×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۱ تیر - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
برگزاری چند دوره متوالی این نمایشگاه نام ایران را در فهرست کشورهای عضو صندوق بین‌المللی توسعه کشاورزی قرار خواهد داد

 

به گزارش خبرنگاراقتصادی کافه دانش، مراسم افتتاح اولین نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند، بازیافت، ماشین آلات و تجهزیات وابسته، پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۱۴ آذر ماه ۹۷، با حضور مهندس تورج صارمی مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام وزارت جهاد کشاورزی، احمد رضازاده رئیس اداره امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و جمعی از مدیران، کارشناسان، فعالان عرصه صنعت و تکنولوژی و اصحاب رسانه، در سالن A6 مجموعه نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب برگزار شد.

 

 

احمد رضازاده، رئیس اداره امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران

احمد رضازاده، رئیس اداره امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه فرصتی برای آشنایی واحدهای صنعتی با تکنولوژی روز دنیا و جذب سرمایه گذاری است.

وی افزود: حضور شرکت های داخلی و خارجی فعال در مدیریت و بازیافت پسماند در قالب یک نمایشگاه می تواند باعث معرفی روش های جدید مدیریت پسماند، شناسایی ماشین آلات و تکنولوژی های نوین و نیز ارتباط میان واحدهای بازیافت پسماند با سرمایه گذاران شود.

 

رئیس اداره امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، ادامه داد: علاوه بر شرکت های داخلی، نمایندگانی از کشورهای چین، آلمان و ایتالیا در این نمایشگاه حضور دارند و این موضوع می تواند فرصتی برای آشنایی با تکنولوژی و روش های کشورهای اروپایی در مدیریت پسماند باشد.

رضازاده افزود: در کنار این نمایشگاه، کارگاه های آموزشی برای واحدها با محور آموزش قوانین حوزه پسماند، مدیریت پسماند و شناسایی روش های جدید بازیافت پسماندهای صنعتی برگزار می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: مهمترین هدف از برگزاری این نمایشگاه بسط واحدهای فعال در مدیریت پسماند در شبکه بین المللی است تا این واحدها بتوانند به بازارهای جهانی راه یافته و در سایر کشورها نیز خدمات دهی کنند.

 

رئیس اداره امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، در پایان سخنان خود گفت: اگر این نمایشگاه چند دوره متوالی برگزار شود، نام ایران در فهرست کشورهای عضو صندوق بین‌المللی توسعه کشاورزی (آیفاد) قرار خواهد گرفت و از این طریق واحدهای مدیریت و بازیافت پسماند فعال در ایران، در شبکه بین المللی معرفی می شوند.

 

بنا به این گزارش، ­ارتقاء سطح کیفی مدیریت پسماند و بازیافت زباله، جلوگیری از آلودگی اکوسیستم، خاک و آب و سایر منابع طبیعی و همچنین فرهنگسازی برای مردم در خصوص تفکیک زباله به ویژه تفکیک از مبدا٬ با حمایت سازمان های ذیربط در کشور، از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

 

۲۱ کارگاه آموزشی در چهار روز برگزاری این نمایشگاه٬ تحت مدیریت کرسی آموزش محیط زیست یونسکو٬ سازماندهی و اجرا خواهد شد.

 

حدود ۱۰۷ شرکت فعال در زمینه مدیریت پسماند و بازیافت زباله٬ در این نمایشگاه حضور دارند که ۲۱ شرکت خارجی هستند

 

شرکت های وابسته به خدمات شهری، گروه تجهیزات و ماشین آلات بازیافت، گروه بازیافت خودروهای فرسوده، بازیافت پسماندهای نفت، گاز و پتروشیمی، بازیافت پسماندهای ارگانیک، بازیافت پسماندهای فلزی، گروه بازیافت پسماندهای پلیمری، بازیافت پسماندهای سلولزی، بازیافت پسماندهای شیشیه ای، گروه بازیافت قطعات الکتریکی و الکترونیکی و گروه بازیافت باطری های فرسوده٬ از جمله شرکت های فعال در زمینه مدیریت پسماند هستند که محصولات خود را در این نمایشگاه عرضه کرده اند.


آلمان، ایتالیا، هلند، ایرلند شمالی و چین از جمله کشورهای خارجی مشارکت کننده در نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند، بازیافت، ماشین آلات و تجهیزات وابسته هستند.

 

در ایران روزانه ۵۰ میلیون کیلوگرم زباله تولید می شود و تنها پنج درصد از زباله تولید شده بازیافت می شود؛ در حالیکه قابلیت سالانه ۵۰۰ میلیون دلار درآمد از محل بازیافت زباله در کشور وجود دارد.

 

همچنین ۸۰ درصد زباله های دریایی، منشاء خشکی دارند و سالانه حدود هشت میلیون تن زباله دریایی به ویژه زباله های پلاستیکی وارد دریاها و اقیانوس ها شده و باعث از بین رفتن تعداد زیادی از موجودات دریایی اعم از پستانداران، ماهی ها و پرندگان می شوند.

 

حامیان این نمایشگاه، سازمان محیط زیست، وزارت صنعت معدن تجارت، وزارت جهاد کشاورزی، کرسی آموزش محیط زیست یونسکو، سازمان توسعه تجارت ایران، ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، اتاق بازرگانی تهران، فدراسیون نفت، نیکاتیس و طاها صنعت دانش پویا است.

 

در مراسم افتتاح نمایشگاه مدیریت پسماند، بازیافت، ماشین آلات و تجهیزات وابسته (IWEX 2018) ٬ نمایندگانی از معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی، معاونت دریایی سازمان محیط زیست، سازمان صنعت و معدن و تجارت استان تهران، کرسی آموزشی محیط زیست یونسکو و اتاق بازرگانی تهران٬ حضور داشتند.

 

گفتنی است، اولین نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند، بازیافت، ماشین آلات و تجهزیات وابسته، از روز چهارشنبه ۱۴ تا روز شنبه ۱۷ آذرماه ۹۷، در مجموعه نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب برگزار می شود.

خبرنگار: کوروش جم

true
false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید