×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۴ اسفند - ۱۳۹۷  
false
loading...
جایگاه تبلیغات محتوایی
false

به گزارش خبرنگار اجتماعی – سلامت کافه دانش، نشست خبری دکتر طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان، پیش از ظهر امروز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۹۷، با حضور جمعی از اصحاب رسانه، در محل سازمان بیمه سلامت برگزار شد.

 

دکتر طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان

دکتر طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان، در ابتدای این نشست خبری گفت: ۶۴ هزار بیمار خاص تحت پوشش این سازمان هستند.

وی افزود: سالانه ۹۰۰ میلیارد تومان برای ارائه خدمات و داروی این بیماران هزینه می شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان، گفت: ۱۶ هزار و ۳۰۰ بیمار دیالیزی تحت پوشش هستند که بیشترین هزینه مربوط به این افراد است به طوری که ۴۵۰ میلیارد تومان در سال می شود.

دکتر موهبتی، در مورد بیماران ام اس نیز گفت: ۲۰ هزار بیمار ام اس نیز تحت پوشش هستند که ۱۵۰ میلیارد تومان در سال برای آنها هزینه می شود.

وی با تاکید بر اینکه بیماران هموفیلی با سرانه ۲۹ میلیون تومان بیشترین سرانه را در میان بیماران خاص به خود اختصاص دادند، گفت: در حال حاضر ۴۸۲۰ بیمار هموفیلی در کشور هستند که به طور میانگین ۲۷ میلیون تومان به هر کدام اختصاص داده شده است و این بیماران در هزینه های صورت گرفته مقام اول را در میان بیماران خاص دارند.

دکتر موهبتی، با اشاره به اینکه بیماران خاص به طور میانگین در سال ۱۵ میلیون تومان را به خود اختصاص می دهند، گفت: هزینه دارو به جز بیماران ام اس که فرانشیز ۵ و ۱۰ درصد  دارند در سایر بیماری ها رایگان است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان، به مطالبات داروخانه ها اشاره کرد و گفت: یکی از چالش های جدی در سازمان بیمه سلامت تامین منابع مالی است و بر همین اساس در سال گذشته ۱۰ تا ۱۱ ماه مطالبات داروخانه ها و ۱۳ ماه از مطالبات دانشگاه ها و بخش خصوصی پرداخت شد و در سال جاری سعی می کنیم تا پرداخت ها منظم شود و از سوی دیگر نیز با خزانه داری کل هماهنگ شده تا مساعدت های لازم را در پرداخت مطالبات داشته باشند.

دکترموهبتی تاکید کرد: در حال حاضر پرداخت مطالبات داروخانه ها به اسفند ماه رسیده که این در سال های گذشته اتفاق خوبی بوده است و در حال حاضر هنوز اسناد مربوط به فروردین به دست ما نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه در خصوص بدهی دانشگاه ها قرار شده از سوی دولت اوراقی در سه ماه اول منتشر شود، گفت: تا بتوانیم پرداختی آنها را زودتر انجام دهیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان، در پایان سخنان خود، از پرداخت یک هزار میلیارد تومان از بدهی های سازمان بیمه سلامت خبر داد و گفت: با پرداخت معوقات مالی بیمه سلامت منابع طی دو، سه روز آینده به حساب ارائه دهندگان خدمت واریز می گردد.

 

true
false
false
false

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید