×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۶ تیر - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
اقتصاد سالم با شفافیت محقق می شود/ کار آفرینان بهترین افراد جامعه می باشند

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی کافه دانش، ششمین گردهمایی بزرگ مسئولین دولت و مدیران بنگاه های برتر اقتصادی ایران، در قالب جشنواره ملی حاتم، روز چهارشنبه ۱۹ دی ماه ۹۷، با حضور دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر احمد تویسرکانی راوری رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران، فعالان  اقتصادی و اصحاب رسانه، در سالن همایشهای بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

 

 

دکتر احمد تویسرکانی راوری، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

دکتر احمد تویسرکانی راوری، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در این گردهمایی گفت: ایران در سال ۲۰۱۸ میلادی، مقام نخست اقبال به ثبت مالکیت معنوی از سوی صنعتگران جهان را کسب کرد.

وی افزود: رشد تقاضای ثبت نشان تجاری در سال ۲۰۱۸، مقام اول جهان را برای تولیدکنندگان داخلی به همراه داشته است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، با بیان اینکه نسبت رشد ثبت مالکیت معنوی در سال  ۲۰۱۸ نسبت به سال قبل، موجب شد ایران مقام اول جهان را کسب کند، اظهار داشت: این رشد، نشان دهنده اقبال ارزشمند صنعت گران به ثبت مالکیت معنوی است.

دکتر تویسرکانی راوری، ادامه داد: از تلاش این سازمان برای تسهیل امور برای تولیدکنندگان خبر داد و گفت: اکنون بسیاری از فرآیندهای دست و پاگیر گذشته ساده سازی شده است.

 

وی افزود: بسیاری از فرآیند ها در گذشته، مانع بزرگی بر سر راه تولیدکنندگان بود، اما امروز الکترونیکی شدن امور مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، بیان داشت: در بخش ثبت شرکت ها و تعیین نام بانک های اطلاعاتی خوبی ایجاد و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

دکتر تویسرکانی راوری، در ادامه گفت: امروز این سازمان در هر بخش، راهبردهای مشخص تعریف کرده و همین امر موجب خروج از تاریکخانه گذشته شده است.

وی پیرامون تلاش این سازمان برای شفاف سازی بیشتر توضیح داد: اقتصاد سالم با شفافیت محقق می شود به همین دلیل، تلاش این سازمان، شفاف سازی بیشتر امور است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: سیاست دستگاه قضا، حمایت از تولیدملی است، اما پایبندی مفرط به قوانین و مقررات مشکل ساز شده است.

دکتر تویسرکانی راوری، افزود: گاهی قوانین و مقرراتی اجرا می شود که دست و پای تولید ملی را می بندد و ضرورت دارد نسبت به اصلاح آنها اقدام کرد.

وی ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی را مورد تاکید قرار داد و گفت: اقتصاد مقاومتی غیردولتی، راه نجات از شرایط موجود است و اقتصاد مقاومتی با شعار محقق نمی شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، کار آفرینان را بهترین افراد جامعه دانست و گفت: اکنون کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد و برای پیروزی در این جنگ، باید از کارآفرینان به شکل جدی حمایت شود.

دکتر تویسرکانی راوری، با انتقاد از تفاوت اهداف بر روی کاغذ و واقعیت، ساختارهای معیوب را از عوامل این موضوع دانست و گفت: اجازه حضور مردم در اجرای اقتصاد مقاومتی داده نشده و باید به شکل اساسی برای این مهم چاره اندیشی شود.

 

وی، ضرورت تناسب خروجی سرمایه گذاری ها با سرمایه گذاری های انجام شده را مورد تاکید قرار داد و گفت: نبود همخوانی در این ارتباط از عوامل مشکل زای اقتصادی محسوب می شود و از سوی دیگر خصوصی سازی در کاغذ خوب اجرا شده، اما در عمل، مشخصه دیگری دارد.

گفتنی است، جشنواره ملی حاتم ( حمایت از تولید ملی )، با همکاری وزارت صنعت، معدن وتجارت، مجلس شورای اسلامی و همکاری شماری از دستگاه های اجرایی، در قالب ششمین گردهمایی بزرگ مسئولین دولت و مدیران بنگاه های برتر اقتصاد ایران عصر امروز چهارشنبه ۱۹ دی ماه ۹۷، در سالن همایشهای بین المللی صدا و سیما، به کار خود پایان داد.

خبرنگار: رضا مرادی

 

true
false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید