×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ آبان - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
مبنای این همایش بحث شناخت تهدید و توجه به جهان اطراف است/ حدود ۶۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است

 

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه کافه دانش، نشست خبری نخستین همایش ملی واکاوی تهدیدهای نوپدید دفاعی – نظامی، صبح امروز شنبه ۱۹ آبان ماه ۹۷، با حضور امیر سرتیپ حسین ولی‌ وند زمانی فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش و جمعی از اصحاب رسانه، در دانشگاه ستاد فرماندهی و جنگ ارتش برگزار شد.

 

امیر سرتیپ حسین ولی‌ وند زمانی، فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش

امیر سرتیپ حسین ولی‌ وند زمانی، فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، در ابتدای این نشست خبری گفت: در سال‌هایی که بحث اقتصاد مقاومتی و عدم برگزاری همایش‌هایی که ممکن است از کارایی لازم برخوردار نباشد و فقط هزینه زا باشد، مطرح است، ما اقدام به برگزاری این همایش کرده‌ایم؛ چراکه معتقدیم در دنیای امروز به ویژه برای جمهوری اسلامی ایران که بیشتر در معرض تهدید دشمنان قسم خورده قرار دارد باید تهدیدات به درست ی شناخته شود.

وی با تاکید بر اینکه مبنای این همایش بحث شناخت تهدید و توجه به جهان اطراف است، اظهار داشت: در مقطعی تهدید فقط از نوع سخت مطرح بود، ولی امروز تهدیدات آنقدر پیچیده و متنوع شده که لازم است چنین همایش هایی برگزار شود و تهدیدات مختلف از ابعاد و مولفه‌های گوناگون مورد بررسی قرار بگیرد.

فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گفت: دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در بعد مسایل نظامی، به تاکتیک، عملیات و راهبرد می‌پردازد و این همایش نقطه وصل هر سه اصل است و می‌تواند نتیجه کاربردی بسیار خوبی برای مجموعه نیروهای مسلح داشته باشد.

 

 

امیر سرتیپ ولی‌ وند، با اشاره به برگزاری همایش در سطح ملی، چیستی و ارکان تهدیدهای نو پدید، تهدیدات نوپدید در حوزه نظامی، تهدیدات نظامی در حوزه سایبر جنگال، تهدیدات در حوزه فناوری آی‌تی، تهدیدات در حوزه های سیاسی و اقتصادی، تهدیدات نو پدید در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و تهدیدات زیست محیطی را ۸ محور عمده این همایش عنوان و خاطر نشان کرد: نخستین همایش ملی واکاوی تهدیدهای نوپدید دفاعی نظامی دوشنبه هفته جاری در دو نوبت صبح و عصر در دانشگاه فرماندهی و ستاد برگزار می‌شود.

وی با اشاره ارسال حدود ۶۰۰ مقاله به دبیرخانه برگزاری همایش، خاطر نشان کرد: طی جلسات بررسی مقالات ارائه شده و چهار مرحله داوری، در نهایت ۳۲۱ مقاله پذیرفته شد که در روز اصلی همایش تعداد ۴۸ مقاله ارائه خواهد شد.

فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش ادامه داد: فردا همچنین نمایشگاه و کارگاه‌های جانبی همایش با حضور معاون هماهنگ کننده ارتش افتتاح خواهد شد. در روز برگزاری همایش نیر پنل‌هایی با موضوع بررسی تهدیدات حوزه اقتصاد، جنگال و سایبری، نظامی، زیست محیطی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برگزار خواهد شد.

امیر سرتیپ ولی ‌وند، با بیان اینکه در برگزاری همایش، تمام دانشگاه‌های نیروهای مسلح  و بسیاری از دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده‌های نظامی با یکدیگر همکاری داشته‌اند، اظهار کرد: نگاه ما اصالتا به برگزاری همایش و توجه به ماحصل کار برای بهره‌برداری در حوزه کاری نیروهای مسلح و بخش‌های غیر نظامی کشور است. حضور بسیار خوب بانوان در این همایش از دیگر ویژگی‌های همایش است.

وی از فراهم بودن امکان همکاری دانشگاه دافوس با دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف دانشگاهی خبر داد و گفت: دانشگاه دافوس از  دانشجویان مقاطع ارشد به بالا که در حوزه های مختلف در رفع مشکلات به ما کمک کنند، استقبال می‌کند.

 

فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، با اشاره به اینکه این همایش ملی می ‌تواند نتیجه خوبی برای نیروهای مسلح و کشور داشته باشد، تصریح کرد: در این همایش همکاری بسیار خوبی با دانشگاه‌های نیروهای مسلح و سایر دانشگاه های کشور داشته ایم.

امیر سرتیپ ولی‌ وند، گفت: نگاه ما در اجرا و برگزاری این همایش ملی بهره برداری کاربردی از نیروهای مسلح و سایر بخش های غیرنظامی کشور است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با انواع دشمنان و تهدیدات روبرو است که می‌خواهند این نظام را به چالش بکشند، اظهار داشت: این موضوع اهمیت این همایش را بیشتر نمایان می‌کند؛ ما در ۴۰ سال گذشته نشان داده ایم مرد عمل هستیم و این مشکلات را هم پشت سر می گذاریم.

فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، با بیان اینکه دانشگاه ستاد و فرماندهی جنگ، سال گذشته فراخوان این همایش را اعلام کرد، گفت: از حدود ۶۰۰ مقاله واصل شده به دبیرخانه همایش، در مرحله اول ۳۴۱ مقاله پذیرفته شد و پس از ۴ مرحله بررسی، سرانجام ۴۵ مقاله باکیفیت در ۸ محور در روز برگزاری همایش ارائه خواهند شد.

امیر سرتیپ ولی‌ وند، گفت: دشمنان طبعا به یک تهدید علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسنده نمی‌کنند و ما به عنوان سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی باید تمام ترفند‌ها و حیله‌های دشمن را بشناسیم.

 

فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، در پایان سخنان خود، با بیان اینکه ما مرد میدان عمل هستیم، اظهار داشت: عمده کسانی که در دانشگاه ستاد فرماندهی و جنگ ارتش مشغول هستند، در دفاع مقدس سابقه جنگیدن دارند و ایثار و جانبازی کردند و در دفاع از حرمین هم حضور داشته و دارند.

 

گفتنی است، نخستین همایش ملی واکاوی تهدیدهای نوپدید دفاعی نظامی، ۲۱ آبان ماه (دوشنبه هفته جاری)، در دو نوبت صبح و عصر، در دانشگاه فرماندهی و ستاد برگزار می ‌شود.

خبرنگار: کوروش جم

 

true
false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید