×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۷ مهر - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
جایزه ادبی سیمین به سه داستان‌نو یس جوان اهدا شد/  انتشار فراخوان جایزه دوم   

 

به گزارش ستاد خبری این جشنواره، امیرحسین افشار دبیر این جایزه ادبی در آیین پایانی این جایزه ادبی در سرای محله زعفرانیه، با بیان اینکه این جایزه برای نخستین بار و با تلاش یک مجموعه خصوصی و با هدف معرفی نوآوران  وخلاقان ادبی داستان‌ نویس و فراگیر سازی داستان ‌نویسی برگزار می‌ شود تصریح کرد: باید برای رشد وتعالی فرهنگ داستان ‌نویسی و شکوفایی استعدادهای علاقه مندان جوان فضای مناسب را مهیا کرد وزمینه و میدان را برای رشد و شکوفایی و بروز و ظهور استعداد‌های نوآمدگان فراهم کرد.

 

وی تاکید کرد: این انجمن دغدغه فرهنگی دارد و بدنبال احیا ء میراث ادبی کهن و ارتقاء سطح فرهنگ جامعه است.

 

همچنین سید محمد‌حسین حسینی رئیس هیات داوران جایزه ادبی سیمین، درسخنانی با اشاره به اهداف این جشنواره گفت: یکی از دغدغه های  موسسه ادبی سیمین  زمینه سازی برای رشد جوانان داستانویس وایجاد نشاط وپویایی در میان نسل جدید ادبیات داستانی با برگزاری دوره ها وکارگاههای آموزشی داستان نویسی در سطح تهران و مراکز استانها است.

موسس این انجمن ادبی تاکید کرد: استقبال نسل جوان از این گونه جوایز ادبی وجشنواره ها حکایت از وجود استعداد ها وظرفیت های سرشار در میان نسل جوان است که باید آن را به رسمیت شناخت وبرایش ارزش واهمیت قایل شد.

 

دکتر حنیف افخمی ستوده، از اساتید دانشگاه نیز با بیان اینکه نویسندگی شغل نیست، بلکه نوعی سبک زندگی است، افزود: نویسنده زندگی اش را می سوزاند و قابل درک برای بقیه نیست، لذات خاصی دارد وهرکسی نمی تواند آنرا احساس کند، اماهرکسی از نویسندگی لذت ببرد ،از سایر لذت ها بی نیاز می شود.

این نویسنده وعضو هیات داوران افزود: نویسنده حظ وبهره ای که در انتها از خلق آثارش می برد به همه این سختی ها می ارزد.

 

ندا پیشیار، نویسنده ودیگر عضو هیات داوران هم، با بیان اینکه ادبیات داستانی در هر جامعه از بطن خواسته ها ی مردان وزنان جامعه نشأت می گیرد، گفت: کلمات درداستان باید آگاهی بخش وآزادانه  وآگاهانه درخدمت روایت وواقعیت ها باشد، لذا اگر نتوانیم واقعیت ها را روایت کنیم دیگر زنده نیستیم.

وی با اشاره به شرکت بیش از ۵۰۰ نفر در این جایزه ادبی گفت: ۷۰ درصد کسانی که اثر ارسال کردند از بانوان بودند،  تجلیل از نویسندگان سه اثر داستانی برتر نویسندگان جوان ورونمایی از فراخوان دومین جایزه ادبی وخوانش داستان های برگزیده از دیگر برنامه ها این جایزه ادبی بود.

گفتنی است، براساس اعلام رای هیات داوران از میان آثار رسیده یگانه شیخ الاسلامی، سارا فعال و مولود علیزاده فاضل  به عنوان نویسندگان برتر و خلاق این جایزه ادبی معرفی  وبا اهدا هدایا وتندیس  از برگزیدگان تجلیل شد.

انتشار خبر: کوروش جم

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید