ترتیب افراد فقط با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت یا پست همه امور مربوط به ملک از جمله استعلام، دریافت مجوز تخریب، ساخت و بازسازی را می‌توانند به انجام برسانند.

مهندس مهری افزود: سیماک هم‌اکنون در ۱۳ استان مستقر شده و تا پایان سال در همه استان‌ها مستقر خواهد شد؛ اجرای سراسری آن در کشور نیز از نیمه دوم سال آینده است.

مدیر عامل شرکت ملی پست ایران، در پایان سخنان خود گفت: با استقرار این سامانه شفافیت در حوزه ملک ایجاد و جلوی زمین خواری گرفته می‌شود و نظارت بر این حوزه افزایش می‌ گردد.

به اشتراک بگذارید...

false
false
false
false

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید