×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۴ تیر - ۱۳۹۸  
false
جایگاه تبلیغات محتوایی
true
چگونه میتوانم پشت کامپیوتر حرکات یوگا انجام دهم؟

techzoom.ir تک‌زوم : الان ماهیچه های شما در چه وضعیتی قرار دارند ؟ بهتر نیست کمی با انجام حرکات یوگا پشت کامپیوتر به استراحت بپردازید؟  خیلی ساده ست و در عرض چند دقیقه کاملا” ریلکس میشوید . این حرکات برای افرادی که مدام پشت کامپیوتر قرار دارند بسیار مفید است و هر گونه فشار عصبی را در بدن از بین میبرد و با انجام یک سری حرکات مدیتیشن (تمرکز حواس) ذهن را آرام میکند. انجام این تمرین به طور روزانه باعث میشود که در تمام روز مثبت بیندیشید.

در ادامه مطلب با تک زوم همراه باشید.

 

مراحل زیر را دنبال کنید:

techzoom.ir-Do-Computer-Yoga-Step-1

۱ : سر خود را تکان دهید و به این صدای ممتد (اوووم) از ته گلو که یک نوع وِرد برای تخلیه ی هوای درون ریه میباشد، در ذهنتان فکر کنید. سرتان را آرام به طرف چپ  و راست ، و جلو و عقب بچرخانید.

techzoom.ir-Do-Computer-Yoga-Step-2

۲ : شانه های خود را حرکت دهید تا گرفتگی و فشار درون عضلات برطرف شود. روشی که با آن راحت تر هستید را بکار بندید. مثلا اول شانه ها را به سمت جلو و بعد یه طرف عقب نرمش دهید و حالا بازوان خود را در حالیکه آن وِرد (اووم) را در ذهنتان تکرار میکنید، به حرکت درآورید.

techzoom.ir-Do-Computer-Yoga-Step-3

۳ : نوبت حرکت دادن کمر و ستون فقرات است . در حین حرکات نرمشی برای کمر آن صدای ممتد (اوووم) را فراموش نکنید.

techzoom.ir-Do-Computer-Yoga-Step-4

۴ : و امّا پاها! به آهستگی بر روی زمین حرکتشان دهید. این بار آن وِرد ممتد (اوووم) را از طریق شکم شروع و سپس درون ران تکرارش کنید تا به قسمت ساق پا برسید و سپس به روی زمین تمرکز کنید و راجع به (کره ی زمین) کمی بیندیشید.

techzoom.ir-Do-Computer-Yoga-Step-5

۵ : از سر تا پا به بدن خود پیام دهید. دست خود را به روی سر گذاشته و کف سر را به آرامی ماساژ دهید در همین حال، آسمان بالای سرتان را مجُسّم کنید سپس تصور کنید که از آسمان، نوری به صورت ، چشم ها و گوش هایتان میتابد .روی واژه ی نور کاملا” متمرکز شوید و در ذهن خود چند بار تکرارش کنید طوری که احساس کنید نورانی شده اید پس در ذهنتان کره ی زمین را هم در این روشنایی  سهیم کنید. تکرار کنید:  نور، نور، روشنایی….

techzoom.ir-Do-Computer-Yoga-Step-6

۶ : در این مرحله وقت آن است که این روشنایی را به تمام کسانی که دوست دارید انتقال دهید. با گفتن این جمله که میخواهم برای…. نور بفرستم، دنیا و افرادی که در آن قرار دارند را خوشحال کنید.

techzoom.ir-Do-Computer-Yoga-Step-7

۷ : کف دستانتان را به هم بمالید. به اساتید روشن فکر و آگاه بیندیشید و بگویید ای اساتید آگاه مرا در راهی که قدم میگذارم، یاری دهید. سپس کمی به زندگی خود فکر کنید. از خود بپرسید که اهدافتان چیست؟ چه مسیری را برای رسیدن به اهدافتان انتخاب کرده اید؟ سپس جوابش را از اعماق وجود خود دریافت کنید.

techzoom.ir-Do-Computer-Yoga-Step-8

۸ : دستانتان را به روی ران پا و روی شکم قرار دهید. دوباره ذهنتان را با تکرار همان وِرد (اوووم) تسلیّ دهید و این آرامش را در سر خود و سپس قفسه ی سینه ، شکم ،ران ها و کلّ پا جاری کنید. به همراه این وِرد، واژه ی صلح و آرامش را در ذهن خود مدام زمزمه کنید.

techzoom.ir-Do-Computer-Yoga-Step-9

۹ : برای یک دقیقه به هیچ چیز فکر نکنید. به هیچ چیز.

اهدافتان در زندگی چیست؟ آنها را به دست بیاورید

جمله ی مثبتی که میتوانید آن را به زبان بیاورید چیست؟ مثلا” بگویید من خوش بین هستم و مسیر زندگیم را با خوش بینی پیش میبرم…

techzoom.ir-Do-Computer-Yoga-Step-10

۱۰ : و در آخر موفق باشید وخوش بگذرانید.

true
false
true
true

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید