×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۴ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
چرا نمی توانم تصاویر آیفون را پاک کنم؟

نویسنده سید هادی شریفی تاریخ انتشار ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ : بعد از این که سال ها تصاویر آیفون خود را با اتصال آن به کامپیوتر مانند یک حافظه فلش مدیریت کردید، یک روز متوجه می شوید که دیگر امکان پاک کردن آن تصویر ها را ندارید. برای این که راه حل این مشکل را بیابید، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

مشکل از کجاست؟

شاید در نگاه اول این طور به نظر تان برسد که مشکل جدیدی است و چیزی در آیفون شما به درستی کار نمی کند، اما دقیقا هم این طور نیست.

بعد از معرفی iCloud Photo Library در iOS 8.3 ، مجوز های دسترسی به تمام تصاویر و فیلم ها تغییر یافتند. بعد از این تغییرات، دیگر امکان حذف تصاویر هنگامی که دستگاه را به صورت removable device به کامپیوتر متصل کرده اید، از بین می رود. ( البته با استفاده از اپلیکیشن Photo که در خود آیفون وجود دارد می توانید این کار را انجام دهید.)

این تعییر نه تنها جلوی شما را در اضافه کردن و حذف کردن تصاویر با استفاده از کامپیوتر گرفت، بلکه کارکرد بسیاری از اپلیکیشن ها را نیز تغییر داده و مختل کرد.

تا زمانی که دستگاه شما به یک اکانت iCloud متصل باشد و picture management آن فعال باشد، قادر نخواهید بود با استفاده از کامپیوتر، تصاویر موجود در آن را حذف کنید.

راهکار چیست؟

راهکار همان طور که حدس زدید این است که picture management را در iCloud عیر فعال کنیم. و یا این که از اپلیکیشن های جداگانه مانند picasa استفاده کنیم.

البته نیازی نیست iCloud را کاملا غیر فعال کنید ( همچنان خواهید توانست مخاطبین، تقویم ها، و دیگر قسمت ها را با iCloud استفاده کنید) اما تمامی قابلیت های پشتیبان گیری و اشتراک تصاویر باید خاموش شوند.

متاسفانه در این روش، راهی جز قربانی کردن استفاده از iCloud برای پشتیبان گیری و اشتراک گذاری تصاویر وجود ندارد.

چرا نمی توانم تصاویر آیفون را پاک کنم؟

برای خاموش کردن iCloud photo management، در آیفون خود به آدرس زیر بروید:

Settings -> iCloud -> Photos

سپس iCloud Photo Library را مانند تصویر بالا خاموش کنید.

بعد از این که تغییر بالا را اعمال کردید، به آسانی امکان مدیریت تصاویر خود با استفاده از کامپیوتر را خواهید داشت.

true
false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید