×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲ مهر - ۱۳۹۷  
false
loading...
جایگاه تبلیغات محتوایی
false

به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران؛ مجید ملانوروزی در افتتاحیه هفته فیلم چین گفت: سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران تا به امروز فیلم ها وسینماهای زیادی را مرور کرده و به سینمای غرب، آمریکا و ژاپن پرداخته است اما ما می خواهیم در یک حوزه جغرافیایی آسیایی صحبت کنیم چون برای ما خیلی مهم است.

مدیرکل هنرهای تجسمی در ادامه گفت: تمدن چین از دیرباز مشترکات زیادی با تمدن ایران داشته و نمونه بارز آن جاده ابریشم است و شناخت حوزه سینما مخصوصا مطالعات امروزی و معاصر این کشور برای ما اهمیت دارد. در حوزه سینمای جهان امروز چین، تایوان و هنگ کنگ از لحاظ ماهیت های فرهنگی و اقتصاد و تجارت فیلم نقش موثری داشته اند و تجربه چین در اقتصاد سینما می تواند به عنوان یک رهیافت برای اقتصاد سینما و فرهنگ ایران در حوزه بازار جهانی باشد.

ملانوروزی افزود: در سال های اخیر چین در حوزه تجسمی نیز فعال بوده و هشت دوسالانه تجسمی که بخشی از اقتصاد هنر را به خود اختصاص می دهد برگزار کرده است.

در ادامه مراسم پانگ سن؛ سفیر چین در ایران با اشاره به ضرب المثل ایرانی “دل به دل راه داره” این ضرب المثل را یکی از این راه ها تبادلات فرهنگی خواند و گفت: در هفته فیلم چین، شش فیلم ممتاز چین و سمینار سینمایی و اجرای موسیقی چینی را خواهیم داشت و بسیار خوشحالم چون این رویداد پنجره ای جدید برای تماشاچیان ایرانی درباره جامعه، فرهنگ و تاریخ چین باز خواهد کرد و کانال ارتباطی برای استحکام تبادلات صنعت فیلم دو کشور خواهد بود.

سفیر چین در ادامه گفت: امیدوارم که جشنواره فرهنگی هفته فیلم چین با موفقیت برگزار شود چون هنرمندان ما نه تنها فیلم و موسیقی زیبا و هیجان انگیر را آماده کرده بلکه بهترین آرزوها را برای ایرانیان آورده اند.

لی چنگ گوا؛ معاون رییس فدراسیون ادبای چینر نیز در این مراسم گفت: جاده ابریشم دو کشور دور را به هم وصل کرده است با اینکه تازه به ایران رسیده ام در همین یک روز فرهنگ و تاریخ ایران را احساس، مهربانی ایرانیان و موقعیت یک جاده را که مطرح شده بود، درک کردم. در این هفته شش فیلم با تفکرات متفاوت و موضوع های مختلف برای شما به نمایش می گذ اریم که امیدوارم تعاملات بیشتر بین ایران و چین را رقم بزند و آینده درخشانی برای جاده ابریشم بسازیم.
در ادامه با نمایش یکی از شش فیلم در نظر گرفته شده برای هفته فیلم چین، این رویداد فرهنگی آغاز شد.

هفته فرهنگی چین از ۲۷ شهریورماه تا یکم مهرماه با نمایش روزانه یک فیلم از سینمای چین در سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید...

false
false
false
false

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید