×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳ بهمن - ۱۳۹۷  
false
loading...
جایگاه تبلیغات محتوایی
false

 

به گزارش خبرنگار حوزه پزشکی و سلامت  کافه دانش، مراسم افتتاحیه بیست و نهمین کنگره سالیانه جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، صبح امروز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه ۹۷، با حضور دکتر ایرج خسرونیا رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، اعضای کنگره، متخصصان و جمعی از اصحاب رسانه، در مرکز همایشهای بین المللی رازی تهران برگزار شد.

 

دکتر ایرج خسرونیا، رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران

دکتر ایرج خسرونیا، رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، در مراسم افتتاحیه این کنگره گفت: متاسفانه همکاران متخصص داخلی، توجهی به سرنوشت علمی و صنفی خود ندارند و انتخابات داخلی را جدی نمی گیرند.

وی با اشاره به افزایش ۵ درصدی تعرفه های سال ۹۷، ادامه داد: اگر تعرفه ها افزایش پیدا نمی کرد، بهتر و ارزشمندتر بود، چون هیچ سنخیتی با تورم و هزینه ها ندارد.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، افزود: اضافه کردن دو هزار تومان به دستمزد و تعرفه پزشک غیر قابل قبول است.

دکتر خسرونیا، با انتقاد از برخی تصمیمات در پزشکی، گفت: انجام آندوسکوپی توسط متخصص داخلی صورت می گیرد و دوره های آن را نیز پشت سر گذاشته است، اما چرا باید بعد از فارغ التحصیلی از یک انجمن غیر مجوز بگیرد و پول پرداخت کند.

وی ادامه داد: این کار، آموزش پزشکی را زیر سئوال می برد و رانت خواری را تشویق می کند.

 

دکتر خسرونیا گفت: به تمام مسئولین نامه نوشتیم و اعلام خطر کردیم، اما گوش شنوایی وجود ندارد.

رئیس جامعه متخصصین داخلی ایران، با انتقاد از طرح این موضوع که صحبت‌های ما تا به حال سرانجامی نداشته است، افزود: ما همواره نسبت به شیوع سرطان در سال‌های نه چندان دور هشدار داده ایم و خواهش کردیم مسئولین گوش شنوا داشته باشند، اما متاسفانه آن را تکذیب می کنند.

دکتر خسرونیا، در پایان سخنان خود، به افزایش جمعیت سالمند کشور اشاره کرد و گفت: الان ۹ درصد جمعیت کشور سالمند هستند که در سال های نه چندان دور به ۱۲ درصد خواهد رسید.

گفتنی است، بیست و نهمین کنگره سالیانه جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، از ۲۱ تا ۲۴ اردیبهشت ماه سالجاری، در محل مرکز همایشهای بین المللی رازی برگزار می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

false
false
false
false

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید