×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۷ شهریور - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
خانه ناشران دیجیتال مذهبی در برگزاری نمایشگاه نقش مهمی داشته است

 

به گزارش خبرنگار حوزه رسانه و فناوری کافه دانش، نشست خبری «نمایشگاه تعاملی توسعه کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی»، صبح امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸، با حضور سعید مشهدی دبیر نمایشگاه، محمدصادق افراسیابی معاون فرهنگسازی کسب و کارهای دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امین کمال همدانی عضو کار گروه واحدهای فرهنگی دیجیتال کشور، یاسر طاهرخانی نماینده رسانه های دیجیتال در کار گروه فرهنگی رسانه‌های دیجیتال و جمعی از اصحاب رسانه، در سالن جلسات ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

 

محمدصادق افراسیابی، معاون فرهنگسازی کسب و کارهای دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

محمدصادق افراسیابی، معاون فرهنگسازی کسب و کارهای دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در ابتدای این نشست خبری، با اشاره به راه اندازی تشکل‌های مربوط به کسب و کارهای فضای دیجیتال و تاریخچه این تشکل‌ها در بخش خصوصی گفت: سیاستگذاری کلان ما این است که طی هر سال ۴ نمایشگاه در کشور برگزار کنیم. امسال در سال نخست این برنامه شاهد برگزاری ۲ نمایشگاه هستیم که نخستین نمایشگاه در شهر قم برگزار می‌شود؛ چون صنف ناشران دیجیتال استان قم در این زمینه پیشرو بود و میزبانی نمایشگاه را برعهده گرفت. در تهران به علت کثرت رویدادها این نوع برنامه‌ها خیلی زود از محوریت کنار می‌رود، ولی در استان های دیگر مدت بیشتر و گستره جغرافیایی بیشتری تحت تاثیر قرار می‌گیرد. علاوه بر آن قم در کنار مشهد سهم بالایی از تولید اپلیکیشن‌ها را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به حضور مراجع در شهر قم گفت: همچنین این شهر ظرفیت همراه‌سازی گروههای مرجع را دارد. علاوه بر آن، همت خانه ناشران دیجیتال مذهبی در برگزاری نمایشگاه نقش مهمی داشته است.

معاون فرهنگسازی کسب و کارهای دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در ادامه به تعامل میان سازندگان محتواهای دیجیتال و اپلیکیشن‌ها و اپراتورها، اپ استورها، بخش دولتی و سایر فعالان بخش خصوصی به عنوان اضلاع اصلی کسب و کار در فضای دیجیتال گفت: نمایشگاه قم به صورت «بی تو بی» (Business-to-Business) برگزار می‌شود که از این لحاظ تفاوت عمده با سایر نمایشگاه‌های مشابه دارد که اغلب به شکل «بی تو سی» (business-to-consumer) هستند. هدف ما این است که ارتباط به عقد قرارداد منجر شود.

افراسیابی، افزود: در کنار نمایشگاه مذکور رویداد مهم دیگری هم داریم که «جشنواره رسانه های دیجیتال» است که امسال به صورت موضوع‌محور برگزار می‌شود. موضوعات امید و نشاط، مقاومت و انقلاب اسلامی، خانواده و سبک زندگی، اقوام ایرانی، مسجد و مناسک دینی، کسب و کارهای نوپا و حکمرانی و مدیریت محورهای اصلی جشنواره مذکور هستند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دست‌اندرکاران اجرایی نمایشگاه کاملا از فعالان بخش خصوصی خواهند بود و بودجه لازم به صورت حمایتی در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد.

 

سعید مشهدی، دبیر «نمایشگاه تعاملی توسعه کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی»

سعید مشهدی، دبیر «نمایشگاه تعاملی توسعه کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی»، در ادامه این نشست خبری، درباره این نمایشگاه که خردادماه در شهر قم برگزار می‌شود، گفت: نمایشگاه به نحوی طراحی شده که صاحبان کسب و کارهای دیجیتال در آن شرکت خواهند کرد. طی سال‌های اخیر به علت نبود رابطه مناسب بین اجزای اکوسیستم کسب و کار مجازی مدیریت خوبی در این بخش انجام نشده است.

وی از پلتفرم‌ها (تولیدکننده‌های اپلیکیشن و محتوای دیجیتال)، اپراتورها و اپ استورها به عنوان سه ضلع یک کسب و کار مجازی نام برد و گفت: در نمایشگاه قم که ۲۸ تا ۳۱ خرداد برگزار می‌شود مهم ترین هدف ما این است که این شناخت و تعامل منجر به قرارداد شود.

دبیر «نمایشگاه تعاملی توسعه کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی»، ادامه داد: گردش مالی صنعت محتوای دیجیتال که در حوزه اپراتورها اتفاق میفتد حدود ۵ تا ۶ هزار میلیارد تومان در سال است که توزیع متوازنی نشده و یکی از اهداف ما توزیع متوازن در این بخش است.

 

امین کمال، همدانی عضو کار گروه واحدهای فرهنگی دیجیتال کشور

امین کمال، همدانی عضو کار گروه واحدهای فرهنگی دیجیتال کشور، در ادامه این نشست خبری، به اهمیت استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در حوزه کسب و کار دیجیتال اشاره کرد و گفت: امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه تکمیل زنجیره ارزش اتفاق بیفتد و قطعا بخش خصوصی نقش مهمی در این رونق اقتصادی ایفا می‌کند.

 

ابوالقاسم خداوردی لو، نماینده معاونت محتوای مرکز ملی فضای مجازی

ابوالقاسم خداوردی لو، نماینده معاونت محتوای مرکز ملی فضای مجازی، در ادامه این نشست خبری گفت: در حوزه اپ استور توانستیم بخش عظیمی از نیازهای کشور را پوشش دهیم. در حوزه های وی او دی، گیم و آموزش ما بسیار موفق بودیم. درواقع نخبگان ما و ظرفیت‌هایی که در نیروی انسانی داریم برگ برنده ما در این بخش هستند.

وی افزود: رونق تولید بدون تحریک تقاضا امکان‌پذیر نیست و در این بخش رسانه‌ها می‌توانند نقش مهمی ایفا کنند. برگزاری کرسی‌های نقد و بررسی و نگارش مقالات و مصاحبه‌های مرتبط در رسانه‌ها می‌تواند در تحریک تقاضا موثر باشند.

 

یاسر طاهرخانی، نماینده رسانه های دیجیتال در کار گروه فرهنگی رسانه‌های دیجیتال

یاسر طاهرخانی، نماینده رسانه های دیجیتال در کار گروه فرهنگی رسانه‌های دیجیتال، نیز در پایان این نشست خبری گفت: اصل و شالوده نشر دیجیتال سیال است و در مدت کوتاه اتفاقات بزرگی میفتد که سرنوشت رسانه های دیجیتال را تغییر می‌دهد و اگر چابکی مرکز رسانه‌های دیجیتال نبود فضای لازم برای فعالان این بخش مهیا نمی‌شد.

وی افزود: بخش‌های مختلف کشور از جمله آموزش و پرورش و آموزش عالی که گستره بزرگی از مخاطبان را پوشش می‌دهند می‌توانند در این رویداد سهیم شوند و از خروجی‌های آن استفاده کنند.

 

بنا به این گزارش، امید و نشاط اجتماعی، مقاومت و انقلاب اسلامی، خانواده و سبک زندگی از موضوع های این نمایشگاه است.

صنف ناشران مذهبی کشور تمهیدات بسیاری در این نمایشگاه در نظر گرفته اند.
مردم از این نمایشگاه بازدید نمی کنند و قرار است در این نمایشگاه کسب و کارها در کنار هم قرار گیرند و قرارداد ببندند.

 

گفتنی است، نمایشگاه تعاملی توسعه کسب و کار‌های فرهنگی در فضای مجازی، از ۲۸ تا ۳۱ خرداد ماه سال ۹۸، در محل نمایشگاه‌های بین المللی شهر قم برگزار می‌شود.

خبرنگار: کوروش جم

 

true
false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید