×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۴ مهر - ۱۳۹۷  
false
loading...
جایگاه تبلیغات محتوایی
false

به گزارش کافه دانش، امینی در ابتدای این نشست با ابراز خرسندی از اینکه توفیق برگزاری دومین دوره این جشنواره حاصل شده است، ضمن ارائه گزارشی از برگزاری موفقیت آمیز دوره نخست، از برگزاری دومین دوره جشنواره غیر دولتی و مردمی چهل چراغ در تهران و سه کشور اروپایی با مشارکت و حمایت بانیان شیعه مقیم اروپا در سال آینده خبر داد.

وی همچنین با اعلام آغاز به کار دبیرخانه بین الملل جشنواره افزود آن‏چه که به عنوان موضوع این رویداد بزرگ فرهنگی، یعنی جشنواره بین المللی چهل‏چراغ و مشتقات آن انتخاب گردیده، عبارت است از امام حسین(علیه السلام). مقصود از این عبارت، همانا فرهنگ حسینی و فرهنگ عاشوراست و منظور از فرهنگ حسینی و فرهنگ عاشورا، مجموعه مفاهیم، سخنان، اهداف و انگیزه‏ها، شیوه‏های عمل، روحیات و اخلاقیات والایی است که در نهضت کربلا گفته شده یا به آنها عمل شده یا در حوادث آن ‏نهضت، تجسم یافته است.

امینی در ادامه ضمن قرائت متن فراخوان جذب آثار، تصریح کرد: پیام عاشورا همان زیربنای عقیدتی و فکری است که در امام حسین و شهدای‏ کربلا و اسرای اهل بیت بود و سبب پیدایش آن حماسه و ماندگاری آن قیام شد.

دبیر دومین جشنواره بین المللی چهل چراغ با اشاره به رویکرد جدی در خصوص گسترش دامنه فعالیت و اثر بخشی این جشنواره در اروپا و امریکای شمالی افزود: دبیرخانه «جشنواره چهل‌چراغ»، در دومین دوره خود بنا دارد تا با برگزاری این جشنواره به صورت بین‌المللی، پیام امام حسین را به گوش همه برساند؛ پیام آزادگی، برادری و برابری. رساندن کلام اسلام ناب محمّدی، نه اسلام مطابق میل حکام جور و سردمداران غربی و زرسالاران.

در این گزارش آمده است، دومین دوره جشنواره بین اللمی چهل چراغ در بخش های فیلم‌های کوتاه، نیمه بلند و بلند در قالب‌های داستانی، مستند و انیمیشن، سریال و مجموعه تلویزیونی، طرح فیلم سینمایی و فیلمنامه فیلم کوتاه، کلیپ و نماهنگ، فیلم موبایلی، تک عکس آماتور، تک عکس و مجموعه عکس حرفه ای، پوستر و تصویرسازی و موسیقی برگزار خواهد شد. همچنین آخرین مهلت ارسال آثار ۲۱ دسامبر ۲۰۱۷ خواهد بود.

در پایان مجتبی امینی در پاسخ به این پرسش که چرا در پاریس اقدام به برگزاری این نشست خبری شده است، گفت: با توجه به پیام این جشنواره که مسلماً به خاطر اصالت آن و بنا به بسیاری از شواهد تاریخی، علی الخصوص در عصر حاضر، توسط سردمداران غربی و صاحبان زرسالار رسانه‌های غیرمستقل، مورد ویرایش و سانسور قرار می‌گیرد؛ تلاش نمودیم تا صدای این جشنواره از پایتخت کشوری که مدعی دموکراسی است بلند شود.

به اشتراک بگذارید...

false
false
false
false

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید