×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱ مرداد - ۱۳۹۷  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
false

فوق تخصص مراقبت ویژه و دبیر اجرایی سمینار گفت: وقتی به هر دلیلی در مواقع مختلف میزان رفت و آمد در جاده های کشور بیشتر میشود میزان تلفات در جاده ها افزایش پیدا میکند و باعث بالا رفتن آمار مرگ و میر میشود و ما با برگزاری چنین نشست هایی سعی در مدیریت و کاهش آن را داریم.

 

به گزارش خبرنگار پزشکی کافه دانش، سمینار جامع کشوری مدیریت مصدومین ترومایی و سوانح، صبح روز چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه ۹۶، با حضور جمعی از مسولان و متخصصان، در محل مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد.

 

دکتر امید مرادی مقدم، فوق تخصص مراقبت ویژه و دبیر اجرایی سمینار

دکتر امید مرادی مقدم، فوق تخصص مراقبت ویژه و دبیر اجرایی سمینار، پیرامون برگزاری این سمینار گفت: این سمینار توسط مرکز تحقیقات سوانح و مصدومیت دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شده است و با توجه به آمار بالای تلفات جاده ای در ایران، مدیریت این موضوع یکی از اهداف مد نظر این مرکز تحقیقات است و قصد داریم با کم کردن فاصله بین برنامه ریزی و اجرا به هدف اصلی خود که همان کاهش دادن آمار تلفات در اثر تروما است برسیم.

وی در ادامه افزود: ما قصد داریم با برنامه ریزی، آموزش و فرهنگ سازی به وزارت بهداشت جهت کاهش آمار تلفاتی از این دست کمک کنیم.

 

دبیر اجرایی سمینار مدیریت مصدومین ترومایی در ادامه تصریح کرد: این سمینار به صورت یک سمینار جامع برنامه ریزی شده که حدود هفتاد نفر سخنران در طول سه روز برگزاری آن سخنرانی خواهند کرد و سخنرانان از مرکز تحقیقاتی کل کشور و دانشگاه های مختلف میباشند که موضوع سخنرانی و بحث ها، فرایند های پیش بیمارستانی، داخل بیمارستان و پس بیمارستانی را در بر میگیرد.

دکتر مرادی مقدم، در رابطه با لزوم تشکیل چنین سمینارهایی و استقبال از آن نیز گفت: همانطور که می دانید وقتی به هر دلیلی در مواقع مختلف میزان رفت و آمد در جاده های کشور بیشتر میشود میزان تلفات در جاده ها افزایش پیدا میکند و باعث بالا رفتن آمار مرگ و میر میشود و ما با برگزاری چنین نشست هایی سعی در مدیریت و کاهش آن را داریم.

 

این فوق تخصص مراقبت ویژه، در پایان سخنان خود گفت: برای شخص من که تجربه دبیری چندین کنگره را بر عهده داشتم پر شدن محل برگزاری این کنگره که حدود هزار نفر گنجایش داشت جالب بود و فکر میکنم این اتفاق حامل این پیام است که در این بخش این چنین نیازی وجود دارد و ما باید برای آن برنامه ریزی کنیم.

 

شایان ذکر است، سمینار جامع کشوری مدیریت مصدومین ترومایی، با حضور جمعی از مسئولان و متخصصان از روز چهارشنبه ۱۸ مرداد، در مرکز همایش های بین المللی رازی آغاز شده و تا روز جمعه  ۲۰ مرداد ماه نیز ادامه خواهد داشت.

 

 

به اشتراک بگذارید...

false
false
false
false

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید