×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

عضویت در کانال تلگرام جذابترین اخبار روز
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ اسفند - ۱۳۹۶  
false
loading...
false

مدیرعامل بانک ملی ایران ابراز داشت: بانک های ایرانی آماده همکاری های گسترده حرفه ای با بانک های اروپایی بویژه بانک های آلمانی هستند و انتظار داریم نگاه آنها نیز به همکاری ها حرفه ای باشد.
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، محمد رضا حسین زاده در پانل تخصصی چهارمین همایش تجاری و بانکی ایران -اروپا با تشریح وضعیت بانک های ایران قبل از تحریم به موقعیت ویژه بانک ملی ایران در حوزه بین الملل اشاره کرد و گفت:بانک ملی ایران با حدود ٩٠ سال سابقه بیشترین واحدهای بانکی ایران را در خارج از کشور دارد و از دیرباز همکاری گسترده ای با بانک های اروپایی داشته به طوری که بیشتر ارتباطات تجار در حوزه خارجی از طریق بانک ملی ایران انجام شده است.
وی افزود:موقعیت ویژه بانک ملی ایران و خوشنامی این بانک در حوزه بین الملل زبانزد همه بوده است.
حسین زاده ،تحریم های نظام بانکی را باعث توقف همکاری های رو به رشد و فعالیت های حرفه ای بانک های ایرانی در عرصه خارجی دانست و ادامه داد:خوشبختانه با تلاش های گسترده دولت محترم و اجرای برجام،فعالیت های مختلفی برای ایجاد ارتباطات بانکی با اروپا شروع شده به طوری که بانک ها شروع به استاندارد سازی و شفاف سازی فعالیت های خود متناسب با ضوابط و استانداردهای بین المللی کرده اند و اقدامات خوبی نیز انجام شده است.
وی افزود:گشایش های خوبی در حوزه بانکداری بین الملل ایجاد شده و روابط کارگزاری بانک های ایرانی بویژه بانک ملی ایران رو به گسترش است.
به گفته حسین زاده،قدم های خوبی در راه ارتباط بانک های ایران و اروپا انجام شده و تلاش بانک های ایران در اعتمادسازی است و بانک های اروپایی نیز باید به دور از مسایل سیاسی،به منافع مشتریان خود توجه کنند تا سطح همکاری های حرفه ای بانک های ایران و ارپا ارتقا یابد.
وی به امکانات ویژه شعبه هامبورگ بانک ملی ایران اشاره کرد و گفت:این شعبه موقعیت بسیار مناسبی دارد و فعالیت ها و همکاری های گسترده ای با بانک مرکزی آلمان دارد.
مدیرعامل بانک ملی ایران افزود:بعد از تحریم واحد های بانک ملی ایران با کارگزاران خود ،۴٠ هزار پیام سوییفتی مبادله کرده اند و حدود یک میلیارد یورو نیز توسط آنها اعتبارات اسنادی گشایش یافته است.
چهارمین همایش تجاری و بانکی ایران – اروپا صبح امروز شنبه نهم اردیبهشت ماه به مدت دو روز در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما آغاز به کار کرد.
این همایش با هدف ایجاد فضاهای مناسب و مستمر برای معرفی هر چه بیشتر فرصت‌های مهم سرمایه‌گذاری برگزار می شودو در مراسم افتتاحیه آن محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و ولی الله سیف ریس کل بانک مرکزی حضور داشتند.
در این همایش تیمی نیز از مسئولان ارشد بانک ملی ایران متشکل از کریمی،پناهی ،شایان و شاهبازاعضای هیات مدیره و تنی چند از مسئولان حوزه بین الملل این بانک حضور داشتند.
به اشتراک بگذارید...

false
false
false
false

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar

true