×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۷  
false
loading...
جایگاه تبلیغات محتوایی
false

مدیرعامل مرکز فابا گفت: تعامل بانک های خصوصی با دنیا، نشان دادن ظرفیت ایران برای جذب سرمایه گذاری های جدید در بخش فناوری پرداخت و کمک به توسعه بخش خصوصی واقعی از جمله کارکردهای این نمایشگاه به شمار می رود.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی کافه دانش، نشست خبری سومین نمایشگاه تراکنش ایران ۲۰۱۷، صبح امروز یکشنبه ۱۶ مهر ماه ۹۶، با حضور محمد مراد بیات مدیرعامل مرکز فابا (مرکز فرهنگ ‌سازی و آموزش بانکداری الکترونیک)، کوروش پرویزیان رئیس کانون بانک های خصوصی کشور و جمعی از اصحاب رسانه، در محل مرکز فابا برگزار شد.

 

 

محمد مراد بیات، مدیرعامل مرکز فابا

محمد مراد بیات، مدیرعامل مرکز فابا، در ابتدای این نشست خبری گفت: بیش از ۷۰ شرکت داخلی و خارجی در سومین نمایشگاه تراکنش شرکت می کنند.

وی ادامه داد: ۱۲ شرکت خارجی از کشورهایی مانند سوئیس، روسیه و چین در این رویداد حضور خواهند یافت.

مدیرعامل مرکز فابا تصریح کرد: همچنین هیات های بانکی و سرمایه گذاری خارجی نیز در زمان برگزاری این نمایشگاه در آن حضور می یابند.

 

 

بیات، با یادآوری توسعه شتابان بانکداری الکترونیک، گفت: اکنون میانگین تراکنش های بانکی به ۱٫۵ میلیارد تراکنش رسیده که همچنان در حال توسعه است.

وی با بیان اینکه رویکرد این نمایشگاه، توسعه کسب و کارهای بخش خصوصی است، خاطر نشان کرد: تبدیل شدن به قطب منطقه به جز از طریق توسعه کسب و کار خصوصی امکان پذیر نیست.

مدیرعامل مرکز فابا، با بیان این که ما از بانکداری سنتی که مبتنی بر مراجعه حضوری است، فاصله گرفته ایم، افزود: باید به سمت بانکداری دیجیتال حرکت کنیم.

بیات با یادآوری اینکه در این نمایشگاه، بانکداری و پرداخت دیجیتال دنبال می شود، گفت: این نمایشگاه ظرفیت های گسترده بخش خصوصی در بخش فناوری های جدید را نشان می دهد.

 

وی ادامه داد: تعامل بانک های خصوصی با دنیا، نشان دادن ظرفیت ایران برای جذب سرمایه گذاری های جدید در بخش فناوری پرداخت و کمک به توسعه بخش خصوصی واقعی از جمله کارکردهای این نمایشگاه به شمار می رود.

مدیرعامل مرکز فابا افزود: برگزاری نشست های تخصصی با موضوعاتی نظیر اینترنت اشیا، استانداردهای بانکی و فرایندهای بانکداری در حاشیه این نمایشگاه برگزار می شود.

بیات تصریح کرد: اگر ما فناوری های این بخش را آگاهانه انتخاب نکنیم، در آینده این فناوری ها به ما تحمیل خواهد شد.

وی به حضور استارتاپ ها (کسب و کارهای نوپا) در این نمایشگاه اشاره کرد و ادامه داد: برای نخستین بار ۵۳ شرکت استارتاپی در بخش مالی حضور خواهند یافت.

 

مدیرعامل مرکز فابا با بیان اینکه معاونت علمی رئیس جمهوری نیز از این نمایشگاه حمایت کرده است، افزود: تحقق راهبردهای اقتصادی مقاومتی و اشتغالزایی برای صاحبان ایده های جدید از جمله نتایج این نمایشگاه خواهد بود.

گفتنی است، سومین نمایشگاه تراکنش ایران  (ITE 2017 )  از ۲ تا ۴ آبان ماه سالجاری، در تهران و با حضور بانک ها و شرکت های ایرانی و شماری از نمایندگان شرکت های خارجی برگزار می گردد.

به اشتراک بگذارید...

false
false
false
false

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید