×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

عضویت در کانال تلگرام جذابترین اخبار روز
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ اسفند - ۱۳۹۶  
false
loading...
false

فوق تخصص مراقبت ویژه و دبیر اجرایی سمینار گفت: وقتی به هر دلیلی در مواقع مختلف میزان رفت و آمد در جاده های کشور بیشتر میشود میزان تلفات در جاده ها افزایش پیدا میکند و باعث بالا رفتن آمار مرگ و میر میشود و ما با برگزاری چنین نشست هایی سعی در مدیریت و کاهش آن را داریم.

 

به گزارش خبرنگار پزشکی کافه دانش، سمینار جامع کشوری مدیریت مصدومین ترومایی و سوانح، صبح روز چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه ۹۶، با حضور جمعی از مسولان و متخصصان، در محل مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد.

 

دکتر امید مرادی مقدم، فوق تخصص مراقبت ویژه و دبیر اجرایی سمینار

دکتر امید مرادی مقدم، فوق تخصص مراقبت ویژه و دبیر اجرایی سمینار، پیرامون برگزاری این سمینار گفت: این سمینار توسط مرکز تحقیقات سوانح و مصدومیت دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شده است و با توجه به آمار بالای تلفات جاده ای در ایران، مدیریت این موضوع یکی از اهداف مد نظر این مرکز تحقیقات است و قصد داریم با کم کردن فاصله بین برنامه ریزی و اجرا به هدف اصلی خود که همان کاهش دادن آمار تلفات در اثر تروما است برسیم.

وی در ادامه افزود: ما قصد داریم با برنامه ریزی، آموزش و فرهنگ سازی به وزارت بهداشت جهت کاهش آمار تلفاتی از این دست کمک کنیم.

 

دبیر اجرایی سمینار مدیریت مصدومین ترومایی در ادامه تصریح کرد: این سمینار به صورت یک سمینار جامع برنامه ریزی شده که حدود هفتاد نفر سخنران در طول سه روز برگزاری آن سخنرانی خواهند کرد و سخنرانان از مرکز تحقیقاتی کل کشور و دانشگاه های مختلف میباشند که موضوع سخنرانی و بحث ها، فرایند های پیش بیمارستانی، داخل بیمارستان و پس بیمارستانی را در بر میگیرد.

دکتر مرادی مقدم، در رابطه با لزوم تشکیل چنین سمینارهایی و استقبال از آن نیز گفت: همانطور که می دانید وقتی به هر دلیلی در مواقع مختلف میزان رفت و آمد در جاده های کشور بیشتر میشود میزان تلفات در جاده ها افزایش پیدا میکند و باعث بالا رفتن آمار مرگ و میر میشود و ما با برگزاری چنین نشست هایی سعی در مدیریت و کاهش آن را داریم.

 

این فوق تخصص مراقبت ویژه، در پایان سخنان خود گفت: برای شخص من که تجربه دبیری چندین کنگره را بر عهده داشتم پر شدن محل برگزاری این کنگره که حدود هزار نفر گنجایش داشت جالب بود و فکر میکنم این اتفاق حامل این پیام است که در این بخش این چنین نیازی وجود دارد و ما باید برای آن برنامه ریزی کنیم.

 

شایان ذکر است، سمینار جامع کشوری مدیریت مصدومین ترومایی، با حضور جمعی از مسئولان و متخصصان از روز چهارشنبه ۱۸ مرداد، در مرکز همایش های بین المللی رازی آغاز شده و تا روز جمعه  ۲۰ مرداد ماه نیز ادامه خواهد داشت.

 

 

به اشتراک بگذارید...

false
false
false
false

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar

true