×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۴ مهر - ۱۳۹۷  
false
loading...
جایگاه تبلیغات محتوایی
false

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی کافه دانش، مراسم اختتامیه سومین نمایشگاه تراکنش ایران (ITE 2017)، عصر امروز پنجشنبه ۴ آبان ماه ۹۶، در محل مجتمع نمایشگاه شهر – واقع در بوستان گفت ‌و‌گو برگزار شد.

 

سید فرید موسوی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس

سید فرید موسوی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، در این مراسم گفت: برگزاری این نمایشگاه کارگاه های آموزشی و نشست‌های تخصصی اقدام خوبی بود که انجام شد.

عضو فراکسیون امید، با بیان اینکه دکتر عارف نیز به این مراسم دعوت شده بود و قرار بود که حاضر شوند، بیان کرد: آقای عارف به دلیل حضور در جلسه دیگر نتوانستند به اینجا بیایند و عذرخواهی خواهی کردند و من سلام ایشان را ابلاغ می کند.

وی با بیان اینکه صنعت بانکداری در جهان در سال های اخیر با دو تحول عمده مواجه بود افزود: بعد از بحران مالی اخیر بین الملل استاندارد ها تغییر کرده و پیشرفت هایی در حوزه فناوری اطلاعات ایجاد شده است که تحولهای مزبور به صنعت بانکداری و مدیران فشار مضاعفی را آورد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه در کشور ما علاوه بر این تحولات، شبکه بانکی تحت تاثیر محدودیتهای دیگر مالی منتج از برخی فشارهای سیاسی بین المللی نیز قرار داشت و فشارهایی را به صنعت بانکداری کشور تحمیل کرد، ادامه داد: خلاقیت و تلاش مدیران و کارکنان امور بانکی و مالی سبب شد تا از این شرایط صنعت بانکداری ایران سربلند بیرون آید و من از مدیران کارگزاران و کارکنان شبکه بانکی تشکر می‌کنم.

موسوی، با بیان اینکه اگر این اراده نبود این میزان از تراکنش ها را با وجود تحریم‌ها شاهد نبودیم، متذکر شد: همزمان با سایر کشورها در ایران نیز در حوزه فین تک توسعه خوبی را شاهد بودیم و ظرفیت های خاص کشور این انتظار را ایجاد می‌کرد که شاهد چنین پیشرفت‌هایی باشیم اما با توجه به اینکه ریل‌گذاری خوبی نشده ، شاهد هستیم که دستگاه هایی که مسئولیت نظارت بر حوزه مالی را دارند با برداشت های شخصی موانعی را در این حوزه برای فعالان ایجاد می کنند و خلاقیت هایی که میتوانند در اقتصاد تحول آفرین باشند با چالش های جدی مواجه میشوند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اقتصادی در حال پخت و پز قانون بانک مرکزی و قانون عملیات بانکداری هستند گفت: ما می‌توانیم در بحث فین تک ها در کنار شما ریل گذاری برای این حوزه را انجام دهیم اعلام می‌کنم مجلس برای قانون‌گذاری در این مسیر اراده لازم را دارد و اگر برای این پویایی به درستی ریل‌گذاری نکنیم این فرصت تبدیل به تهدید می شود.

موسوی، با بیان اینکه امروز مرکز فابا می‌تواند در این حوزه نقش خوبی داشته باشد اظهار داشت : نیاز است برای فین تکها همکاری خوبی داشته باشیم تا به صورت صحیح قانونگذاری مربوط انجام شود.

نماینده مردم تهران ری شمیرانات اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید کمتر شاهد محدودیت برای فعالان استارتاپ ها باشیم بیان کرد : در حوزه تامین منابع مالی جمعی هم که در بسیاری از کشورها قوانین برای ساماندهی امر داشتند، هنوز در ایران قوانین مناسب را نداریم و این موضوع نگرانی را برای کاربران و مشتریان از یک سو و ایده پردازان و فعالان امر از سوی دیگر ایجاد می کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در پایان سخنان خود گفت: امیدواریم سال‌های آینده به صورت بین‌المللی و با حضور کشورهای خارجی نمایشگاه تراکنش ایران برگزار شود و حاضران از پیشرفت‌های یکدیگر مطلع شوند.

 

گفتنی است، سومین نمایشگاه تراکنش ایران (ITE 2017) به همراه جشنواره بزرگ فین ‌تک ایران، از ۲ تا ۴ آبان ماه سالجاری، در مجتمع نمایشگاه شهر واقع در بوستان گفت ‌و‌گو برگزار شد.

خبرنگار: مجتبی شفایی

به اشتراک بگذارید...

false
false
false
false

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

true

به کانال ما در تلگرام بپیوندید