×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۶ مرداد - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
هتلداران بایستی به طور جدی به حوزه تبلیغات ورود پیدا کنند/ بیش از ۲۲۰۰ پروژه با حجم سرمایه‌ گذاری ۱۲۰ هزار میلیارد تومان در صنعت هتلداری در حال اجراست

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی کافه دانش، آئین افتتاحیه دومین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی هتلداری با موضوع مدیریت، آموزش، تجهیزات و اقلام مصرفی، سرمایه‌ گذاری، طراحی مهندسی و ساخت در صنعت هتلداری، صبح امروز سه شنبه ۳ اردیبهشت ‌ماه ۹۸، با حضور حسین اربابی معاون سرمایه‌گذاری، محمد حسن اسدی مدیرکل دفتر تسهیلات و منابع، محسن امامی مشاور رئیس سازمان و دبیر کانون ملی هماهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی ‌اصغر کوکب‌زاده مدیر عامل و رئیس هیات‌ مدیره شرکت منیر تجهیز امین و مجری برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی هتلداری، علی عباس کمری مدیرعامل گروه هتل‎‌های کوثر و اسپانسر دومین نمایشگاه و جمعی از مدیران و اصحاب رسانه، در محل سالن ملل مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب تهران برگزار شد.

 

حسین اربابی، معاون سرمایه ‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور

حسین اربابی، معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، در این مراسم اظهار داشت: خوشبختانه رویکرد حکومت از اقتصاد مبتنی بر نفت، کمی تغییر کرده و اقتصاد خدماتی از جمله اقتصاد گردشگری، رفته رفته جای خود در میان مردم، مسئولین و نهادهای مدنی را باز کرده است.

وی در ادامه گفت: سرمایه‌های موجود در صنعت گردشگری، صرفا سرمایه‌های مادی نیستند؛ بلکه با حجم عظیمی از سرمایه‌های اجتماعی مواجه هستیم که در این میان می‌توان به عملکرد هتلداران و جامعه واحدهای اقامتی کشور در ایام نوروز و در مواجهه به خسارات ناشی از سیل، اشاره کرد.

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، در ادامه پیرامون آخرین وضعیت پروژه‌های سرمایه ‌گذاری حوزه گردشگری کشور نیز گفت: هم‌اکنون بیش از ۲۲۰۰ پروژه با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان در حال اجراست که از این میان بالغ بر ۵۰۰ پروژه به هتل، هتل‌آپارتمان و دیگر مراکز اقامتی مربوط می‌شود.

اربابی بیان داشت: در سال گذشته بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از طریق بانک‌ها در اختیار هتلداران و فعالان صنعت هتلداری کشور قرار گرفت.

 

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، در پایان سخنان خود، به نقش موثر تبلیغات در دنیای امروزی تاکید کرد و گفت: هتلداران بایستی به طور جدی به حوزه تبلیغات ورود پیدا کنند که برگزاری نمایشگاه نیز یکی از مصادیق این فعالیت است.

 

محمد حسن اسدی، مدیرکل دفتر تسهیلات و تامین منابع سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور

محمد حسن اسدی، مدیرکل دفتر تسهیلات و تامین منابع سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، در این مراسم، با اشاره به معرفی و شناسایی دست‌اندرکاران صنعت گردشگری و هتلداری کشور به عنوان یکی از اهداف اصلی این دوره از نمایشگاه، گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با عضویت در شورای سیاست‌گذاری تا حد توان با این نمایشگاه همکاری داشته است.

وی ابراز داشت: هتل و هتلداری از نظر اندازه، وسعت، حجم کار و بخش‌های متعدد اقامتی، پذیرایی، تفریحی و رفاهی، یکی از سخت‌ترین مشاغل و فعالیت‌های خدماتی است.

 

علی عباس کمری، مدیرعامل گروه هتلهای کوثر

علی عباس کمری، مدیرعامل گروه هتل‎‌های کوثر، در این مراسم گفت: برگزاری نمایشگاه تخصصی در ابتدای سال با این شرایط و در این سطح به عنوان یکی از نیازهای اساسی صنعت هتلداری ایران را به فال نیک می‌گیریم زیرا در شرایط فعلی، چاره‌ای به جز روی آوردن به صنعت گردشگری و جایگزین کردن آن با اقتصاد مبتنی بر نفت، نداریم.

وی در ادامه بیان داشت: نکته مهمی که سرمایه‌گذاران صنعت گردشگری بایستی در نظر داشته باشند این است که هتل، نمونه‌ای کوچک از یک شهر است و صنعت هتلداری همزمان با بیش از ۲۰ صنعت دیگر در ارتباط است.

 

مدیرعامل گروه هتل‎‌های کوثر، با اشاره به فعالیت گروه هتل‌های کوثر در صنعت گردشگری و هتلداری کشور، افزود: هتل‌ها و واحدهای اقامتی گروه هتل‌های کوثر به تائید کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، همواره در بین برترین‌های استان خود و کشور قرار داشته‌اند.

کمری، در پایان سخنان خود، به نقش موثر دولت در حمایت از صنعت گردشگری و هتلداری در کشور تاکید کرد و گفت: دولت بایستی از طریق ارائه تسهیلات ارزان قیمت، حامی هتلداران سراسر کشور باشد.

 

محسن امامی، مشاور رئیس سازمان و دبیر کانون ملی هماهنگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور

محسن امامی، مشاور رئیس سازمان و دبیر کانون ملی هماهنگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، در این مراسم گفت: با وجود رشد و توسعه به وجود آمده طی سال‌های اخیر، صنعت گردشگری همچنان جزو اولویت‌های مردم، مسئولین و حکومت نیست.

وی با اشاره به چالش‌های متعدد صنعت گردشگری و هتلداری در حوزه‌های مختلف، گفت: برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی نیز دارای مشکلات و سختی‌های خاص خود است.

مشاور رئیس سازمان و دبیر کانون ملی هماهنگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، اقدامات بخش خصوصی را پرچمدار و زمینه‌ساز رشد و توسعه در تمامی حوزه‌ها معرفی کرد و افزود: اقدامات بخش خصوصی در زمینه صنعت گردشگری باعث زنده نگه داشتن این حوزه بوده است.

امامی، در پایان سخنان خود گفت: صنعت گردشگری و زیرمجموعه‌های آن از جمله هتلداری، یکی از راهکارهای اصلی برای خروج از بحران فعلی است که البته هر یک از فعالان صنعت گردشگری، دولت و حکومت، وظایف مشخصی دارند.

 

بنا به این گزارش، در این مراسم جمعی از مسئولان و دست‌اندرکاران صنعت گردشگری و هتلداری کشور و همچنین اعضای شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه نیز حضور داشتند. 

 

گفتنی است، دومین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی هتلداری، با موضوع مدیریت، آموزش، تجهیزات و اقلام مصرفی، سرمایه‌ گذاری، طراحی مهندسی و ساخت، طی روزهای ۳ تا ۵ اردیبهشت ‌ماه سالجاری، در در سالن ملل مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب تهران برگزار می شود و آماده پذیرایی و بازدید از عموم علاقمندان به صنعت هتلداری می باشد.

خبرنگار: مهران احمدی

 

 

 

true
false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید